Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Giacomo Puccini ooper Õde Angelica

P 9.8.2020 19:00
Pirita kloostri varemed
15.50 - 150.50

Giacomo Puccini „Õde Angelica” / „Suor Angelica“

Ooper ühes vaatuses

Lavastaja Dmitri Bertman
Kunstnik Ene-Liis Semper
Dirigent Paul Mägi
Õde Angelica Alexia Voulgaridou
Vürstinna (Angelica tädi) Larissa Kostjuk

Festivalikoor

Rahvusooper Estonia Poistekoor

Vanemuise sümfooniaorkester

Giacomo Puccini on kinkinud ooperimaailmale sellised šedöövrid nagu „Boheem“, „Tosca“ ja „Madam Butterfly“, mis kõik kuuluvad ooperiteatrite põhirepertuaari. 1918. aastal, vaid mõned aastad enne oma surma ja viimaseks jäänud ooperit „Turandot“, kirjutas ta kolm lühiooperit: „Mantel“, „Õde Angelica“ ja „Gianni Schicchi“. Triptühhonisse kuuluvat „Õde Angelicat“ hindas helilooja neist kolmest muusikaliselt kõige kõrgemalt. See melanhoolse alatooniga ooper jutustab loo kõrgklassist pärit Angelicast, kelle suurimaks patuks on väljaspool abielu sündinud poeg. Ooperis on esikohal Angelica maised kannatused, inimeste  julmus, aga ka lunastus. Tegevustik toimub 17. sajandi lõpul kloostris, sobides seega ideaalselt Pirita kloostri varemete vahele.

Lavastus valmib spetsiaalselt 2020. aasta Birgitta festivali jaoks. Tallinna Filharmooniaga on liitunud maailmakuulus lavastaja, kolmekordne Kuldse Maski laureaat, Moskva Helikoni ooperiteatri kunstiline juht Dmitri Bertman, kes 2020. aastast võtab Birgitta festivali kunstilise juhi koha üle dirigent Risto Joostilt.

Bertman on töötanud erinevate ooperiteatrite juures kogu maailmas ja toonud lavale üle saja ooperi. Ka Birgitta festivaliga seob Bertmanit varasem koostöö: 2014. aastal lavastas ta siin Eri Klasi 75. juubelile pühendatud ooperigala ja korduvalt on ta festivalil osalenud koos Helikoni ooperiteatriga. Lisaks on ta mitmel korral lavastanud Rahvusooperis Estonia ja Vanemuises.  

Ene-Liis Semper on üks põnevaima käekirjaga teatrikunstnikke Eestis, tema kavandada on aga (muusika)teatri kujundusi ja kostüüme terves Euroopas. Semperi ja Bertmani tandemi näol on tegemist põneva ja alati üllatusi pakkuva kooslusega. Nende varasemast koostööst on näiteks Rahvusooperis Estonia lavale tulnud Erkki-Sven Tüüri „Wallenberg“ ja Charles Gounod’ „Faust“.

Dirigent Paul Mägi on tunnustatud ooperidirigent, kelle repertuaari kuuluvad nii klassikalised kui ka nüüdisaegsed ooperid. Ta tegutses aastaid Rahvusooperi Estonia kunstilise juhina, alates 2011. aastast on ta Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent. Paul Mägi on juhatanud orkestreid kõikjal Euroopas, samuti mitmel pool Venemaal ja Ameerika Ühendriikides.

Peaosades astuvad lavale rahvusvaheliselt tunnustatud ooperisolistid sopran Alexia Voulgaridou Kreekast ja metsosopran Larissa Kostjuk Venemaalt. Alexia Voulgaridou laulab soprani suurrolle Euroopa parimates ooperimajades, sh Londoni Kuninglikus Ooperiteatris, Berliini Riigiooperis, Milano La Scalas, samuti mitmel pool Ameerikas ja Austraalias, ning on oodatud külaline mainekatel muusikafestivalidel. Metsosopran Larissa Kostjuk kuulub Helikoni ooperiteatri juhtivate solistide hulka, külalissolistina teeb ta kaasa Mihhailovski teatri ja Moskva Suure Teatri lavastustes ning mitmetes ooperiteatrites Euroopas ja Ameerikas.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Giacomo Puccini ooper Õde Angelica P 9.8.2020 19:00 Pirita kloostri varemed 15.50 - 150.50
Hinnainfo
Pileti hind 60.-/ 48.-/ 40.-/ 32.-/ 24.-/ 15.-
VIP ( loož ) 150.- pakett sisaldab:
  • kahekohaline diivan loožis
  • tervitussuupisteid
  • etenduse kava
Etendusele ei ole soovitav koolieelseid ja väikelapsi kaasa võtta ( kaasa võetud lapsele tuleb osta täispilet).
 
 
 
Toimumiskoht
Pirita kloostri varemed
Merivälja tee 18 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
reg.nr: 75016088
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Giacomo Puccini ooper Õde Angelica Giacomo Puccini ooper Õde Angelica Pirita kloostri varemed, Eesti 15.50 - 150.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Ivan Vassiljevi ballettide õhtu Ivan Vassiljevi ballettide õhtu Pirita kloostri varemed, Eesti 15.50 - 48.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet NoGravity etendus Leonardo NoGravity etendus Leonardo Pirita kloostri varemed, Eesti 15.50 - 40.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Giuseppe Verdi ooper Aida Giuseppe Verdi ooper Aida Pirita kloostri varemed, Eesti 15.50 - 60.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Jevgeni Onegini vaheaja maitseelamused festivali lounges Jevgeni Onegini vaheaja maitseelamused festivali lounges Pirita kloostri varemed, Eesti 20.50
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!