Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Islandman (Türgi) / IDeeJazz 2018

R 9.11.2018 19:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Teatrisaal, B-uks
9. november / reede
19.00 – 20.30 / ERM, teatrisaal
Islandman / Türgi


Islandman pälvis 2018. aasta Montreux’ jazzifestivali talendiauhindade jagamisel Shure Montreux jazzansambli preemia!

Islandman loob unikaalset segu pehmetest elektroonilistest mustritest ja tantsubiitidest, mida täiendavad ebamaised kitarrihelid ning löökpillidel kõlavad šamaanirütmid. Lavale astuvad nad elektroakustilise triona.

Islandman kasvas välja Istanbuli muusiku ja produtsendi Tolga Boyuki muusikalistest unistustest. Islandman tähistab fiktsionaalset tegelaskuju – muusikalist unistajat, kes jutustab lugusid olematutest kohtadest.

Ansambli stuudiolindistuste ja kontsertetteastete kandvaks ideeks on Türgi psühhedeelia ja traditsioonilise Aafrika muusika sulandamine elektrooniliste helide universumisse. Islandman’i muusika vägi tugineb elektrooniliste struktuuride ja akustiliste harmooniate täiuslikule tasakaalule.
Ansambli esimene singel ‘Agit’ (‘Reekviem’) viis nad kokku Taani plaadifirmaga Music for Dreams, mis andis 2017. aastal välja nende debüütplaadi ‘Rest in Space’. Ilmumisele järgnenud nädalatel sai see enim allalaetud albumiks oma žanris.

2018. aastal keskendus Islandman peamiselt tuuritamisele, astudes üles festivalidel nagu Cappadox, Sunbeat Festival, Apple Flower Festival, Istanbuli jazzifestival, Montreux’ jazzifestival ja Boom Festival. Asjalolu, et Islandman muusikaliselt niivõrd mitmekesiste festivalide programmidesse lülitati, annab veelkord tunnistust, et vastavalt oma unistustele on Tolga Boyukil õnnestunud luua tõeliselt universaalseid helimaastikke.

Tuuritamise järel naases bänd oma Istanbuli stuudiosse ning töötab hetkel järgmise albumi kallal, mis on ilmumas käesoleva aasta lõpuks.

https://2018.ideejazz.ee/tartu/islandman/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Islandman (Türgi) / IDeeJazz 2018 R 9.11.2018 19:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Teatrisaal, B-uks 10.50
Hinnainfo
Kuni 14.10 (k.a.): 8 €
Alates 15.10 (k.a.): 10 €

Soodustusi ei ole.

Ürituse kestus on 1,5 h

Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Rajamuusika MTÜ
Tähe 69-5 Tartu 50107 Tartumaa
+372 5094902
info@balticsun.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas