Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival PÄEVAPILET: ESMASPÄEV 22.10

E 22.10.2018 16:00
Kanuti Gildi SAAL+Kultuurikatel
PÄEVAPILET ESMASPÄEV 22.10
Päevapilet tagab sissepääsu kahele sündmusele:


16:00 - Kristjan Suits “Waiting for the future”
Koht: Kanuti Gildi SAAL
+
20:30 Andrius Katinas, Vera Nevanlinna, Salla Salin “Paper piece”
Koht: Kultuurikatel, Katelde saal (Põhja pst. 27a, Tallinn
*****
Kristjan Suits  “Waiting for the future”
Valgus - ruumiinstallatsioon

Mis juhtub tulevikus, mida toob homne, mis saab olema, mis jääb saavutamata, mis suunaline on liikumine või liiklus? Installatsioon keskendub aja ja ruumi ning keskkonna ja inimlikkuse suhetele.

 

Aeg

vari

loojang

tõus

nähtu

nähtamatu

ootus

hirm

ärevus

 

Kristjan Suits on filmi- ja teatrikunstnik. Õppinud Taanis Aarhusi Tehnikakõrgkoolis multimeedia disaini, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias valguskujundust ja Eesti Kunstiakadeemias filmistsenograafiat. 2018. aasta augustist Tallinna Linnateatri peakunstnik.


Idee / Idea: Kristjan Suits
Esietendus / Premiere: 22.10.2018 Kanuti Gildi SAAL
Kestus / Duration: 12’12’’

**********
Andrius Katinas, Vera Nevanlinna, Salla Salin  “PAPER PIECE”

See on kiri Jumalale, kellesse me ei usu. Postkaart armastajale, keda me ei tunne. See on lootuste ja hirmude maastik. Keskaegne luuletus, mille tükkideks rebime, et tundmatusele vastu astuda.

Nagu teose nimest aimata, on „Paper Piece” fookuseks ja lähtekohaks erinevad paberi kui teose peamise koreograafilise vahendi koreograafilised ja performatiivsed käsitlused. Tantsu, installatsiooni ja performance’i vahel laveerides uurib see teos vaatemängu kui usu, eheda kogemuse, rituaalide ja jumalikkuse jälge.
Idee on pärit Andrius Katinase soololavastusest „WORK”, mis esietendus Zodiakis 2013. aastal. Kunstilise trupi tuumiku moodustavad kaks koreograafi-tantsijat, Andrius Katinas ja Vera Nevanlinna, ning visuaalkunstnik ja ruumikujundaja Salla Salin.

Andrius Katinas on Soomes tegutsev leedu tantsukunstnik. Ta õppis teatri- ja tantsukunsti Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias ja Soome Teatriakadeemias. Alates 1999. aastast on ta töötanud esineja ja koreograafina nii Soomes kui ka Leedus. Ta keskendub peamiselt erinevatele koostöövormidele ning pidevale uute lähenemisviiside ja perspektiivide otsingule tantsus.

Meri Ekola sai Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemiast magistrikraadi valguskunsti erialal. Tal on kogemused etenduskunstide ja arhitektuurse valguskunsti valdkonnas. Töö valguskunstnikuna on ajendanud teda kompima valgustuse väljendusvõimaluste piire. Viimastel aastatel on ta keskendunud valguskujundusele, mis võib etenduses täita aktiivset, otsekui esineja rolli. Tema viimaste koostööpartnerite hulgas on näiteks Hotel Pro Forma ja Opera de la Monnaie de Munt.

Ninu Lindfors sai 2000. aastal Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemiast magistrikraadi tantsu erialal. Ta on töötanud tantsijana selliste Soome koreograafide ja truppidega nagu Jenni Kivelä, Helsingi Dance Company, Tero Saarinen Company ja Liisa Risu. Alates 2008. aastast töötab koreograafina Taittuu Prison Theatre’s.

Saara Norvio on Helsingis tegutsev tantsija ja tantsulooja. Ta lõpetas 2008. aastal Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemia ja on teinud kaasa mitmetes lavastustes ja projektides.

Salla Salini looming põhineb tegelikkuse struktuuride ja mõistete käsitlusel, mille kohaselt on ruum keerukas suhete kude. Ta loob ruume ja olukordi, mis koosnevad tihti eri distsipliinidest või kõiguvad nende vahel. Tema teosed on peamiselt suuremahulised installatsioonid, mis vaataja endasse haaravad, ning juhivad tähelepanu taju ja eksistentsi vahelistele seostele. Salinil on magistrikraadi visuaalkunstis (2014) ja etenduskunstides (2005).

Tuomas Norvio töötab helikunstniku, helilooja, muusiku, miksija ja produtsendina nii laval kui ka stuudios. Tal on elektroonilise muusika taust ning ta tegutseb erinevates kunstiliikides ja žanrites. Norviot huvitab akustiliste ja konkreetsete helide kasutamine loomingu alusena. Ta on loonud muusikat ja heli kaasaegsetele tantsu-, tsirkuse- ja teatrietendustele, installatsioonidele, dokumentaalfilmidele ja mitmtele kunstnikele.

Vera Nevanlinna on vabakutselise tantsija ja koreograaf. Ta on teinud koostööd näiteks chameckilerneri, Miguel Gutierrezi, Deborah Hay, Mart Kangro, Thomas Lehmeni, Kirsi Monni, Eeva Muilu, Liisa Risu, Ervi Siréni, Katri Soini ja Paula Tuovineniga. Lisaks on ta loonud interdistsiplinaarseid kunstiprojekte skulptor Maria Dunckeri, fotograaf Elina Brotherusi, režissöör Kimmo Leedi, viiulimängija Pekka Kuusisto ja bändiga Rinneradio. Aastail 2009–2011 oli Vera Zodiaki loominguline juht, mängis aastail 1999–2001 trummi bändis Branded Women ja lisaks tantsuõpingutele on ta lõpetanud Muurla tehnikumi fotograafia erialal.

Vera Selene Tegelman on Helsingis tegutsev vabakutseline tantsija. Ta omandas 2009. aastal Helsingi Kunstiülikooli Teatriakadeemias magistrikraadi. Teda huvitab performatiivsuse käsitlemine kaasaegse kunsti kontekstis. Ta on töötanud Soome uue põlvkonna koreograafidega, nagu Heli Meklin ja Virva Talonen, vanameistri Tommi Kitti ja tema trupiga, Tsuumi Dance Theatre’ga ning rahvusvaheliselt tunnustatud visuaalteatri ja kaasaegse tsirkuse trupiga WHS. Neist viimase etendusele „Lähtö“ (Lahkumine) lõi ta koreograafia.

Idee / Concept: Andrius Katinas
Koreograafia ja installatsioon / Choreography, installation: Andrius Katinas, Vera Nevanlinna, Salla Salin
Esinejad / Performers: Andrius Katinas, Ninu Lindfors, Vera Nevanlinna, Saara Norvio, Vera Tegelman
Valguskujundus / Light design: Meri Ekola
Helikujundus / Sound design: Tuomas Norvio
Foto / Photo: Elina Brotherus
Tehnilised lahendused Tallinnas / Touring technicians in Tallinn: Nanni Vapaavuori (valgus), Joonas Pehrsson (heli)
Produktsioon / Production: Zodiak – Center for New Dance, Andrius Katinas
Esietendus / Premiere: 09.04.2015 Zodiak - Center for New Dance, Helsingi
Kestus / Duration: 70’

Täname / Special thanks: Kultuurikatel

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival PÄEVAPILET: ESMASPÄEV 22.10 E 22.10.2018 16:00 Kanuti Gildi SAAL+Kultuurikatel 10.50
Hinnainfo
Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas