Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

NU Performance Festival PÄEVAPILET: TEISIPÄEV 23.10

T 23.10.2018 16:00
Kanuti Gildi SAAL+raadiomaja I stuudio
PÄEVAPILET TEISIPÄEV 23.10
Päevapilet tagab sissepääsu kahele sündmusele:


16:00 - Kristjan Suits “Waiting for the future”
Koht: Kanuti Gildi SAAL
+
19:00 Gisèle Vienne, Peter Rehberg “Jerk, the radioplay”
Koht: ERR 1. stuudio (Kreutzwaldi 14, Tallinn)
********
Kristjan Suits  “Waiting for the future”
Valgus-ja ruumiinstallatsioon

Mis juhtub tulevikus, mida toob homne, mis saab olema, mis jääb saavutamata, mis suunaline on liikumine või liiklus? Installatsioon keskendub aja ja ruumi ning keskkonna ja inimlikkuse suhetele.

Aeg
vari
loojang
tõus
nähtu
nähtamatu
ootus
hirm
ärevus

Kristjan Suits on filmi- ja teatrikunstnik. Õppinud Taanis Aarhusi Tehnikakõrgkoolis multimeedia disaini, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias valguskujundust ja Eesti Kunstiakadeemias filmistsenograafiat. 2018. aasta augustist Tallinna Linnateatri peakunstnik.

Idee / Idea: Kristjan Suits

Esietendus / Premiere: 22.10.2018 Kanuti Gildi SAAL

Kestus / Duration: 12’12’’


********
Gisèle Vienne, Peter Rehberg “Jerk, the radioplay”

„Jerk” on Ameerika sarimõrvari Dean Corlli sooritatud kuritegude kujuteldav – kummaline, poeetiline, naljakas ja morn – rekonstruktsioon. Koos teismeliste David Brooksi ja Wayne Henleyga tappis Corll 1970date keskpaigas Texase osariigis üle 20 poisi.

Näidendis kannab David Brooks eluaegset vanglakaristust. Ta õpib vanglas nukunäitlemist, mis teeb tema jaoks mingil moel võimalikuks võtta vastutus nendes roimades osalemise eest. Ta on kirjutanud näidendi, mis lahkab Dean Corlli sooritatud mõrvu ja kus kõiki rolle täidavad nukud. Näidendit esitab ta vanglas kohaliku ülikooli psühholoogiatudengitele.

Hoolimata realistlikust ilmest võbeleb lugu ise ebausutavuse piiril. Näidendi näiline realism tuleneb lineaarsest jutustusest, lihtsast tõsielulisest loost ning petise-nukunäitleja täielikust samastumisest väljamõeldud tegelase David Brooksiga.

„Jerk” on neljas näidend, mis Gisèle Vienne on loonud koostöös Ameerika kirjaniku Dennis Cooperiga – sellele eelnesid „I Apologize” (2004), „Une belle enfant blonde” (2005) ja „Kindertotenlieder” (2007). Nendes näidendites kombitakse pidevalt väljamõeldise ja reaalsuse piire, muutes nii meie reaalsustaju. Pisut realistlikumas „Jerkis” esitatakse sidus lineaarne jutustus ja luuakse usutavus, mis tuleneb kahtlemata just vormist. Ja meie erinevate vormiliste kogemuste kaudu vaadeldaksegi sedasama kahtlematust.

Gisèle Vienne on prantsuse-austria kunstnik, koreograaf ja lavastaja. Pärast filosoofiaõpingute lõpetamist õppis ta nukunäitlemist Ecole Supérieure Nationale des Arts de la Marionnette’is. Alates kompanii asutamisest 1999. a. on loodud 14 lavastust.  Alates 2005. aastast on ta esitlenud oma fotosid ja installatsioone mitmetel näitustel. Gisèle Vienne, Dennis Cooper, Peter Rehberg ja Jonathan Capdevielle andsid välja ka kakskeelse (prantsuse ja inglise keeles) audioraamatu „JERK / Through Their Tears” (väljaandja: DIS VOIR). Ta on avaldanud ka raamatu „40 PORTRAITS 2003-2008” koos Dennis Cooperi ja Pierre Dourthe’iga (väljaandja: P.O.L).
www.g-v.fr

Dennis Cooper on romaanikirjanik, luuletaja ja kriitik, kes elab Pariisis ja Los Angeleses. Ta on avaldanud 10 romaani, neist viimasena ilmus 2015. aasta jaanuaris „Zac's Haunted House” (animeeritud gif-idest koosnev romaan). Lisaks on tal koostöös kunstnik Zac Farleyga valminud film „Like Cattle Towards Glow”. Cooper on ajakirja „Artforum” kaastoimetaja ja Ameerika kirjastuse „Little House on the Bowery” toimetaja.  Ta teinud koostööd Gisèle Vienne’iga alates 2004. aastast.
denniscooper-theweaklings.blogspot.fr

Peter Rehberg on elektrooniliste heliteoste looja ja autor, kes elab Viinis. Rehberg on esinenud nii koos teiste muusikute kui sooloartistina Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas, Jaapanis ja Austraalias. Ta oli üks esimesi artiste, kes hakkas 1990. aastate keskpaigas kasutama esinemistel mobiilseid arvutiseadmeid. Rehberg on teinud koostööd näiteks artistidega: Jim O'Rourke ja Christian Fennesz (nime all Fenn O’Berg), Stephen O’Malley (KTL), Gisèle Vienne / DACM, Peterlicker, Z’EV Russell Haswell, Florian Hecker, Meg Stuart, Chris Haring, Marcus Schmickler, Jade, SUNNO))). Lisaks on ta MIMEO liige ning on alates 2006. aastast juhtinud plaadifirmat Editions Mego ning oli 1995. aastal Mego kaasasutaja.
Tema koostöö Gisèle Vienne’iga sai alguse 2004 aastal ning hõlmab mitmeid lavastusi. Samuti oli ta Meg Stuarti lavastuse „Highway 101” ja Chris Haringi lavastuse „Fremdkörper” muusika üks loojaid ning osales 2. Göteborgi kunstibiennaalil.
www.editionsmego.com

Lavastus / Direction: Gisèle Vienne
Tekst / Text: Dennis Cooper
Originaalmuusika ja esitus / Original and live music: Peter Rehberg
Salvestatud hääled / Recorded voices: Jonathan Capdevielle, Dennis Cooper
Foto / Photo: Gisèle Vienne
Kestus / Duration: 60’

Jerk, the radioplay was commissioned by Frank Smith, Philippe Langlois and Danièle Rivière for the publication of the audio-book JERK / Through Their Tears by Gisèle Vienne, Dennis Cooper, Peter Rehberg and Jonathan Capdevielle (publisher DISVOIR – serie:ZagZig / 2 editions, english and french). The original French version was commissioned for the Atelier de Création Radiophonique of France Culture and broadcasted on June 17th 2007 on France Culture.

Täname / Special thanks: ERR Raadioteater

Sündmuse koduleht: http://www.saal.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
NU Performance Festival PÄEVAPILET: TEISIPÄEV 23.10 T 23.10.2018 16:00 Kanuti Gildi SAAL+raadiomaja I stuudio
Hinnainfo
Piiratud kogus festivali päevapiletid* eelmüügis hinnaga 10 EUR kuni 10.10.2018 (k.a.) või kuni päevapileteid jagub.

* Päevapiletis ei sisaldu Kadri Noormetsa lavastus.

Piletid eelmüügis Piletilevis (müügipunktides ja internetipoes www.piletilevi.ee/) ja kohtade olemasolul pool tundi enne algust kohapeal (ainult sularahas).

Üritused ei ole mõeldud lastele.
Hilinejad üritustele sisse ei pääse.
Toimumiskoht
Pikk 20 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Kanuti Gildi SAAL (MTÜ TEINE TANTS)
Pikk 20 Tallinn 10133 Harjumaa
6464 704
saal@saal.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas