Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival PÄEVAPILET: NELJAPÄEV 25.10

N 25.10.2018 17:00
Mustpeade maja+Kunstihoone
PÄEVAPILET NELJAPÄEV 25.10
Päevapilet tagab sissepääsu kahele sündmusele

17:00 - Lawrence Malstaf “SHRINK 01995”
Koht: Mustpeade maja, Valge saal (Pikk 26, Tallinn)
+
19:00 Nanna Nordström ja Gideonsson Londré “Thin Man: chapter I”
Koht: Kunstihoone (Vabaduse väljak 6, Tallinn)
*******
Lawrence Malstaf „SHRINK 01995“
Kaks suurt läbipaistvat kiletükki ja seadeldis, mis nende vahelt aeglaselt õhu välja imeb, jättes keha vaakumpakendisse ja vertikaalselt rippuma. Läbipaistev toru kahe pinna vahel võimaldab seal viibival inimesel õhuvoolu reguleerida. Kiletükkide vahelise kasvava surve tõttu tardub sissepakitud keha pind aegamisi mitmeteks mikrovoltideks. Performance’i ajal liigub inimene nende vahel aeglaselt ja vahetab poose, mis varieeruvad looteasendi sarnasest asendist poosini, mis meenutab ristilöödud keha.

Lawrence Malstafi looming asub visuaal- ja teatrikunsti piirimail. Ta loob installatsioone ja performance’eid, mis on keskendunud liikumisele, kokkusattumustele, korrale ja kaosele, ning individuaalsetele mitmeplaanilistele tajuruumidele. Lisaks loob ta suuremaid liikuvaid keskkondi, millega käsitletakse ruumi ja orienteerumist, kasutades külastajat sageli kaasloojana. Lawrence’i teostes on lähtepunktiks või inspiratsiooniks ning installatsioonide käivitajateks füüsika ja tehnoloogia.

Lawrence Malstafi installatsioone iseloomustavad elavad esemed, kineetiline arhitektuur ja füüsiline osalemine. Loodud reageerivad keskkonnad loovad teatraalseid olukordi, milles külastaja kohalolu muutub teose dramaturgia lahutamatuks osaks. Tema masinad ilmutavad ebastabiilse korra, juhuse ja muutuste keerukas mängus tundeid, kahtlusi ja teisi inimlikke omadusi.

2008. aastal pälvis ta Hollandi preemia Witteveen + Bos - prize for Art + Technology, 2009. aastal Prix Ars Electronica preemia Golden Nica ja 2010 Excellence Prize’i 13. Jaapani meediakunsti festivalil Tokyos. 2011. aastal valiti ta projekt „Pavillion“ iMinds Art&D valikusse. 2013 võitis ta Norra Hedda preemia parima stsenograafia kategoorias ning lõi 2014. aastal lavakujunduse Jon Tombre ja Cecile Løveidi auhinnatud etendusele „Visning“.

www.lawrencemalstaf.com


Autor / By: Lawrence Malstaf
Esinejad ja assistendid Tallinnas / Performers and assistants in Tallinn: Anni Zupping, Helina Karvak, Kirte Jōesaar, Liis Konsap, Raho Aadla, Stella Kruusamägi jt.
Foto / Photo: Lawrence Malstaf, Shrink 01995 / Tallieu Art Office
Kestus / Duration: +/- 20’

Täname / Special thanks: Mustpeade Maja, Tallinna Kultuuriamet
******
Nanna Nordström ja Gideonsson Londré “The Thin Man: chapter I ja II"

Selles performance’is käsitlevad Nanna Nordström ja Gideonsson Londré vertikaalset kui uut mõtte- ja tegutsemislaadi. Koreografeeritud jadas on esemed, mida lohistatakse ja esitletakse ning tõstetakse horisontaalsest seisundist välja.

Paberipress, kapsapea, toru, mida hoidab koos savist vorst, tualetitaburet ja paar kingi lebavad viiel erineval kummiribal. 
Esineja astub kummiribasse ja hakkab seda aeglaselt üle põranda lohistama, venitades seda samal ajal välja eseme raskusega. Kummiriba ja eset esitletakse ühtlasi vertikaalselt peeglis, mis on raamatu („The Thin Man“) abil esineja seljale kinnitatud.
Esineja sammub ruumi vastasseina juurde, kus ta põlvitab nii, et kummiribal lebavat eset näidatakse peeglist. Mõne aja pärast jätab ta kummiriba maha ja läheb uue eseme järele. Kui kõik ribad on ära lohistatud, välja venitatud ja vaatamiseks välja pandud, riputab ta peegli vastasseinale, kasutades selle toetamiseks taas raamatut, nii et peeglist on näha põrandal lebavad esemed.

Tehislike struktureeritud olukordade kaudu käsitleb kunstnikepaar GIDEONSSON/LONDRÉ tegutsemise ja töötamise erinevaid tahke nii üksikisiku kui ka kollektiivi seisukohast. Nad tegelevad performance’ite, installatsioonide ja interventsioonidega, mis koosnevad mitmesugustest äärmiselt struktureeritud argitegevustest, mille tõttu on sageli raske teha vahet töö- ja puhkeajal.

Idee, esitus / By and with: Gideonsson/Londré
Foto / Photo: Gideon Hoja
Kestus / Duration: 30’

Täname / Special thanks: Tallinna Kunstihoone, Rootsi Suursaatkond Tallinnas / Embassy of Sweden in Tallinn

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival PÄEVAPILET: NELJAPÄEV 25.10 N 25.10.2018 17:00 Mustpeade maja+Kunstihoone 10.50
Hinnainfo
Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas