Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Laulupidu ''Jaanipäeva laulud'' / Üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus 2018

P 24.6.2018 16:00
Tartu Lauluväljak
Gaudeamuse kontsert ja laulupidu “Jaanipäeva laulud” kannab läbi pööripäeva salapära ja 1000 aasta

24. juunil algusega kell 16.00 toimub Gaudeamuse ühe tähtsündmusena Tartu
Lauluväljakul laulupidu ja kontsertetendus “Jaanipäeva laulud”, mille kandvad teemad on jaanipäeva traditsioonid ja noorus läbi erinevate ajastuste.

Iga uue põlvkonna jaoks on noorus alati esmakordne. Eriti eriline on noorus pööriöö aegu, mil loodus pakatab ja on oma õitsengu tipul. Meie, tunnistame seda või mitte, oleme naha- ja karvapidi osake loodusest. Aasta valgeim aeg on parim hetk ennast välja elada, hõisata, karjuda, laulda, möllata ja tantsida ning teha seda koos, tuhandete omasugustega!

Laulupeol astuvad üles Baltikumi parimad üliõpilaskoorid ja -orkestrid, kes esitavad tempokat, jaanipäeva-teemalist repertuaari.

Esmakordselt Gaudeamuse ajaloos on laulupidu seotud etenduskunstiga. Menukas kirjanik Indrek Hargla ja tuntud lavastaja Ain Mäeots on loonud viis lühietendust, mis kannab publiku läbi 1000 aasta ja kujuteldavatele pööriöödele siin maalapil.

Sajandid vahetuvad, kuid armastus ja kirg ei tunne aja- ega ruumipiiranguid ning aasta lühimal ööl võivad kohtuda noored, kelle sündide vahele Kronose skaalal jääb küll 1000 aastat, aga Kairose skaalal ei maksa see midagi.

EV 100 programmi kuuluv Gaudeamus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud. Kogu programm on üles ehitatud suvise pööripäeva teemale, käsitledes kolme Balti riigi jaanitraditsioone muinasajast kuni tänapäevani.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Laulupidu ''Jaanipäeva laulud'' / Üliõpilaste laulu- ja tantsufestival Gaudeamus 2018 P 24.6.2018 16:00 Tartu Lauluväljak 6.50
Hinnainfo
Piletite hinnad kuni 22.06.18 (k.a) - 6 €

Piletite hinnad alates 23.06.18 - 8 €


Kuni 6aastased lapsed (k.a) saavad üritusele tasuta. Erivajadustega kliendi saatjale sissepääs tasuta. Erivajadustega kliendile tavapilet

Uksed avatakse 14:00. Algus 16:00
Kestus 3h
Toimub väljas
Toimumiskoht
Laulupeo pst 25 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tartu Üliõpilasmaja MTÜ
Kalevi 24 Tartu 51010 Tartumaa
5049658
kulno.kungla@ut.ee