Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ALEKSEI KRUGLOV-JAAK SOOÄÄR QUARTET (Venemaa-Eesti) / Talvejazz 2019

N 28.2.2019 19:00
Kumu Auditoorium
12.50 - 18.50
Talvejazz 2019
ALEKSEI KRUGLOV-JAAK SOOÄÄR QUARTET (Venemaa-Eesti)
Neljapäev, 28. veebruar 2019 kell 19.00 Kumu auditoorium


Saksofonist Aleksei Kruglov on üks tuntumaid Moskva jazzmuusikuid ning Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben kuuluvad Eesti jazzitippude hulka. Nad kõik on aktiivsed  ja tuntud ka rahvusvahelisel areenil. Kvartett loodi 2010. aasta aprillis ja juba esimestest esinemistest alates tekkis muusikute vahel hea klapp. Nende esimese albumi “Karate” andis välja Briti mainekas plaadifirma Leo Records. Ansambli muusika lai ampluaa omaloomingust vene klassikani on äratanud kõikjal tähelepanu.

Kvartett on korduvalt esinenud Venemaal, USA-s, Hiinas, Prantsusmaal, Eestis ja Soomes ning rõõmustanud paljude jazzifestivalide, sealhulgas ka Jazzkaare kuulajaid. Teise albumi "Sea Colours" andis 2012. aastal välja vene plaadifirma SoLyd Records. Muusikute kolmas album "The Mighty Five" koosneb tervenisti 19. sajandi vene heliloojate rühmituse „Võimas Rühm“ liikmete Mussorgski, Rimski-Korsakovi, Borodini ja Balakirevi meistriteostest. „Nende tuntud teoste harmooniad ja vormid on väga inspireeriv materjal jazziimprovisatsiooni jaoks – algupäraselt väga tugevad meloodiad, olgu siis tegu Mussorgski paladega tsüklist „Pildid näituselt“ või Borodini ooperi „Vürst Igor“ muusikaga, kõlavad väga hästi ka tänapäevase heli kontekstis“, kinnitab ansambli üks liidritest kitarrist Jaak Sooäär. Albumi andis välja vene plaadifirma Art Beat ning see valiti 2014. aasta detsembris Euroopa jazzi edetabelisse.

2019. aastal on kvartetil kavas jätkata seiklusi vene klassikalise muusika radadel. Plaadifirma Art Beat on neilt tellinud kava Pjotr Tšaikovski muusikaga. Album on plaanis välja anda 2019. aasta sügisel, kuid Talvejazzi kuulajad saavad esimeste seas nautida uut materjali.   

Koosseis:
Aleksei Kruglov – saksofonid
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ALEKSEI KRUGLOV-JAAK SOOÄÄR QUARTET (Venemaa-Eesti) / Talvejazz 2019 N 28.2.2019 19:00 Kumu Auditoorium 12.50 - 18.50
Hinnainfo
Täishind 18.-, soodushind 12.-

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee