Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

J. Vahtangovi nimeline teater - Kuningas Oidipus / Театр им. Евг. Вахтангова - Царь Эдип / Tsar Edip / EESTIKEELNE SÜNKROONTÕLGE

R 12.10.2018 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn

Kõikidel etendustel on eestikeelne sünkroontõlge


J. Vahtangovi nimeline teater, Moskva

Sophokles
Kuningas Oidipus

Ühine lavastus Kreeka Rahvusteatriga

Lavastaja: Rimas Tuminas
Stsenograafia: Adomas Jacovskis
Kostüümikunstnik: Maxim Obrezkov
Helilooja: Faustas Latenas
Kooripartiide helilooja: Teodorus Abazis
Koreograaf: Angelica Cholina

Näitlejad: Viktor Dobronravov, Ljudmila Maksakova, Jevgeni Knjazev, Eldar Tramov, Jevgeni Kossõrev, Vitalis Semjonovs, Valeri Ušakov, Oleg Forostenko, Artur Ivanov, Ruben Simonov, Maksim Sevrinovski, Jekaterina Simonova, Pavel Judin, Juri Tsokurov, Ilja Algaer, Panayotis Atanasopulos, Tanasis Vlavianos, Giorgos Gallos, Dimitris Georgiadis, Kostas Korakis, David Magaldadze, Sokratis Patsikas, Giorgos Stamos, Leonardos Kheyfets-Batis, Spiros Tsekuras,  Fjodor Vorontsov, Jevgeni Piljugin, Aleksandr Galotškin, Yannis Zafeiropoulos, Tanyana Polosina, Maria Rival, Maria Berdinskihh, Anastassia Lukjanova.

Preemia „Kuldne Mask“ 2018. aasta nominent kategooriates „Parim draamaetenduse suurvorm“, „Parim lavastajatöö“, „Parim kunstnikutöö“.

Müüt Oidipusest on inimkonna ajaloos üks jubedamaid. Õnnelik valitseja, õnnelik mees ja isa ei jää hetkega mitte ainult kõigest ilma, vaid saab ka teada, et kõik, mille üle ta uhkust tundis, on endalt mahapesematu häbi, põhjus kahetsuseks ja valuks. Ühe hetkega variseb kõik kokku. Ja kokkuvarisemise põhjuseks on kellegi kurjus. Tema hädade põhjuseks on jumalate needus ja saatuse käigud. Rimas Tuminas on kaasaegse teatri üks paremaid lavastajaid, antud etenduses räägib ta peamisest – duellist Saatusega, inimväärikusest ja oskusest Saatuse ees kummardada. See on jutustus hingejõust ja halastusest – kahest peamisest inimese omadusest, mida ei saa ei ära võtta, allutada ega määrida.
                                                                                                                                              
     internetiväljaanne „Teatral-online“

J. Vahtangovi nimelise teatri etenduses on lavastajal Rimas Tuminasel ja kunstnikul Adomas Jackovskisel Saatusel oma materiaalne kuju – võimukas, aja jooksul mustaks muutunud paljusilmne mitmemeetrise diameetriga toru, ajaloo võidusõit, kõrgemate jõudude tööriist, karistus õigetele ja valelikele. Kujundlikkuse ja koosmõjude poolest on stsenograafiline käik võrreldav David Borovski kuulsa eesriidega Juri Ljubimovi poole sajandi taguses „Hamletis“.
Rimas Tuminas aga ei lavasta sugugi mitte detektiivi, kuigi selles on olemas ka nii thrilleri, õuduse, melodraama, intellektuaalse draama elemente. Ta loob etenduse, mis on ehitatud ülimale eneseregulatsioonile, mis teadlikult väldib tavalisi lavastuslikke müstifikatsioone. Ta loob etenduse aegade lõpust ja sellest, et ka apokalüpsisele lähedasel epohhil ning sellele eelnevatel seiklustel on inimene, kes alguses tundub pisikese ja ülbena, kuid „haavatud nii, et ajud paistavad“, on siiski võimeline otsustavateks tegudeks, tugevateks tunneteks ja andunud armastuseks. Kuid ühtaegu kahtlase ja väärika inimloomuse allutab halastamatu saatus.
 
ajaleht „Ekran i stsena“

Sündmuse koduleht: http://www.goldenmask.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
J. Vahtangovi nimeline teater - Kuningas Oidipus / Театр им. Евг. Вахтангова - Царь Эдип / Tsar Edip / EESTIKEELNE SÜNKROONTÕLGE R 12.10.2018 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo

Kõikidel etendustel on eestikeelne sünkroontõlge


Ajakava:
18:00 avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik
19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata. Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:40 Orienteeruv lõpp

Ürituse lisainfo
• Üritus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolikohtade tellimiseks helistada 6659534 või kirjutada info@piletilevi.ee
  Ratastoolikohad asuvad I rõdul viimase rea taga, kui rõdu ei avata paigutatakse ratastoolikohad parterisse
  Sissepääs ratastooliga: Solaris Keskuse 1 korruselt Artis Kino lifti kõrval olevast uksest või liftiga parklakorruselt

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.90€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.

Eestikeelne sünkroontõlge

Pileteid tagastada ega vahetada ei saa

I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire


Lugupeetud vaatajad.
Sellel aastal me samuti eraldasime saalis kesksed kohad eraldi VIP-sektoriks, millele on kehtestatud kommertshind ning need on saadaval vabamüügis.
Võite osutada festivalile olulist toetust, kui ostate erihinnaga VIP-pileti. Sellega kaasneb VIP-pakett, mis sisaldab festivali kava, teatri originaalkava vastavale etendusele, kava eestikeelset vahelehte ning väliskülaliste jaoks ka inglisekeelset vahelehte, festivali suveniire. Sellele kõigele lisandub loomulikult ka suur tänu festivali korraldajatelt.
Täpsema informatsiooni saamiseks palun kirjutage aadressil fortius@fortius.ee
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8 Tallinn 10016 Harju
55927427
fortius@fortius.ee