logo
Vali periood
Otsi kaardilt
Menüü

XXV suvefestival Seitsme linna muusika

Näita kirjeldustPeida kirjeldus

XXV suvefestival „Seitsme linna muusika“

29. juuni – 6. juuli 2023 Ida-Virumaa

 

N 29. juuni 19.00 Jõhvi kontserdimaja

Tallinna Saksofonikvartett

 

Olavi Kasemaa (sopransaksofon, altsaksofon)

Villu Veski (altsaksofon, sopransaksofon)

Valdur Neumann (tenorsaksofon)

Joonas Neumann (baritonsaksofon)

 

Tallinna Saksofonikvarteti on 1983. aastal asutanud professor Olavi Kasemaa. Kvartett on esinenud Taanis, Šveitsis, Rootsis, Soomes, Norras, Venemaal, Lätis, Leedus, Prantsusmaal, Saksamaal, Hispaanias, Kanadas jm. Saksofonikvarteti lai repertuaar sisaldab üle 150 teose alates varasest muusikast ja lõpetades džässiga. Kvartetile on originaalloomingut kirjutanud mitmed Eesti heliloojad, nagu Viktor Ignatjev, Hillar Kareva, Mati Kuulberg, Lepo Sumera jt.

 

Pilet 17/13 €

 

L 1. juuli 15.00 Kohtla-Järve Linnavalitsuse väljak

@itude

 

@itude on puhk- ja löökpillimängijatest koosnev disko-, pop- ja tehnobänd, mis on võimeline asendama DJ-d vabas õhus ja ilma elektrita. Vahetu ja loomulik muusikarõõm sünnib just siinsamas vaatajate-kuulajate silme ees.

 

Vaba sisspääs

 

L 1. juuli 20.00 Toila Valgevilla siseõu

Keelpillikvartett Prezioso

 

Hanna-Liis Nahkur (viiul)

Mari-Katrina Suss (viiul)

Helena Altmanis (vioola)

Andreas Lend (tšello) 

 

Kavas:

Bach, Mozart, Dvořak, Elgar, Rääts, Valgre, Porter

 

Keelpillikvartett Prezioso on tegutsenud juba 16 aastat. Esitatakse nii klassikalist kvartetirepertuaari kui ka pop- ja jazzmuusikatöötlusi. Prezioso mängu iseloomustab energilisus ja intensiivsus, aga ka inimlik sügavus ja eetilisus. Tänasel kontserdil kõlavad teosed toovad kindlasti äratundmisrõõmu ning loodetavasti ka mõne uue lemmiku.

 

Pilet 10/8 €

 

L 1. juuli 22.30 Toila Oru park

Öökino „Suvitajad“

 

„Suvitajad“ on ehedat kirge ja nakatavat nalja tulvil suvine komöödia, mis põhineb Juhan Smuuli samanimelisel jutustusel. Film valmis kirjaniku sajandaks sünniaastapäevaks ning on kummardus kunagisele kultuskomöödiale „Siin me oleme“, mis vändati sama algmaterjali põhjal. Imekauni Muhumaa looduse rüpes toimuv lugu on kantud kaasaega, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Filmi režissöör on Ergo Kuld, tootja Taska Film ja Apollo Film Productions (2023).

 

Vaba sissepääs

 

P 2. juuli 15.00 Saka mõis

Lotte ja Roosi kogupere mõisakontsert

 

Kuidas veeta üks eriti vinge pühapäev? Muidugi koos Lotte ja Roosiga!

Laulame, tantsime, lustime ja leiutame, kõlavad tuttavad laulud Lotte muusikalidest ja saame teada põnevatest juhtumistest Leiutajatekülas.

 

Pilet 12/8 €, kuni 3aastane (k.a) laps tasuta

 

E 3. juuli 20.00 Meresuu Spa & Hotel restoran Meloodia

Kelp/Borka/Rämmal Trio

 

Henno Kelp (basskitarr)

Borka (löökpillid)

Rain Rämmal (klahvpillid)

 

Henno Kelp on Eesti roki lipulaeva Terminaator bassist. Ta on bändis musitseerinud juba 19 aastat ning on mitme legendaarse loo kaasautor. Boriss Hrebtukov ehk Borka on Eesti professionaalsel muusikamaastikul nõutud ja hinnatud trummar, kes on kaastegev erinevates koosseisudes, stuudiosessioonidel ja telesaadetes. Klahvpillimängija Rain Rämmal on ansamblite James Werts World Project ja Legend liige. Hinnatud jazzpianistina on ta kaasa löönud eri projektides ja osalenud mitme laulupeo saatebändis.

 

Vaba sissepääs

 

E 3. juuli 19.00 Jõhvi Mihkli kirik

Kammerkoor Kolm Lindu

Dirigendid Hirvo Surva ja Stijn Claerhoudt 

Kavas on Anton Bruckneri motetid ning Cyrillus Kreegi ilmalikud laulud.

 

Kammerkoor Kolm Lindu on asutatud 2017. aastal Tartus. Koor ei koosne küll kutselistest lauljatest, ent neil on soov esitada mitmekesist, ilusat ja nõudlikku repertuaari ning tunda rõõmu intensiivsest ja mõtestatud musitseerimisest. Koori peadirigent on Valter Soosalu, ent igal hooajal seisavad koori ees ka külalisdirigendid.

 

Pilet 7 €

 

K 5. juuli 19.00 Illuka mõis

Sädelev Broadway

 

Lauri Liiv (vokaal)

Johan Randvere (klaver)

 

Kes suvel New Yorki teatrisse ei jõua, need ei pea norutama, sest New York jõuab maalilisse Illuka mõisa. Laval on meie oma näitleja ja muusikalitäht Lauri Liiv ning alati särav pianist Johan Randvere. Üheks ilusaks suviseks õhtuks avavad nad ukse Broadway võlumaailma. Kõlavad armastatud hitid muusikalidest „Mamma Mia“, „Hüljatud“, „Viiuldaja katusel“, „Linnupuur“, „Kabaree“, „New York, New York“ jne. Lauri ja Johan räägivad lõbusaid lugusid lavalt ja lavatagusest.

Tere tulemast selle suve kõige sädelevamale salongiõhtule!

 

Kontserdi pikkus u 1 tund ja 20 minutit.

 

Pilet 10 €

 

K 5. juuli 19.00 Tulivee rannarestoran

Ott Lepland

 

Ott Lepland on Eesti laulja ja laulukirjutaja, kes sai laiemalt tuntuks telesaate „Eesti otsib superstaari“ kolmanda hooaja võiduga. Aastal 2012 esindas Ott Lepland Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel, kus laul „Kuula“ saavutas kuuenda koha. Oti esitus oli nii võimas, et Eurovisiooni andunud fännid valisid ta samal aastal kogu võistluse parimaks meesartistiks. Parima meesartisti tiitliga pärjati ta ka kahel järjestikusel aastal (2012, 2013) Eesti Muusikaauhindade galal.

 

Pilet 17/13 €

 

N 6. juuli 19.00 Aseri koolimaja õu

Laura

Jakko Maltis (klahvpill)

 

Laura ilmus Eesti muusikamaastikule 2005. aastal, mil ta võitis Sky Plusi korraldatud lauluvõistluse. 2017. aastal esindas ta koos Koit Toomega Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Kiievis. Viimase 15 aasta Eesti kõige mängitum popartist Laura on välja andnud neli albumit.   

Pilet 10 €

 

N 6. juuli 19.00 Vaba Lava Narva siseõu

Sooäär/Yaralyan/Ounaskari

 

Jaak Sooäär (kitarr)

Ara Yaralyan (kontrabass)

Markku Ounaskari (trummid)

 

Eesti kitarrist Jaak Sooäär, armeenia-eesti bassist Ara Yaralyan ja soome trummar Markku Ounaskari moodustasid trio 2016. aasta kevadel. Nad on koos esinenud Saksamaal, Itaalias, Šveitsis, Lätis, Eestis ja Soomes. Trio põhjamaise värvinguga muusika keskmes on meloodia, kavas on ka eksootilisi armeenia viise ja improvisatsioone Bachi teemadel. Triol on ilmunud kolm albumit: „A Shooting Star“ (2018), „Goodbye July“ (2020), „Zula“ (2023). Trio on pälvinud aasta jazzansambli 2022 tiitli.

 

Vaba sissepääs

 

 

Ürituse koduleht: http://eestikontsert.ee/7linna

Festivali üritused

Üritusi ei leitud
Laadimine...
Lae uuesti
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti