logo
Select period
Search from map
Menu

Taliteed Ahunapalus

Show descriptionHide description

Taliteed Emajõe-Suursoos viib erilise looduselamuse otsija külmunud sooteedele tajuma pärand- ja helimaastikke kolmes eri paigas: Varnjas, Ahunapalus ja Emajõe-Suursoo keskuses. Kolme nädala jooksul toimuvad matkad, filmiõhtud, kohtumised ajaloolaste ja kirjanikega, kontserdid ja näituseprogramm. Talv on tulekul - on aeg teele asuda Taliteede festivalile!

Kogu maailmas unikaalne ajalooliste taliteede võrgustik, mis peidab end Emajõe-Suursoos, juhatab erakordsele ajarännakule. Muistsel ajal ühendasid külmunud soos tekkinud hooajalised taliteed eraldatud kogukondi ja lühendasid vahemaid. Tänapäeval kasutavad neid ainulaadseid säilinud taliteid enamasti metsloomad, inimloomad satuvad sinna harva.
Kolme Emajõe-Suursooga piirneva valla koostöös sündival Taliteede festivalil tähistatakse teede kultuuriloolist tähtsust eriilmelise sündmustega 21. jaanuarist kuni 10. veebruarini 2024. Nagu kunagi reed üle külmunud soo liigub festival nädala kaupa ühest Emajõe-Suursoo erilisest punktist teise.
Taliteed Ahunapalus leiab aset festivaliperioodi keskel: 28.01-03.02.2024 Ahunapalu palvemaja juures. Sinna püstitatakse taliteede ajaloost rääkiv näitus (koostaja Valdo Praust) ja küttega telk, kus toimuvad temaatilised vestlusringid, varjudega vaatemäng-etendus ja esinemised. Juhendatud räätsamatkad toimuvad ümbritsevates soodes peituvatel ajaloolistel taliteedel. Huvilistel on võimalus sõita tõukekelkude ja hobureega, heade ilmaolude korral kerkib lumelinn.

Esinejad: Valdur Mikita, Hendrik Relve, Juhan Uppin, Marju Kõivupuu, Tauri Vahesaar, Lemoot kompanii jt.

Luunja, Kastre ja Peipsiääre valla koostööprojekt on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluvast ja Leader tegevusgruppide toel toimuvast Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammist. Ahunapalu programmi juhib ja korraldab Kastre valla haridus- ja kultuuriosakond ja allasutused koostöös kohalike tegijate ja ettevõtjatega. Matkaprogrammi pakub Nature Tours Estonia (https://naturetoursestonia.com/loodusmatkad/). Euroopa kultuuripealinna tegemisi toetavad A. Le Coq, Delfi Meedia, Topauto ja Lux Express.

Matkade, vestlusringide ja etenduste kohtade arv on piiratud!
Festival sõltub ilmaoludest ning korraldajal on õigus teha programmis muudatusi.

Programm: https://www.facebook.com/events/682733387396768

Tule meiega Emajõe-Suursoo taliteedele!

Events

No events were found
Loading...
Reload
No results have been found for your request.
Loading...
Reload