Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

VM Fest Mustvee / LEEDU VAIMULIK MOTETT Šiauliai Riiklik Kammerkoor POLIFONIJA (Leedu)

R 10.8.2018 19:00
EELK Mustvee kirik (Tartu tn 45)
5.50 - 10.50
Rahvusvaheline vaimuliku muusika festival VM FEST MUSTVEE
Reede, 10. august kell 19.00 Mustvee EELK kirik (Tartu 45, Mustvee)


LEEDU VAIMULIK MOTETT

ŠIAULIAI RIIKLIK KAMMERKOOR „POLIFONIJA“ (Leedu)
“Polifonija” koor tähistab järgmisel aastal oma 45. aasta juubelit.

Koori tegevus sai alguse 1974. aastal. Kaks andekat dirigenti Danute ja Sigitas Vaitšjuljonis lõid vanamuusika ansambli Šiauliai Peetruse ja Pauluse kiriku juures. Aegamööda laienes ansambli tegevus oluliselt, kasvas kontsertide arv. Viie aasta pärast sai kasvanud kollektiiv rahvakoori “Polifonija” nime.
Kollektiivi kõrge kunstiline tase, soliidne repertuaar ja suur kontsertide arv võimaldasid koorile uusi loomingulisi saavutusi. 1986. aastal sai koorist kutseline muusikaline kollektiv nimega Šiauliai Riikliku Filharmoonia Kammerkoor “Polifonija”.

Alates aastast 1998 tegutseb koor Leedu Riiklikust Filharmooniast eraldi ning kannab nime Šiauliai Kammerkoor „Polifonija“. Kooril on rikkalik repertuaar, mis hõlmab renessansi- ja barokkmuusikat, erinevate maade ja heliloojate koorimuusikat. Erilist tähelepanu pööratakse leedu koorimuusikale.

„Polifonia“ käib pidevalt turneedel erinevates maades üle maailma. Koor on esinenud Itaalias, Brasiilias, Argentiinas, Saksamaal, Austrias, Venemaal, Rootsis, Ukrainas, Poolas, Tšehhis, Slovakkias, Bulgaarias, Prantsusmaal jne. Igal aastal võtab koor osa erinevatest muusikafestivalidest nii Leedus kui välismaal, tutvustades leedu koorimuusikat. 

Leedu vaimulik motett

Moteti žanr sai oma alguse 18. sajandil Prantsusmaal. Leedus levis motett tänu Martinas Lvovietis´e tegevusele, kes on loonud hulgaliselt muusikateoseid selles žanris. Leedu koorirepertuaaris on tavaliselt alati Juozas Naujalis’e motette. Nii on motetil Leedu vaimulikus muusikas oma kindel koht. Ka paljud kaasaegsed leedu heliloojad pöörduvad tihti selle žanri poole. Tänapäevane motett omab veidi teistmoodi kõla. Heliloojad kasutavad heliloomingus leedu liturgilisi tekste. Kaasaegsetes teostes kasutatakse palju leedu rahvalaulude viise, samuti modernistlikke jooni. Motett on oma olemuses väga kontsentreeritud, dramaatiline muusikateos. Moteti väikevormi mahuvad erinevad kontrastid, dünaamilisus, harmooniade kombinatsioonid, särav kulminatsioon ja peen piano pianissimo.  Moteti esitamine nõuab meisterlikkust, laitmatut laulutehnikat ning muusika ja sisu sügavat mõistmist ja taju.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
VM Fest Mustvee / LEEDU VAIMULIK MOTETT Šiauliai Riiklik Kammerkoor POLIFONIJA (Leedu) R 10.8.2018 19:00 EELK Mustvee kirik (Tartu tn 45) 5.50 - 10.50
Hinnainfo
Täispilet 10 €
*Sooduspilet 5 €
*Soodushind kehtib õpilastele, tudengitele, lastele alates 5. eluaastast (k.a.) ja pensionäridele. Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Lastele vanuses kuni  4 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Sissepääs alates 18.30
Ürituse kestus on 1 tund.
Toimumiskoht
Tartu tn 45 Mustvee Eesti
Sündmuse korraldaja
MTÜ VM FEST
Toom-Kooli 13 Tallinn 10130 Harjumaa
55586834
vmfest@orthodoxsingers.com
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt