Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

CRISS CROSS EUROPE feat. BOJAN Z & KIRKE KARJA (Prantsusmaa-Eesti-Belgia-Luksemburg-Holland) / Talvejazz 2019

P 10.2.2019 19:00
Kumu Auditoorium
15.50 - 22.50
Talvejazz 2019
CRISS CROSS EUROPE feat. BOJAN Z & KIRKE KARJA (Prantsusmaa- Eesti- Belgia-Luksemburg-Holland)
Neljapäev, 10. veebruar 2019 kell 19.00 Kumu auditoorium


Igal aastal toob bänd Criss Cross Europe kokku andekad Euroopa muusikud, et koos musitseerida, uusi teadmisi koguda ja tippmuusikute nagu Louis Sclavis, Stefano Bollani, Marilyn Mazur käe all tehnikat arendada. Omalaadne muusikaline laboratoorium tegutseb aastast 2008 väga edukalt.

Tänu projektile on tekkinud uusi rahvusvahelisi ansambleid, rikastunud on muusikute helipalett ja uusi talente on märgatud maades, kus on seni kontserte antud. Läinud aastal osales ansamblis Eesti bassist Peedu Kass. Sel aastal esindab Eestit pianist ja helilooja Kirke Karja ning ansamblit juhendab Prantsusmaal elav serbia karismaatiline helilooja-pianist Bojan Z. Rahvusvahelise ansambli Criss Cross Europe ridades osalevad tänavu Prantsusmaa, Luksemburgi, Eesti, Belgia ja Hollandi silmapaistvad jazzmuusikud. Kontsertidega esinetakse kõigis neis riikides.

Bojan Z, kodanikunimega Bojan Zulfikarpasic, on päritolult serblane. 1980. aastate lõpus kuulutati ta toonases Jugoslaavias parimaks nooreks jazzmuusikuks. 1988. aastal siirdus ta Prantsusmaale, kus tema kontserttegevus sai tuule tiibadesse. Pianisti on korduvalt pärjatud  Prantsuse muusikaauhindadega Victoire du Jazz, ta on pälvinud ka kõrgeima riikliku autasu Kunstide ja Kirjanduse ordeni.

Bojan Z muusikas on mõjutusi jazziklassikutelt nagu Thelonious Monk, McCoy Tyner, aga ka Balkani, Türgi ja Lähis-Ida rahvaste muusikast. Ta on loonud oma stiili, millest leiab nii minimalistlikku lihtsust ja lüürilisust kui ka põnevaid rütmimustreid ja massiivset orkestraalsust. Bojan Z on väsimatu uute lahenduste otsija. Muusik on ka Pariisis aset leidva Jazzycolors festivali patroon. Eestis esines ta 2011. aastal Jazzkaarel koos prantsuse legendaarse saksofonisti Michel Portaliga, kelle ansamblipartner on ta juba üle paarikümne aasta olnud. Bojan Z’lt on ilmunud 10 oma koosseisudega albumit ning ta on osalenud veel veerandsajal heliplaadil.  

Criss Cross Europe kontserdid:
6.02 Reims
09.02 Luksemburg
10.02 Tallinn
14.02 Kent
15.02 Tilburg

Koostöös Eesti Jazzliiduga.

Koosseis:
Bojan Z – mentor ja helilooja
Kirke Karja (Eesti) – klaver, klahvpillid
Anneleen Boehme (Belgia) – kontrabass
Pol Belardi (Luksemburg) – vibrafon, bass
Yuri Rhodenborgh (Holland) – kitarr
Mathieu Penot (Prantsusmaa) – trummid

Lingid:
http://crisscrosseurope.eu
https://www.facebook.com/Criss-Cross-Europe-683327905026039/

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
CRISS CROSS EUROPE feat. BOJAN Z & KIRKE KARJA (Prantsusmaa-Eesti-Belgia-Luksemburg-Holland) / Talvejazz 2019 P 10.2.2019 19:00 Kumu Auditoorium 15.50 - 22.50
Hinnainfo
Täishind 22.-, soodushind 15.-

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee