Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Slawek Jaskulke Sextet (Poola) / IDeeJazz 2018

E 12.11.2018 19:00
TÜ Narva kolledž, Narva, fuajee
12. november / esmaspäev
19.00 – 20.30 / TÜ Narva Kolledž, fuajee
Sławek Jaskułke Sextet – Poola 100 / Poola


„Kui Sławek Jaskułke klaveri taha istub, on koheselt selge, et tegemist on oma ala absoluutse meistriga.” – Agnieszka Szydłowska (Poola Raadio 3)

„Tema klaverimäng on tohutult selge ja väljendusrikas. See viib kuulaja momentaalselt ühte konkreetsesse kujutletavasse maailma.” – ajaleht Życie Warszawy


Sławek Jaskułke on Poola üks originaalsemaid improvisatsioonilisi ja jazzpianiste. Tegemist on laiahaardelise artistiga, kes liigub sundimatult mõtlike ja kaemuslike helide ning energilise ja hoogsama, suurematele ansamblitele mõeldud muusika vahel. Oma loomingus pöörab ta erilist tähelepanu nii harmooniale kui kõlavärvingule.

Sławek Jaskułkel on doktorikraad (PhD) muusika alal ning ta töötab lektorina Gdański Muusikaakadeemia jazz- ja lavamuusika osakonnas. Ta on esinenud suurimatel ja prominentseimatel lavadel ja jazzifestivalidel nagu JazzFest Berlin, Põhjamere Jazzifestival, Chicago kontserdimaja, Carnegie Hall New Yorgis ning Moskva Rahvusvaheline Etenduskunstide keskus. Viimase kolme aasta jooksul on ta end üles töötanud ka Jaapanis, kus välja antud plaadid ning mängitud kontserdid kohalikult publikult aina vaimustunumat vastuvõttu pälvivad. Jaskułke juhatas ka projekti “Chopin viiel klaveril”, mille esietendused leidsid aset Shanghais, Singapuris ja Pekingi Keelatud Linna kontserdimajas.

Sławek Jaskułke sekstett on viimaste aastate üks olulisemaid projekte, mis Poola helilooja ja jazzpinaisti Krzysztof Komeda loomingut käsitleb. Tuleb rõhutada, et tegemist pole Komeda loomingu pelga taasesitamisega, vaid täiesti uue vaatenurgaga sellele. Jaskułke on visionäär, kes väljendab ennast samavõrd ilmekalt nii soolo-, trio- kui ka eriprojektide raames. Tema sekstett koonseb Tricity jazzikogukonna noorte ja väekate muusikute koorekihist. Jaskułke lähenes Komeda loomingu tõlgendamisele iseäralikult – ta osutas sellele nii-öelda organisatsiooniliselt, viidates tollele Komeda ansamblile, kus mängisid Tomasz Stańko ja Zbigniew Namysłowski. Täpselt nagu Komeda oma plaadi “Astigmatic” puhul, tõi ka Jaskułke oma projekti jaoks kokku kahekümnendates eluaastates ehk temast endast kümnendi jagu nooremad muusikud.

Selle asemel, et Komeda muusikat noot-noodilt replitseerida, jättis ta endale kunstilise vabaduse omaenda meloodiate ja harmooniate kaudu selle olemuslikku tuuma otsida. Tänu oma talendile, tundlikkusele, muusikalistele teadmistele, esinemis- ja improviseerimiskogemusele kui ka suurepärasele ansamblile õnnestus tal luua materjali, mis haarab publikut igal kontserdil.

https://2018.ideejazz.ee/narva/slawek-jaskulke-sextet-2/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Slawek Jaskulke Sextet (Poola) / IDeeJazz 2018 E 12.11.2018 19:00 TÜ Narva kolledž, Narva, fuajee 7.50
Hinnainfo
Kuni 14.10 (k.a.): 5 €
Alates 15.10 (k.a.): 7 €

Soodustusi ei ole.

Ürituse kestus on 1,5 h

Sündmuse korraldaja
Rajamuusika MTÜ
Tähe 69-5 Tartu 50107 Tartumaa
+372 5094902
info@balticsun.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas