Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival PÄEVAPILET: REEDE 26.10

R 26.10.2018 19:00
Kunstihoone+Kanuti Gildi SAAL
PÄEVAPILET REEDE 26.10
Päevapilet tagab sissepääsu kahele sündmusele:

19:00 Nanna Nordström, Gideonsson Londré  “Thin Man: chapter II”
Koht: Kunstihoone (Vabaduse väljak 6, Tallinn)
+
20:30 Mårten Spångberg “Digital Technology”
Koht: Kanuti Gildi SAAL (Pikk 20, Tallinn

***************
Nanna Nordström ja Gideonsson Londré “The Thin Man: chapter I ja II"

Selles performance’is käsitlevad Nanna Nordström ja Gideonsson Londré vertikaalset kui uut mõtte- ja tegutsemislaadi. Koreografeeritud jadas on esemed, mida lohistatakse ja esitletakse ning tõstetakse horisontaalsest seisundist välja.

Paberipress, kapsapea, toru, mida hoidab koos savist vorst, tualetitaburet ja paar kingi lebavad viiel erineval kummiribal. 
Esineja astub kummiribasse ja hakkab seda aeglaselt üle põranda lohistama, venitades seda samal ajal välja eseme raskusega. Kummiriba ja eset esitletakse ühtlasi vertikaalselt peeglis, mis on raamatu („The Thin Man“) abil esineja seljale kinnitatud.
Esineja sammub ruumi vastasseina juurde, kus ta põlvitab nii, et kummiribal lebavat eset näidatakse peeglist. Mõne aja pärast jätab ta kummiriba maha ja läheb uue eseme järele. Kui kõik ribad on ära lohistatud, välja venitatud ja vaatamiseks välja pandud, riputab ta peegli vastasseinale, kasutades selle toetamiseks taas raamatut, nii et peeglist on näha põrandal lebavad esemed.

Tehislike struktureeritud olukordade kaudu käsitleb kunstnikepaar GIDEONSSON/LONDRÉ tegutsemise ja töötamise erinevaid tahke nii üksikisiku kui ka kollektiivi seisukohast. Nad tegelevad performance’ite, installatsioonide ja interventsioonidega, mis koosnevad mitmesugustest äärmiselt struktureeritud argitegevustest, mille tõttu on sageli raske teha vahet töö- ja puhkeajal.

Idee, esitus / By and with: Gideonsson/Londré
Foto / Photo: Gideon Hoja
Kestus / Duration: 30’

Täname / Special thanks: Tallinna Kunstihoone, Rootsi Suursaatkond Tallinnas / Embassy of Sweden in Tallinn

************
Mårten Spångberg „Digital Technology“

Ma ei taha teada, mida see asi tähendab. See on reis, mille koos publikuga ette võtan. Võib-olla õnnestub meil koos aru saada, mis peitub ridade vahel, ning liikuda edasi väikeste tantsude ja  mitmete esemetega, mis koos minuga ellu ärkavad. See on natuke nagu räägiks raamatust, mida kõik on lugenud, aga hästi ammu ja mäletatakse erinevaid asju ja nüüd mängitakse neid uuesti, meie ees, aga rohkem meie sees, ja seal on ka üks üpris aeglane film. Film – nagu see teos – on seal pigem nagu telekas, mis on mahakeeratud heliga käima jäetud. Mulle meeldivad telekad, mis lihtsalt seisavad, ilma et keegi neid vaataks. Ma kujutan ette, et see on aeg, kui telekas tõeliselt lõbutseb, lihtsalt naudib pilte ja jadasid nende endi pärast, mitte selle pärast, mida nad kujutavad.
Mul on sõber, kelle nimi on Juan Dominquez. See on tõesti mõnusalt voolav nimi ja lõpuks sööme koos jäätist, ilma et me eriti räägiks. Nii armas on nautida midagi tõeliselt head ja teha seda vaikuses. Kui natuke oodata, on võimalik lihtsalt kohale ilmuda.
Seitse aastat tagasi sai alguse üks rännak. Seiklus, mida alustati selleks, et uurida esemete salaelu. Kas aja koostis muutub kuidagi seetõttu, et on elanud esemete vahetus läheduses: mitte esemete kui tööriistade või suveniiride, lemmikloomade või lähedaste asemike, vaid kui lihtsalt esemete? Siin peitub midagi enamat kui performatiivsus, see on lihtsalt viimasel ajal pisut häbelikuks muutunud.
Esemed tõmbuvad eemale.
Vananedes kahaneb inimese tulevik sekund-sekundilt. Mingil hetkel jõuab minevik tulevikule järele. Elamine teadmisega, et su tulevik on möödas, tähendab kohanemist üksildusega.
„Digital Technology“ on mõtisklus esemete seltsis, muljete vool, mis lõpeb ja siin me oleme ja see pole midagi erilist, eks?

Mårten Spångberg on Berliinis ja Stockholmis elav ning töötav koreograaf. Oma töös keskendub Spångberg tantsu laiendatud mõistele, millele ta läheneb erinevates tehnikates läbi viidud eksperimentaalpraktikate ja väljendusviiside kaudu. Spångberg on olnud etenduskunstis tegev nii esineja kui loojana aastast 1994. Leibeli „International Festival” alt tegi Spångberg koostööd arhitekti Tor Lindstrandiga, projekti raames uuriti sotsiaal- ja laiendatud koreograafia mõisteid. 1996-2005 organiseeris ja kureeris Spångberg festivale Rootsis ja rahvusvahelisel areenil, ning oli üks suhtlusvõrgustiku INPEX asutajatest. Spångbergil on rikkalik kogemustepagas nii teooria kui praktika õpetamises. 2011. aastal ilmus Spångberg’i esimene raamat „Spangbergianism”. Hetkel on Spångberg dramaturgia- ja koreograafiaprofessor tantsu ja teatri kateedris Oslo Rahvusliku Kunstiakadeemia juures. Tema viimased tööd; „La Substance, but in English”, „The Internet”, „Natten” ja „Gerhard Richter, une pièce pour le théâtre” on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu.

Esitaja ja autor / With and by: Mårten Spångberg
Film: James Benning
Foto / Photo: Emilia Milewska
Toetajad / Supprted by: The Swedish Art Council, The Swedish Arts Grants Committee
Kaasproduktsioon / Co-produced by: MDT Stockholm, PAF
Kestus / Duration: 75’

Täname / Special thanks: Rootsi Suursaatkond Tallinnas / Embassy of Sweden in Tallinn

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
NU Performance Festival PÄEVAPILET: REEDE 26.10 R 26.10.2018 19:00 Kunstihoone+Kanuti Gildi SAAL 10.50
Hinnainfo
Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.
Sündmuste üksikpiletid** eelmüügis 10 EUR, välja arvatud NU Performance Festivali avaõhtu: pilet 5 EUR Sveta Baaris kohapeal.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.


Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).


Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas