Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Duo H2O kontsert - ( German Gholami- tenor Hispaania, Jie Yin tenor Hiina)

T 23.4.2019 19:00
Kuressaare Kultuurikeskus
4.50 - 8.50

Germán Javier Gholam Torres-Pardo on sündinud 1985. aastal Hispaanias Madridis, professionaalsete muusikute perekonnas. Tema isa, multinstrumentalist, helilooja ja muusikaterapeut Ali-Reza Gholami, andis talle esimesed viiuli- ja flööditunnid juba varases nooruses, hiljem lisandusid flöödi- ja laulutunnid ning esinemised pereansamblites Grupo Canzona ja Musicalis Tenors.

Germán Gholami lõpetas 2012. aastal muusikaõpetajana Alcalá ülikooli ja alustas oma karjääri klassikalise tenorina Eestis Vanemuise teatris.

Vanemuise teatri ooperitrupiga liitunud Germán Gholami on tänaseks andnud kontserte, osalenud ooperietendustes ja muusikalides lisaks Eestile Itaalias, Hispaanias, Iisraelis, Šotimaal, Venemaal, Poolas, Lõuna-Koreas ja Soomes.

Germán Gholami on aktiivselt esinenud ooperi lavastustes alates 2016. aastast Eestis ja välismaal: Arturo ("Lucia di Lammermmor", Donizetti), Mozart ("Mozart ja Salieri", Rimsky Korsakov), Piangi ("The Opera Phantom", Webber) , Preester ja Courfeyrac ("Les Miserables", Schoenberg) Vanemuise ooperiteatri juures; Mantua hertsog ("Rigoletto", Verdi / Šotimaa), Alfredo Germont ("La Traviata", Verdi / Iisrael), Mario Cavaradossi ("Tosca", Puccini / Lõuna-Korea). Ta on esinenud koos ansamblitega Grupo Canzona ja Musical Tenors (Hispaania), Great Tenors (Poola). Solistina on üles astunud sümfooniaorkestriga, mida juhtis maestro Elio Orciuolo. Samuti on ta solistina esinenud Vanemuise Sümfoonia orkestri ees ning teinud mitmeid kontserte Elina Nechayeva, Janne Shevchenko, Pirjo Jonase ning Lembit Saarsalu nelikuga (Opera & Jazz).

Germán Gholami võitis Robert Burnsi nimelise laulukonkurssi esimese auhinna (2017, Eesti), oli 20. tenori võistluse „Opera na Zamku“ (2018, Poola) ja Jeruusalemma Ooperikonkursi (2018, Iisrael) finalist.

Jie Yin on Eestis tegutsev 1985. aastal Hiinas Pekingis sündinud ooperitenor. Oma õpinguid alustas ta lauluõpetaja käe all 2003. aastal, aasta enne Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse vastuvõttu 2004. aastal. Jiel on EMTA bakalaureuse- ja magisrtikraad. 2010. aastal sai temast esimene hiinlane, kes on vastuvõetud EMTA doktoriõppesse.

Muusikaõpe EMTA-s toimus ikoonilise Eesti bass-baritoni Mati Palmi käe all aastatel 2004-2010. Seejärel algas doktoriõpe Belgia tenori Thierry Migliorini ja legendaarse Leedu tenori Virgilijus Noreikaga. Jie on läbinud arvukalt maailmatasemel muusikute meistriklasse, välja võib tuua näiteks tenor Carlo Bergonzi, professor Rudolf Piernay, professor Eva Märtson-Wilsoni ja professor Annika Ollinkari.

Ta on osalenud mitmetel kohalikel ja rahvusvahelistel konkursidel. Vello Jürnale pühendatud vokalistide konkursil oli Jie finalistide hulgas. Hans Gabori nimelise 30. Belvedere Lauluvõistluse Jūrmala eelvoorus pälvis ta publiku lemmiku tiitli. 2017. aastal võitis Jie Hawaii Public Radio võistluse „International Art Song Contest“. 2018 aastal ta võitis rahvusvahelise muusikakonkursi Grand Prize VirtuosoI auhinna.

Alates 2006. aastast on Jie andnud üle saja (soolo) kontserdi Austrias, Belgias, Hiinas, Eestis, Soomes ja Saksamaal. 2014. aastal laulis ta Taani kuningliku ooperiakadeemia professori Kim von Binzeri kutsel Berliini filharmoonia kontserdisaalis Verdi „Reekviemi“ tenorisoolot.

Peaosades olen olnud Cimarosa ooperis “Salaabielu” ja Donizetti “Armujoogis” . 2016. aastal pakkus maestro Nayden Todorov Jiele Ruse Riigiooperis solisti kohta.

JieYin on laulu- ja esinemiskunstile jäägitult pühendunud. Ta on agar õppija ning alati avatud uutele võimalusele.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2017/2018 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook: Kuressaare kultuurikeskus

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Duo H2O kontsert - ( German Gholami- tenor Hispaania, Jie Yin tenor Hiina) T 23.4.2019 19:00 Kuressaare Kultuurikeskus 4.50 - 8.50
Hinnainfo

Pääsmed müügis Piletilevis, Kuressaare kultuurikeskuses ja tund enne kontserti kohapeal.

8€ (täispilet) , 6€ (pensionär), 4€ (õpilane, üliõpilane)

Eelkooliealistele lastele (kuni 6 aastat k.a.) on sissepääs tasuta juhul, kui istuvad saatja süles.

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Toimumiskoht
Tallinna tn. 6 Kuressaare Eesti
Sündmuse korraldaja
Kuressaare Kultuurivara
Tallinna 6 Kuressaare 93813 Saaremaa
+372 45 20 700
tiiu.tammoja@kuressaare.ee