Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

''Planeet Harmoonia''

R 9.8.2019 22:00
PIRITA KLOOSTRI VAREMED
20.50 - 100.50
''Planeet Harmoonia''

Lavastaja Helen Rekkor
Muusikaline juht ja dirigent Kristjan Järvi
Dramaturg Piret Jaaks
Seaded Liina Sumera
Tallinna Kammerorkester, elektroonika ja muusikalised külalised erinevatest galaktikatest

Visuaalteater on viimaste aastakümnete teatrimaailma suur trend. Maailm ise on valguskiirusel üha visuaalsemaks muutumas ja sama sammu käivad ka etenduskunstid. Tunnistagem, kunstis ongi sõnad pisut ülehinnatud! Visuaalteatriühenduse Misanzeni käilakuju, 2018 aasta Ants Lauteri lavastajapreemia laureaat, lavastaja Helen Rekkori töid on võinud hiljuti nautida Vabal Laval ja NUKU teatris. Koostöös Betti Alveri debüüdipreemia laureaadi dramaturg Piret Jaaksiga on loodud mitmeid lavastusi, mis on puudutanud tuhandeid inimesi.
Laias maailmas laineid löönud Kristjan Järvi ei vaja dirigendina tutvustamist. „Reuters“ tituleeris teda kui ühte leidlikumat, värvikamat ja populaarsemat dirigenti klassikalise muusika skeenel. Dirigendina võtab oma repertuaari igasuguseid muusikateoseid – alustades Wagnerist lõpetades Radiohead`iga.

“Teisest galaktikast pärit tulnukas Pii satub ekslikult planeedile Maa. Siin kohtab tulnukas inimlapsi, kellega koos avastatakse muusika kui universaalse keele ilu“ – nii kirjutavad autorid oma lavastusest ise.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste ja kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid. Kontsertreisid on viinud orkestri paljudesse maailma nimekamatesse kontserdisaalidesse, nagu näiteks New Yorgi Carnegie Hall, Pekingi Keelatud Linna kontserdisaal, Berliini Konzerthaus ja Pariisi Filharmoonia. Lisaks on Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Etendus kestab umbes 1h ja 15min.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
''Planeet Harmoonia'' R 9.8.2019 22:00 PIRITA KLOOSTRI VAREMED 20.50 - 100.50
Hinnainfo
Piletihind: 35 / 30 / 25 EUR / VIP 100 EUR
VIP pilet kehtib kahele
Toimumiskoht
Merivälja tee 18 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee