Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival: Mårten Spångberg (Stockholm-Berliin) Digital Technology

R 26.10.2018 20:30
Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20 Tallinn
Mårten Spångberg „Digital Technology“

Ma ei taha teada, mida see asi tähendab. See on reis, mille koos publikuga ette võtan. Võib-olla õnnestub meil koos aru saada, mis peitub ridade vahel, ning liikuda edasi väikeste tantsude ja  mitmete esemetega, mis koos minuga ellu ärkavad. See on natuke nagu räägiks raamatust, mida kõik on lugenud, aga hästi ammu ja mäletatakse erinevaid asju ja nüüd mängitakse neid uuesti, meie ees, aga rohkem meie sees, ja seal on ka üks üpris aeglane film. Film – nagu see teos – on seal pigem nagu telekas, mis on mahakeeratud heliga käima jäetud. Mulle meeldivad telekad, mis lihtsalt seisavad, ilma et keegi neid vaataks. Ma kujutan ette, et see on aeg, kui telekas tõeliselt lõbutseb, lihtsalt naudib pilte ja jadasid nende endi pärast, mitte selle pärast, mida nad kujutavad.
Mul on sõber, kelle nimi on Juan Dominquez. See on tõesti mõnusalt voolav nimi ja lõpuks sööme koos jäätist, ilma et me eriti räägiks. Nii armas on nautida midagi tõeliselt head ja teha seda vaikuses. Kui natuke oodata, on võimalik lihtsalt kohale ilmuda.
Seitse aastat tagasi sai alguse üks rännak. Seiklus, mida alustati selleks, et uurida esemete salaelu. Kas aja koostis muutub kuidagi seetõttu, et on elanud esemete vahetus läheduses: mitte esemete kui tööriistade või suveniiride, lemmikloomade või lähedaste asemike, vaid kui lihtsalt esemete? Siin peitub midagi enamat kui performatiivsus, see on lihtsalt viimasel ajal pisut häbelikuks muutunud.
Esemed tõmbuvad eemale.
Vananedes kahaneb inimese tulevik sekund-sekundilt. Mingil hetkel jõuab minevik tulevikule järele. Elamine teadmisega, et su tulevik on möödas, tähendab kohanemist üksildusega.
„Digital Technology“ on mõtisklus esemete seltsis, muljete vool, mis lõpeb ja siin me oleme ja see pole midagi erilist, eks?

Mårten Spångberg on Berliinis ja Stockholmis elav ning töötav koreograaf. Oma töös keskendub Spångberg tantsu laiendatud mõistele, millele ta läheneb erinevates tehnikates läbi viidud eksperimentaalpraktikate ja väljendusviiside kaudu. Spångberg on olnud etenduskunstis tegev nii esineja kui loojana aastast 1994. Leibeli „International Festival” alt tegi Spångberg koostööd arhitekti Tor Lindstrandiga, projekti raames uuriti sotsiaal- ja laiendatud koreograafia mõisteid. 1996-2005 organiseeris ja kureeris Spångberg festivale Rootsis ja rahvusvahelisel areenil, ning oli üks suhtlusvõrgustiku INPEX asutajatest. Spångbergil on rikkalik kogemustepagas nii teooria kui praktika õpetamises. 2011. aastal ilmus Spångberg’i esimene raamat „Spangbergianism”. Hetkel on Spångberg dramaturgia- ja koreograafiaprofessor tantsu ja teatri kateedris Oslo Rahvusliku Kunstiakadeemia juures. Tema viimased tööd; „La Substance, but in English”, „The Internet”, „Natten” ja „Gerhard Richter, une pièce pour le théâtre” on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu.

Esitaja ja autor / With and by: Mårten Spångberg
Film: James Benning
Foto / Photo: Emilia Milewska
Toetajad / Supprted by: The Swedish Art Council, The Swedish Arts Grants Committee
Kaasproduktsioon / Co-produced by: MDT Stockholm, PAF
Kestus / Duration: 75’

Täname / Special thanks: Rootsi Suursaatkond Tallinnas / Embassy of Sweden in Tallinn

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival: Mårten Spångberg (Stockholm-Berliin) Digital Technology R 26.10.2018 20:30 Kanuti Gildi SAAL, Pikk 20 Tallinn 10.50
Hinnainfo
NU Performance Festivali ja Üle Heli Festivali ühispass eelmüügis Piletilevis hinnaga 40 EUR kuni 30.09 (k.a.).
NU Performance Festivali piiratud kogus passe eelmüügis Piletilevis hinnaga 35 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.).

Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.
Sündmuste üksikpiletid** eelmüügis 10 EUR, välja arvatud NU Performance Festivali avaõhtu: pilet 5 EUR Sveta Baaris kohapeal.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.
** Kadri Noormetsa lavastuse ja Kristjan Suitsu installatsiooni üksikpiletid eelmüügis saadaval alates 11.10.2018 vabade kohtade olemasolul.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Mida teha pdf-passiga ja kuidas pääseb festivalide sündmustele?
- Üle Heli Festivalil vahetatake pdf-pass käepaela vastu esimeses kohas, mida festivalil külastate.
- NU Performance Festivali ürituste külastamiseks palume välja võtta tasuta piletid, kasutades personaalset koodi, mis on kuvatud pdf-passil.


Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas