Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival PÄEVAPILET: KOLMAPÄEV 24.10

K 24.10.2018 17:00
Mustpeade maja+raadiomaja I stuudio
PÄEVAPILET KOLMAPÄEV 24.10
Päevapilet tagab sissepääsu kahele sündmusele


17:00 -  Lawrence Malstaf “SHRINK 01995”
Koht: Mustpeade maja,  Valge saal (Pikk 26, Tallinn)
+
19:00 Gisèle Vienne, Peter Rehberg “Jerk, the radioplay”
Koht: ERR 1. stuudio (Kreutzwaldi 14, Tallinn)
**********
Lawrence Malstaf „SHRINK 01995“
Kaks suurt läbipaistvat kiletükki ja seadeldis, mis nende vahelt aeglaselt õhu välja imeb, jättes keha vaakumpakendisse ja vertikaalselt rippuma. Läbipaistev toru kahe pinna vahel võimaldab seal viibival inimesel õhuvoolu reguleerida. Kiletükkide vahelise kasvava surve tõttu tardub sissepakitud keha pind aegamisi mitmeteks mikrovoltideks. Performance’i ajal liigub inimene nende vahel aeglaselt ja vahetab poose, mis varieeruvad looteasendi sarnasest asendist poosini, mis meenutab ristilöödud keha.

Lawrence Malstafi looming asub visuaal- ja teatrikunsti piirimail. Ta loob installatsioone ja performance’eid, mis on keskendunud liikumisele, kokkusattumustele, korrale ja kaosele, ning individuaalsetele mitmeplaanilistele tajuruumidele. Lisaks loob ta suuremaid liikuvaid keskkondi, millega käsitletakse ruumi ja orienteerumist, kasutades külastajat sageli kaasloojana. Lawrence’i teostes on lähtepunktiks või inspiratsiooniks ning installatsioonide käivitajateks füüsika ja tehnoloogia.

Lawrence Malstafi installatsioone iseloomustavad elavad esemed, kineetiline arhitektuur ja füüsiline osalemine. Loodud reageerivad keskkonnad loovad teatraalseid olukordi, milles külastaja kohalolu muutub teose dramaturgia lahutamatuks osaks. Tema masinad ilmutavad ebastabiilse korra, juhuse ja muutuste keerukas mängus tundeid, kahtlusi ja teisi inimlikke omadusi.

2008. aastal pälvis ta Hollandi preemia Witteveen + Bos - prize for Art + Technology, 2009. aastal Prix Ars Electronica preemia Golden Nica ja 2010 Excellence Prize’i 13. Jaapani meediakunsti festivalil Tokyos. 2011. aastal valiti ta projekt „Pavillion“ iMinds Art&D valikusse. 2013 võitis ta Norra Hedda preemia parima stsenograafia kategoorias ning lõi 2014. aastal lavakujunduse Jon Tombre ja Cecile Løveidi auhinnatud etendusele „Visning“.

www.lawrencemalstaf.com

Autor / By: Lawrence Malstaf
Esinejad ja assistendid Tallinnas / Performers and assistants in Tallinn: Anni Zupping, Helina Karvak, Kirte Jōesaar, Liis Konsap, Raho Aadla, Stella Kruusamägi jt.
Foto / Photo: Lawrence Malstaf, Shrink 01995 / Tallieu Art Office
Kestus / Duration: +/- 20’

Täname / Special thanks: Mustpeade Maja, Tallinna Kultuuriamet
**************
Gisèle Vienne, Peter Rehberg „Jerk, the radio play”

„Jerk” on Ameerika sarimõrvari Dean Corlli sooritatud kuritegude kujuteldav – kummaline, poeetiline, naljakas ja morn – rekonstruktsioon. Koos teismeliste David Brooksi ja Wayne Henleyga tappis Corll 1970date keskpaigas Texase osariigis üle 20 poisi.

Näidendis kannab David Brooks eluaegset vanglakaristust. Ta õpib vanglas nukunäitlemist, mis teeb tema jaoks mingil moel võimalikuks võtta vastutus nendes roimades osalemise eest. Ta on kirjutanud näidendi, mis lahkab Dean Corlli sooritatud mõrvu ja kus kõiki rolle täidavad nukud. Näidendit esitab ta vanglas kohaliku ülikooli psühholoogiatudengitele.

Hoolimata realistlikust ilmest võbeleb lugu ise ebausutavuse piiril. Näidendi näiline realism tuleneb lineaarsest jutustusest, lihtsast tõsielulisest loost ning petise-nukunäitleja täielikust samastumisest väljamõeldud tegelase David Brooksiga.

„Jerk” on neljas näidend, mis Gisèle Vienne on loonud koostöös Ameerika kirjaniku Dennis Cooperiga – sellele eelnesid „I Apologize” (2004), „Une belle enfant blonde” (2005) ja „Kindertotenlieder” (2007). Nendes näidendites kombitakse pidevalt väljamõeldise ja reaalsuse piire, muutes nii meie reaalsustaju. Pisut realistlikumas „Jerkis” esitatakse sidus lineaarne jutustus ja luuakse usutavus, mis tuleneb kahtlemata just vormist. Ja meie erinevate vormiliste kogemuste kaudu vaadeldaksegi sedasama kahtlematust.

Gisèle Vienne on prantsuse-austria kunstnik, koreograaf ja lavastaja. Pärast filosoofiaõpingute lõpetamist õppis ta nukunäitlemist Ecole Supérieure Nationale des Arts de la Marionnette’is. Alates kompanii asutamisest 1999. a. on loodud 14 lavastust.  Alates 2005. aastast on ta esitlenud oma fotosid ja installatsioone mitmetel näitustel. Gisèle Vienne, Dennis Cooper, Peter Rehberg ja Jonathan Capdevielle andsid välja ka kakskeelse (prantsuse ja inglise keeles) audioraamatu „JERK / Through Their Tears” (väljaandja: DIS VOIR). Ta on avaldanud ka raamatu „40 PORTRAITS 2003-2008” koos Dennis Cooperi ja Pierre Dourthe’iga (väljaandja: P.O.L).
www.g-v.fr

Dennis Cooper on romaanikirjanik, luuletaja ja kriitik, kes elab Pariisis ja Los Angeleses. Ta on avaldanud 10 romaani, neist viimasena ilmus 2015. aasta jaanuaris „Zac's Haunted House” (animeeritud gif-idest koosnev romaan). Lisaks on tal koostöös kunstnik Zac Farleyga valminud film „Like Cattle Towards Glow”. Cooper on ajakirja „Artforum” kaastoimetaja ja Ameerika kirjastuse „Little House on the Bowery” toimetaja.  Ta teinud koostööd Gisèle Vienne’iga alates 2004. aastast.
denniscooper-theweaklings.blogspot.fr

Peter Rehberg on elektrooniliste heliteoste looja ja autor, kes elab Viinis. Rehberg on esinenud nii koos teiste muusikute kui sooloartistina Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Jaapanis ja Austraalias. Ta oli üks esimesi artiste, kes hakkas 1990. aastate keskpaigas kasutama esinemistel mobiilseid arvutiseadmeid. Rehberg on teinud koostööd näiteks artistidega: Jim O'Rourke ja Christian Fennesz (nime all Fenn O’Berg), Stephen O’Malley (KTL), Gisèle Vienne / DACM, Peterlicker, Z’EV Russell Haswell, Florian Hecker, Meg Stuart, Chris Haring, Marcus Schmickler, Jade, SUNNO))). Lisaks on ta MIMEO liige ning on alates 2006. aastast juhtinud plaadifirmat Editions Mego ning oli 1995. aastal Mego kaasasutaja.
Tema koostöö Gisèle Vienne’iga sai alguse 2004 aastal ning hõlmab mitmeid lavastusi. Samuti oli ta Meg Stuarti lavastuse „Highway 101” ja Chris Haringi lavastuse „Fremdkörper” muusika üks loojaid ning osales 2. Göteborgi kunstibiennaalil.
www.editionsmego.com
Lavastus / Direction: Gisèle Vienne
Tekst / Text: Dennis Cooper
Originaalmuusika ja esitus / Original and live music: Peter Rehberg
Salvestatud hääled / Recorded voices: Jonathan Capdevielle, Dennis Cooper
Foto / Photo: Gisèle Vienne
Kestus / Duration: 60’

Jerk, the radioplay was commissioned by Frank Smith, Philippe Langlois and Danièle Rivière for the publication of the audio-book JERK / Through Their Tears by Gisèle Vienne, Dennis Cooper, Peter Rehberg and Jonathan Capdevielle (publisher DISVOIR – serie:ZagZig / 2 editions, english and french). The original French version was commissioned for the Atelier de Création Radiophonique of France Culture and broadcasted on June 17th 2007 on France Culture.

Täname / Special thanks: ERR Raadioteater
NB! inglise keeles

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival PÄEVAPILET: KOLMAPÄEV 24.10 K 24.10.2018 17:00 Mustpeade maja+raadiomaja I stuudio 10.50
Hinnainfo
Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.

Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas