Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Vaimulikumuusika festival CREDO: Moskva Patriarhaadi meeskoor

L 24.11.2018 18:00
Jaani kirik, Tallinn
12.50 - 18.50
24. november Tallinna Jaani kirik kell 18.00
25. november Tartu Pauluse kirik kell 18.00


Moskva Patriarhaadi meeskoor
Regent munkpreester Ambrosius (Nosov)


1987. aastal Volokolamski ja Jurjevi metropoliidi Pitirimi (1926–2003) õnnistusel asutatud Moskva patriarhaadi meeskoor on legendaarne kui vanim uue Venemaa ajaloos loodud professionaalne vaimuliku muusika meeskoor. Koor osaleb regulaarselt mitmesugustel konkurssidel ja üritustel, sh Venemaa ristimise 1000. aastapäeva tähistamisele pühendatud üritustel, Venemaa patriarhaadi 400. aastapäeva pidustustel, slaavi kirjanduse ja kultuuri pidustustel, festivalidel ja kontserdireisidel paljudes riikides, esineb Moskva konservatooriumi saalides, Suures teatris ja riiklikus Tretjakovi galeriis.

Koori lauljad on eranditult kõik kõrgeimal tasemel kutselised lauljad, kelle hulgas on nii Venemaa Gnesini nimelise muusikaakadeemia, Moskva koorikunsti akadeemia, Moskva riikliku konservatooriumi kui ka A. V. Svešnikovi nimelise koorikunsti akadeemia lõpetajaid, mis annab aimu koori võrreldamatust vaimsusest ja võimsusest. 

Koori alaline regent on kutseline kooridirigent, mitmete kirikukooride organisaator ja juht ning kirikulaulutöötluste ja ümberseadete autor munkpreester Ambrosius (Nosov). Alates 1988. aastast Vene õigeusu kiriku preester (munkdiakon, alates aastast 1989.  aastast munkpreester).

Koori kontserdiprogramm koosneb õigeusu muusika kõige silmapaistvamatest näidetest ja võimaldab kuulajal saada tervikliku pildi vene vaimuliku muusika arengust. Koori repertuaari kuuluvad vanadest käsikirjadest leitud ühehäälsed laulud, varased mitmehäälsed partes-stiilis laulud, selliste ülemaailmselt tuntud kloostrite nagu Kiievi-Petšerski kloostri, Püha Kolmainu Sergiuse kloostri, Optina kloostri ja paljude teiste kloostrite laulud ning 18.–20. sajandi heliloojate teosed sellistelt rahvusliku vaimuliku muusika kullafondi kuuluvatelt autoritelt nagu Rahmaninov, Bortnjanski, Tšaikovski, Rimski-Korsakov, Glinka ja teised.

Koori esitusviis on unikaalne segu tõlgenduse autentsusest ning tehnilisest ja kunstilisest meisterlikkusest. Koori laulmine jumalateenistusel mõjub palvena ja on võitnud koguduseliikmete suure armastuse, kontsertidel on koor pälvinud väsimatu publikumenu.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Vaimulikumuusika festival CREDO: Moskva Patriarhaadi meeskoor L 24.11.2018 18:00 Jaani kirik, Tallinn 12.50 - 18.50
Hinnainfo
Täispilet 18 €
Õpilane/tudeng/pensionär 15 €
Erivajadustega klient/saatja 15 €
Grupisoodustus alates 25 inimesest 12 € pilet

Lastele vanuses kuni 7 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta

Sissepääs alates kell 17.00
Ürituse kestus on 1 tund ja 45 minutit, vaheaeg 15 minutit
Soovitatav alates 5. eluaastast
Pildistamine/filmimine pole lubatud
Toimumiskoht
Vabaduse väljak 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Credo Festivalid MTÜ
Raua 1/ Pronksi 6 Tallinn 10124 Harjumaa
+372 5132213
zoya@festivalcredo.com