Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Tanya Balakirskaya & Dmitry Ilugdin Trio (Venemaa) / IDeeJazz 2018

R 9.11.2018 19:00
TÜ Narva kolledž, Narva, fuajee
IDeeJazz 2018 @Narva


Tanya Balakirskaya & Dmitry Ilugdin Trio / Venemaa / IDeeJazz


4.10 - 14.10: 5€
15.10. - 9.11: 7€

9. november / reede
19.00 - 20.00 /TÜ Narva Kolledž, fuajee
Tanya Balakirskaya & Dmitry Ilugdin Trio / Venemaa

“Tanya muusika on täiesti imeline.” – Leo Abrahams (helilooja ja produtsent, UK)

“Ta on äärmiselt andekas ja maailm lihtsalt peab temast kuulma!” – Sienna Dahlen (Juno auhinna laureaat, Kanada)

“Tema tugevaim külg on oskus luua atmosfääri. Selles osas meenutab ta Patricia Barberit. Nad mõlemad mõjuvad nõiduslikult.” – Thomas Conrad (Stereophile & JazzTimes kolumnist, USA)

«Tanya hääl on tohutult kaunis. Selles pole mingit kahtlust!» – Django Bates (muusik ja helilooja, UK)

Tanya Balakirskaya ja Dimitry Ilugdini trio – suurepärane liit, mis on sõlmitud hiilgavate muusikute ning kaaluka sõnumiga laulja ja laulukirjutaja vahel. Tulemuseks on üks originaalseimaid projekte vene jazzimaailmas!
Lühidalt – tegemist on sensuaalse ja intelligentse muusikaga, millel on ühtlasi sees tõsine gruuv! Tanya Balakirskaya ja Ilugdini trio koostöö on žanrilises mõttes haruldane – nende lood võiks laias laastus klassifitseerida “tähenduslikeks jazz-lauludeks”. Nendes kohtuvad Balakirskaya kolmekeelsed originaaltekstid (vene, ukraina ja inglise keeles) ning Ilugdini elegantsed ja oskuslikud jazz-arranžeeringud. Selline kombinatsioon on üsna eriline nii Venemaal kui ka laiemas maailmas. Ennekõike kuulub see Lääne muusikatraditsiooni ning ühte seeriasse nimedega nagu Cassandra Wilson, Patricia Barber, J.D. Walter, Joni Mitchell ja teised. Just Walter ja Mitchell olid need, keda Balakirskaya tudengipäevil ohjeldamatult kuulas; tema esimesed katsetused muusika kirjutamise vallas olid Ameerika modernistliku poeedi E. E. Cummingsi luuletustel põhinevad lood.
Kontserdil kantakse ette laule Tanya Balakirskaya albumitelt ning Ilugdini heliteoseid. Nende kava on värvikas ja mitmekesine: algupärane autorimaterjal, sügavalt isiklikud folgi-hõngulised lood, klassikaline muusika ja bluus. Sageli on nende etteastete kulminatsiooniks “It Doesn’t Hurt Me Anymore” – üdinitungiv ballaad, efektne anti-hitt, mis esmalt jätab publiku hingetuks ning seejärel paneb nad nutma ja jõuliselt aplodeerima. Viimast teevad samas tavaliselt kõik lood, mida see kooslus esitab.
Kõige üllatavam asi, mida publik Tanya Balakirskaya ja Dmitry Ilugdini trio kontserditel kohtab, on nende loomingu tantsitavus. Tõepoolest, trio – kuhu kuuluvad lisaks Ilugdinile ka suurepärased muusikud Peter Ivshin ja Viktor Shestak – mängib muusikat, millel on vunki, energiat ja minekut. Lühidalt – sel on gruuvi!
Tatyana Balakirskaya sündis Donetskis ning õppis seal muusikat ja keeleteadust. Ta on professionaalne muusik, laulja, lauluõpetaja ja algupärase ingliskeelse laulmistehnika looja. Ta esineb regulaarselt Moskva klubides ja mujal üle kogu riigi ning kirjutab lugusid ka teistele artistidele. Ta on lindistanud mitu albumit muusikutega Euroopast ja Venemaalt. Täna elab ta Dubnas. Dmitry Ilugdin on kuulus Moskva jazzihelilooja ja pianist ning jazziklubi “Heliloojate Ühing” kunstiline juht. Peter Ivshin (trummid) ja Viktor Shestak (kontrabass) moodustavad ühe parima jazz-ansambli rütmisektsiooni, mida Venemaalt leida võib.

https://2018.ideejazz.ee/narva/balakirskaya-ilugdin-trio/
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Tanya Balakirskaya & Dmitry Ilugdin Trio (Venemaa) / IDeeJazz 2018 R 9.11.2018 19:00 TÜ Narva kolledž, Narva, fuajee 7.50
Hinnainfo
Kuni 14.10 (k.a.): 5 €
Alates 15.10 (k.a.): 7 €

Soodustusi ei ole.

Ürituse kestus on 1,5 h

Sündmuse korraldaja
Rajamuusika MTÜ
Tähe 69-5 Tartu 50107 Tartumaa
+372 5094902
info@balticsun.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas