Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TAVA2018 avamine: Siiri Sisask ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne kontsert

N 25.10.2018 21:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
10.00 - 15.00
Tartu Valgus | TAVA2018 avamine: Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne kontsert “Vari”

Tartu Valgus ehk TAVA on terviklik, rahvusvaheline, valdkondi ühendav arhitektuurse valgustuse ja valgustuskunsti festival. Festivali eel- ja põhisündmused kestavad kokku 30 päeva. Festival on pühendatud valgustusdisaini ja valguskunsti edendamisele Eestis. Selle põhiprogrammi moodustavad rahvusvahelised töötoad, väliruumi valgusinstallatsioonid, rahvusvaheline konverents, valgusmess ja sisenäitused, kuid festivalil on veel üks missioon – valgusest inspireeritud eesti heliloomingu tutvustamine festivali avagalal, et luua vahetult enne vanalinna Valgusraja avastamist efektne atmosfäär ning lummav meeleolu.

Teistkordselt aset leidev festival avatakse Eesti Rahva Muuseumis 25. oktoobri õhtul kell 21 erakordse muusika ning valguse ja varjude mänguga. Esitlusele tuleb Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne kontsert “Vari”. Kontserdil esitab Siiri Sisask Uku Masingu luule tekstidele loodud laule, millest osad kõlavad sel õhtul esmakordselt.

„Uku Masingu luule kõnetab mind just sedavõrd, kuivõrd ise olen valmis ridade vahelist sõnumit taipama, tajuma. Tema luuletused on helisevad, neisse oleks muusika nagu juba sisse kodeeritud. Kui kord seda muusikat kuulma juhtud, tuleb klaveri taha minna ja see kuuldavaks muuta. Uku Masingu luule on minu jaoks – ammendamatu. Seetõttu ma tegelikult ei näe mõtet ka publikule enam viimasel ajal muud pakkuda, kui pigem seda, millest isegi vaimu ammutan ja millest üleüldse mõtet laulda näen. Ma usun, et inimene, kes kuulab, tunnetab, tajub, see saab sama olemise. Või nagu keegi ütles, et selle seisundi nimi pidavat LOVE olema. Olgu siis LOVE,“ sõnab Siiri Sisask, kes on viimasel ajal üles astunud nimelt Masingu tekstidele loodud lauludega.

Heliteoste arranžeerimisse ja salvestusse on kaasatud tuntud eesti muusikud Robert Jürjendal (kitarr) ja Peedu Kass (bass), kes koos Siiriga ERMis ka lavale astuvad. Koostöös audiovisuaalkunstniku Alyona Movkoga luuakse heliloominguga koos kulgev valguse ja varjude rütm, mis elab üheskoos ruumi eripärade, helide ja tekstiga. Rõskesse eestimaisesse sügisõhtusse peaks kogu kooslus kindlasti veidi unistuslikku kulgemist lisama...

Pärast kontserti jätkub õhtu plaadimuusika saatel. Parimaid palasid valivad DJ Aasorg ja Kristi Steel. Pileteid saab eelmüügist Piletilevist ja kohapealt.

Avapeole eelneva nädala vältel toimuvad arhitektuurse valgustusdisaini, videomappingu, 3D mappingu ja interaktiivse valguse töötoad ning valguskunstnike linnaruumi installatsioonide loomine. Töötubadesse on veel mõned vabad kohad. Vanalinnas kulgev Valgusrada on avatud festivali publikuprogrammi raames terve nädalavahetuse, 25.-28.10 keskööni. Festivali kava sisaldab lisaks valguskunsti sisenäituseid (24.10-18.11) ning rahvusvahelist valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsi ning valgusmessi (25.-26.10).

Tartu Valguse sponsorid on Hektor Light, LEDS C4, IntiLED, E&T Valgus, Silman, Stockholm Lighting, Eventech, Focuspoint, hotell Tartu, Reggiani, Adam Decolight, Studio+Plus, Meeskond Security ja Ledshop. Meedia partnerid: arc Magazine, Darc Awards, Darc Room, arc Mondo India ja Postimees. Koostööpartnerid: Tartu Kunstnike Liit, Tartu Kunstikool, Tartu Kõrgem Kunstikool, Jaani Kirik, Tartu Mänguasjamuuseum, IALD, Kogo Galerii, Tartu Tantsuakadeemia, Arhitektide Liit, ERM, Haridus- ja Teadusministeerium. Toetavad Tartu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, EAS ja Euroopa Regionaalarengu Fond. 

Tartu Valgus tuleb VÄGEV! Tule ja sära koos meiega!


Sündmuse koduleht: www.tartuvalgus.ee
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
TAVA2018 avamine: Siiri Sisask ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne kontsert N 25.10.2018 21:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu 10.00 - 15.00
Hinnainfo
Täispilet 14.50€
Õpilane, tudeng, pensionär 9.50€
Grupisoodustus 5+ inimest 9.50/pilet
Perepilet 9.50€ (Pered kahe ja enam lapsega)

Lastele vanuses kuni 7a (k.a) on sissepääs tasuta kui istuvad saatja süles

21.00 kogunemine, suupisted ja joogid
21.30 Tartu Valgus TAVA2018 pidulik avamine
22.00 Kontsert: Siiri Sisask ja visuaalid: Alyona Movko
23.30 Dj Aasorg ja Kristi Steel
Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Valgusklubi MTÜ
Tatari 64 Tallinn 10134 Harjumaa
5088480
elo@tartuvalgus.ee
Samas toimumiskohas