Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

BALTIC JAZZ TRIO (Eesti-Läti-Leedu) "Baltic States 100" / Sügisjazz 2018

L 29.9.2018 17:00
Kumu Auditoorium
10.50 - 15.50
Sügisjazz 2018
BALTIC JAZZ TRIO
(Eesti-Läti-Leedu)
"Baltic States 100"
Laupäev, 29. september 2018 kell 17.00 Kumu auditoorium


Baltic Jazz Trio esimene kontsert toimus 2008. aastal Pariisis Balti riikide kultuurinädalal, kus koos musitseerisid leedu pianist Dainius Pulauskas, eesti bassist Toivo Unt ja läti trummar Māris Briežkalns. Trio muusika on elegantne, värske ja iseloomulik meie regioonile. Baltic Jazz Trio on esinenud Euroopa festivalidel ja Ameerikas. 2018. aasta suve üks olulisemaid esinemisi toimus Kanadas mainekal Ottawa rahvusvahelisel festivalil.

2009. aastal ilmus trio esimene album „Baltic Saga”, millel kõlab valdavalt originaallooming. Tänavu kevadel ilmus trio teine album „Centenary”, kus kõlavad Dainius Pulauskase palade kõrval ka Balti riikide tunnustatud heliloojate teosed nagu Arvo Pärdi “Für Alina”, leedu kunstniku-helilooja Mikalojus Konstantinas Čiurlionise (1875–1911) sümbolistlikud prelüüdid jazzivõtmes ja läti helilooja Pēteris Vasksi “Viatore”.

Dainius Pulauskas on leedu pianist, helilooja, ansamblijuht, kelle sulest on pärit üle tuhande orkestratsiooni sümfooniaorkestritest bigbändini ja popansambliteni. Tema Dainius Pulauskas Group on kontserte andnud paljudel maailma mainekatel festivalidel. Pianistilt on ilmunud 17 albumit oma nime all. Ooperi- ja balletiteatris Estonia etendus paaril viimasel hooajal “Jazz-balleti klubi” Dainius Pulauskase värvika ja kaasakiskuva muusikaga. 

Toivo Unt on Eesti rahvusooperi orkestri hinnatud bassist, Nõmme jazzifestivali asutaja, Sillamäe Jazz Time festivali kunstiline juht, Sillamäe Muusikakooli rütmimuusika osakonna looja, Otsakooli kontrabassi eriala õppejõud ja nõutud bassist paljudes eesti ja rahvusvahelistest ansamblites, aastal 2011 pälvis ta oma mitmekülgse töö eest Jazziedendaja tiitli. 

Māris Briežkalns on läti jazzi võtmefiguure. Ta on festivali Rīgas Ritmi asutaja ja kunstiline juht, noorte jazzmuusikute konkursi Riga Jazz Stage peakorraldaja, Läti Raadio Big Bandi direktor, oma kvinteti juht ja hinnatud trummar nii Raimonds Paulsi ansamblites kui ka mitmetes rahvusvahelistes koosseisudes.  

Koosseis:
Dainius Pulauskas – klaver
Toivo Unt – bass
Maris Briežkalns – trummid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
BALTIC JAZZ TRIO (Eesti-Läti-Leedu) "Baltic States 100" / Sügisjazz 2018 L 29.9.2018 17:00 Kumu Auditoorium 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Täishind 15.-, soodushind 10.-*

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

Danske Banki kliendile piletid -20% täishinnast.
NB! Sooduspileteid on piiratud koguses!
Vaata lisa www.danskebank.ee/jazzkaar
Toimumiskoht
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas