Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

KREEGI PÄEVAD 2018. Kummardus Kreegile ja Tormisele / Nargenfestival 2018

R 8.6.2018 19:00
Haapsalu Kuursaal
10.50 - 15.50
KREEGI PÄEVAD 2018: KUMMARDUS KREEGILE JA TORMISELE

Kadri Voorand – laul
Liisi Koikson – laul
Jaak Sooäär – kitarr
Paul Daniel – kitarr

Põhjust, miks Kreegi päevadel kõlab Cyrillus Kreegi teoste kõrval Veljo Tormise looming, pole keeruline aimata. Mõlemad heliloojad olid innukad rahvaviiside kogujad, mõlema loomingus on esikohal rahvaviiside seaded ja töötlused ning olulise osa loomingust moodustavad kooriteosed. Kui Kreek oli üks mõjukamaid rahvusliku helikeele kujundajaid ja uuendajaid eesti koorimuusikas, siis Tormist võib kindlasti pidada selle teatepulga ülevõtjaks. Ja mõlema helilooja looming on inspireerinud jazzikooslust Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel, kes annavad sellele muusikale oma puudutuse.

Kadri Voorand ja Jaak Sooäär on aktiivsete koorilauljatena juba noorest east fännanud Veljo Tormise helikeelt ning maestroga on mõnda aega olnud teemaks, et tema loomingut võiks esitada ka jazzi improvisatsioonilises keskkonnas. Mõte sai teoks Jazzkaare eestvõtmisel seoses Tormise 85. sünnipäeva tähistamisega, kui Sügisjazzi hooaja avas kontsert „Kummardus Veljo Tormisele“. Selleks puhuks ühinesid Voorandi ja Sooäärega Liisi Koikson ja Paul Daniel ning kuna uue koosseisu debüüt õnnestus väga hästi, otsustati koos ansambli tegemist jätkata. Esimese kava peateosed olid laulutsüklid „Ingerimaa õhtud“ ja „Seitseteist eesti pulmalaulu“. Nüüdseks on kvartett esinenud Eesti peamistel folgi- ja jazzifestivalidel ning pälvis etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul.

Piletimüügi eelinfo: võimalik broneerida laud kuursaalis: kai@kuursaal.ee, tel 56 462 466 (laua broneerimine eeldab piletite ostu Piletilevist!). NB! Kellel on soov õhtust süüa, palun tulla 1 tund enne kontserdi algust. Sissepääs kontserdipiletiga. 

Koostöös Haapsalu linnaga


Lisainfo:
Enne kontserdi algust müüakse ainult täishinnaga pileteid vabade kohtade olemasolul sularaha eest. Soodustused ei kehti.
Võimalik broneerida laud kuursaalis: kai@kuursaal.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
KREEGI PÄEVAD 2018. Kummardus Kreegile ja Tormisele / Nargenfestival 2018 R 8.6.2018 19:00 Haapsalu Kuursaal 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Täispilet 15 €
Õpilane, tudeng, pensionär 10 €

Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Soovitatav vanus alates 7. eluaastast.

Lisainfo:
Ligipääs ratastooliga olemas. 
Fotoaparaat/ kaamera lubatud.
Ürituse kestus 1 h (ilma vahejata).
Toimumiskoht
Promenaadi 1 Haapsalu Läänemaa Eesti
Sündmuse korraldaja
Lootsi Koda SA
Uus 22-5 Tallinn Harjumaa
5101723
tikerpuu@msn.com