Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival: Lawrence Malstaf SHRINK 01995

K 24.10.2018 17:00
MUSTPEADE MAJA, Valge saal, Pikk 26, Tallinn
Lawrence Malstaf „SHRINK 01995“

Kaks suurt läbipaistvat kiletükki ja seadeldis, mis nende vahelt aeglaselt õhu välja imeb, jättes keha vaakumpakendisse ja vertikaalselt rippuma. Läbipaistev toru kahe pinna vahel võimaldab seal viibival inimesel õhuvoolu reguleerida. Kiletükkide vahelise kasvava surve tõttu tardub sissepakitud keha pind aegamisi mitmeteks mikrovoltideks. Performance’i ajal liigub inimene nende vahel aeglaselt ja vahetab poose, mis varieeruvad looteasendi sarnasest asendist poosini, mis meenutab ristilöödud keha.

Lawrence Malstafi looming asub visuaal- ja teatrikunsti piirimail. Ta loob installatsioone ja performance’eid, mis on keskendunud liikumisele, kokkusattumustele, korrale ja kaosele, ning individuaalsetele mitmeplaanilistele tajuruumidele. Lisaks loob ta suuremaid liikuvaid keskkondi, millega käsitletakse ruumi ja orienteerumist, kasutades külastajat sageli kaasloojana. Lawrence’i teostes on lähtepunktiks või inspiratsiooniks ning installatsioonide käivitajateks füüsika ja tehnoloogia.

Lawrence Malstafi installatsioone iseloomustavad elavad esemed, kineetiline arhitektuur ja füüsiline osalemine. Loodud reageerivad keskkonnad loovad teatraalseid olukordi, milles külastaja kohalolu muutub teose dramaturgia lahutamatuks osaks. Tema masinad ilmutavad ebastabiilse korra, juhuse ja muutuste keerukas mängus tundeid, kahtlusi ja teisi inimlikke omadusi.

2008. aastal pälvis ta Hollandi preemia Witteveen + Bos - prize for Art + Technology, 2009. aastal Prix Ars Electronica preemia Golden Nica ja 2010 Excellence Prize’i 13. Jaapani meediakunsti festivalil Tokyos. 2011. aastal valiti ta projekt „Pavillion“ iMinds Art&D valikusse. 2013 võitis ta Norra Hedda preemia parima stsenograafia kategoorias ning lõi 2014. aastal lavakujunduse Jon Tombre ja Cecile Løveidi auhinnatud etendusele „Visning“.

www.lawrencemalstaf.com

Autor / By: Lawrence Malstaf
Esinejad ja assistendid Tallinnas / Performers and assistants in Tallinn: Anni Zupping, Helina Karvak, Kirte Jōesaar, Liis Konsap, Raho Aadla, Stella Kruusamägi jt.
Foto / Photo: Lawrence Malstaf, Shrink 01995 / Tallieu Art Office
Kestus / Duration: +/- 20’

Täname / Special thanks: Mustpeade Maja, Tallinna Kultuuriamet

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival: Lawrence Malstaf SHRINK 01995 K 24.10.2018 17:00 MUSTPEADE MAJA, Valge saal, Pikk 26, Tallinn 10.50
Hinnainfo
NU Performance Festivali ja Üle Heli Festivali ühispass eelmüügis Piletilevis hinnaga 40 EUR kuni 30.09 (k.a.).
NU Performance Festivali piiratud kogus passe eelmüügis Piletilevis hinnaga 35 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.).

Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.
Sündmuste üksikpiletid** eelmüügis 10 EUR, välja arvatud NU Performance Festivali avaõhtu: pilet 5 EUR Sveta Baaris kohapeal.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.
** Kadri Noormetsa lavastuse ja Kristjan Suitsu installatsiooni üksikpiletid eelmüügis saadaval alates 11.10.2018 vabade kohtade olemasolul.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Mida teha pdf-passiga ja kuidas pääseb festivalide sündmustele?
- Üle Heli Festivalil vahetatake pdf-pass käepaela vastu esimeses kohas, mida festivalil külastate.
- NU Performance Festivali ürituste külastamiseks palume välja võtta tasuta piletid, kasutades personaalset koodi, mis on kuvatud pdf-passil.


Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk tn 26 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas