Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Vaimuliku muusika festival CREDO

L 24.11.2018 18:00 - P 25.11.2018 19:45
10.50 - 18.50
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
24. november Tallinna Jaani kirik kell 18.00
25. november Tartu Pauluse kirik kell 18.00


Moskva Patriarhaadi meeskoor
Regent munkpreester Ambrosius (Nosov)


1987. aastal Volokolamski ja Jurjevi metropoliidi Pitirimi (1926–2003) õnnistusel asutatud Moskva patriarhaadi meeskoor on legendaarne kui vanim uue Venemaa ajaloos loodud professionaalne vaimuliku muusika meeskoor. Koor osaleb regulaarselt mitmesugustel konkurssidel ja üritustel, sh Venemaa ristimise 1000. aastapäeva tähistamisele pühendatud üritustel, Venemaa patriarhaadi 400. aastapäeva pidustustel, slaavi kirjanduse ja kultuuri pidustustel, festivalidel ja kontserdireisidel paljudes riikides, esineb Moskva konservatooriumi saalides, Suures teatris ja riiklikus Tretjakovi galeriis.

Koori lauljad on eranditult kõik kõrgeimal tasemel kutselised lauljad, kelle hulgas on nii Venemaa Gnesini nimelise muusikaakadeemia, Moskva koorikunsti akadeemia, Moskva riikliku konservatooriumi kui ka A. V. Svešnikovi nimelise koorikunsti akadeemia lõpetajaid, mis annab aimu koori võrreldamatust vaimsusest ja võimsusest. 

Koori alaline regent on kutseline kooridirigent, mitmete kirikukooride organisaator ja juht ning kirikulaulutöötluste ja ümberseadete autor munkpreester Ambrosius (Nosov). Alates 1988. aastast Vene õigeusu kiriku preester (munkdiakon, alates aastast 1989.  aastast munkpreester).

Koori kontserdiprogramm koosneb õigeusu muusika kõige silmapaistvamatest näidetest ja võimaldab kuulajal saada tervikliku pildi vene vaimuliku muusika arengust. Koori repertuaari kuuluvad vanadest käsikirjadest leitud ühehäälsed laulud, varased mitmehäälsed partes-stiilis laulud, selliste ülemaailmselt tuntud kloostrite nagu Kiievi-Petšerski kloostri, Püha Kolmainu Sergiuse kloostri, Optina kloostri ja paljude teiste kloostrite laulud ning 18.–20. sajandi heliloojate teosed sellistelt rahvusliku vaimuliku muusika kullafondi kuuluvatelt autoritelt nagu Rahmaninov, Bortnjanski, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Glinka ja teised.

Koori esitusviis on unikaalne segu tõlgenduse autentsusest ning tehnilisest ja kunstilisest meisterlikkusest. Koori laulmine jumalateenistusel mõjub palvena ja on võitnud koguduseliikmete suure armastuse, kontsertidel on koor pälvinud väsimatu publikumenu.
Festivali sündmused