logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ballett ''Kuldne tempel''

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Ballett "KULDNE TEMPEL" (Yukio Mishima romaani "Kuldne tempel" ainetel).

Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Mishima Yukio (1925-1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel kogu oma iluga vallutab nooruki meeled, muudab neid, manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

Esietendusel 1. detsembril 2020 kell 18.00 ja lisaetendusel kell 21.00 astuvad Rahvusooper Estonias lavale Valgevene Bolshoi Ooperi- ja balletiteatri esitantsija Takatoshi Machiyama ning noor andekas eestlanna Roosi Natali Nõgisto. Laval saab näha ka laulja Anna Pärnojat (alias Anna Kaneelina) ning tšellist Theodor Sinki.

 

Anna Pärnoja alias Anna Kaneelina on Tallinnas elav laulja ja laulukirjutaja. Tema habras jõud, mis on segatud ausa ja häbeliku valmisolekuga särada, muudab tema ja tema muusika korraga nii tooreks kui ka küpseks. Anna Kaneelina ei karda oma sisemaailma jagada - võluv oma haavatavuse ja sügava ebamaise metsikusega.

 

Takatoshi Machiyama sündis Osakas Jaapanis. Ta lõpetas A. Vaganova nimelise Balletiakadeemia Peterburis ja asus tööle Valgevene Bolshoi ooperi- ja balletiteatris. Hiljuti sai ta teatris esitantsija koha ja on seega esimene välismaalane kellele on antud võimalus Bolshoi teatris solisti rolle tantsida.

 

Roosi Natali Nõgisto on andekas noor tantsija, kes on lõpetanud kuldmedaliga Tallinna Balletikooli ja täiendanud ennast mitmetel koolitustel nii Eestis kui välismaal. Hetkel on Roosi-Natali BFM koreograafia eriala tudeng. Tantsuga tahab Roosi anda publikule vahendi rändamiseks mõttemaailma maagilisel maastikul.

 

Theodor Sink on mitmekülgne interpreet, kes tegutseb nii solisti, kammermuusiku kui orkestrandina. Ta on mänginud Tallinna Kammerorkestri, Põhjamaade Sümfooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri koosseisus ning alates hooajast 2017/18 on ERSO tšellorühma kontsertmeister.

 

Lavastaja Teet Kask, heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder, kunstnik Ülar Mark, valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Taavi Miisu Varm, helikunstnik Kaarel Tamra, produtsent Tiiu Tamm.

 

Algselt 16. ja 17. märtsil kell 19.00 Tallinna Vene Teatris toimuma pidanud ballett "Kuldne Tempel" uued etendused toimuvad vastavalt:

16.03 etenduse asendus toimub 01.12.2020 kell 18.00 Rahvusooperis Estonia (Estonia puiestee 4, Tallinn)

17.03 etenduse asendus toimub 01.12.2020 kell 21.00 Rahvusooperis Estonia (Estonia puiestee 4, Tallinn)

Uuel kuupäeval kehtivad juba ostetud piletid. Pileteid ei pea ümber vahetama!

Sündmuse koduleht: http://www.birdname.ee

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti