Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ERMi ÖÖ 2020

L 7.3.2020 19:00
Eesti Rahva Muuseum, A sissepääs
15.50 - 20.50

Mikk Sarv: Maailma luuakse lugudega ja juhitakse juttudega

 

Varakevadisel laupäeval, 7. märtsil toimub Eesti Rahva Muuseumis 2018. aastal alguse saanud videvikust, lugudest ja muusikast inspiratsiooni ammutav „ERMi ÖÖ“. Muuseumi suurejooneline aatrium muutub viirastuslik-muinasjutuliseks maailmaks, kus kohtuvad ürgne ja tänapäevane, tüüne ja tormine.
Lavale astuvad artistid annavad kõik esimest korda ERMis kontserti ja on pärit nii Eestist, Soomest kui ka Ühendkuningriigist. Õhtu avab Ütsiotsõ, seejärel tuleb lavale sensuaalne printsess Yasmyn ja tema järel pöörane tänavamuusik Jimbino Vegan koos bändiga. Siis hellitab kuulajaid kütkestav võlur Iiris. Õhtu lõppeb rajult kui lavale astub metal-punkkooslus Winny Puhh. Kogu õhtut läbib lakkamatult voolav loomeenergia nii tules, videos, valguses kui ka helis.
Maagilisest imemetsast ja müstilisest allilmast pärit eripalgeliste esinejatega saab ammutada uutmoodi olemise inspiratsiooni ja kogeda teistmoodi lugusid ning jutte! Kohtume ERMi silla-alal (A-sissepääs)
NB! pileteid on piiratud kogus.
 
AJAKAVA:
19.00 Ütsiotsõ
20.15 Yasmin
21.30 Jimbino Vegan
22.30 Iiris
23.30 Winny Puhh
 
ESINEJATE TUTVUSTUS
Ütsiotsõ
Ütsiotsõ kutsus 2005. aasta kevadel kokku Urmas Kalla, kes on üks paremaid Lõuna-Eesti laulude tundjaid. Nii kõlavadki koos traditsioonilised hääled ja pähe tulnud partiid, pärimus ja sellest lähtuv vokaalne ulme. Ütsiotsõ on avaldanud CD „Puuĺpäiv“ (2011). Vana kiiĺ on neile armas ja kodune, samuti on südamelähedased lugude tundetoonid, mida praeguses muusikas enam ei kohta. Nii nad laulavadki „ütsiotsõ…“, see tähendab ühtejärge ja lakkamatult. 
Yasmyn
Printsess Yasmyni rahustav hääl haarab ja voolab sumedate gruuvide ja tüünete harmooniate kaudu. See helikeel on kodune ja soe ning tuksub sujuvalt tänapäeva inimese segasevõitu ja lõkse täis maailmas. Harmoonias iseenda ja ümbritsevaga ning segades modernseid stiile, saavutab Yasmyn joovastava ja meeldiva kokteili.
https://www.youtube.com/watch?v=1HmXXxH5qPc&feature=youtu.be
 
Jimbino Vegan Quintet
Jimbino on erakordse energiaga inimene, kelle tõttu tekib iga kord, kui ta Tartusse tuleb ja Barlova ees kontserti annab, Eha ja Tähe ristil liiklusseisak. Pole vahet, kas Jim kõnnib kätel Genialistide klubi trepist alla või teeb nii muuseas Jõmmu peal kontserdi, jala tõmbab ta tatsuma isegi kõige külmemal eestlasel. Nii suundubki Jimbino Vegan Quintet Inglismaalt 30. aastate swing’i hingates läbi New-Orleansi otse Tartusse ja ERMi.
https://www.youtube.com/watch?v=TTEH2XhrDzA
 
Iiris
Maagiline, unelev ja samas energiline ideaalpopi jumalanna, kellele meeldib lauldes ikkagi jutustada lugusid või muinasjutte, kus on alati väike võluelement sees.
https://www.youtube.com/watch?v=MDulSkBuJOo&feature=youtu.be
 
Winny Puhh
Winny Puhh on eesti hardcore-punk-ansambel, "Põlva šokirokkarid". Winny Puhh ei esine mitte kunagi kaks korda samas kostüümis. Aastatepikkune edukas muusikukarjäär on teinud nende meeste ajud veel kurrulisemaks, sest kuidas muidu on võimalik välja mõelda sääraseid lavakostüüme, mis ammu juba igasuguse reaalsuse piiri ületanud. Ikka kõrgemale tähtede poole... sõna otseses mõttes, sest need noorsandid armastavad end tihtipeale nööridega lae alla vinnata.
https://www.youtube.com/watch?v=ZI16L9pqtvk&feature=youtu.be
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ERMi ÖÖ 2020 L 7.3.2020 19:00 Eesti Rahva Muuseum, A sissepääs 15.50 - 20.50
Hinnainfo

Täispilet 20 EUR

Sooduspilet 15 EUR

Toimumiskoht
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet ÖÖPILTNIKUD ÖÖPILTNIKUD Eesti Rahva Muuseum, B sissepääs, Eesti 18.50 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ÖÖPILTNIKUD ÖÖPILTNIKUD Eesti Rahva Muuseum, B sissepääs, Eesti 18.50 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Keisri hull Keisri hull Eesti Rahva Muuseum, B sissepääs, Eesti 18.50 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Keisri hull Välja müüdudVälja müüdudKeisri hull Eesti Rahva Muuseum, B sissepääs, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet ÖÖPILTNIKUD ÖÖPILTNIKUD Eesti Rahva Muuseum, B sissepääs, Eesti 18.50 - 22.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!