Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ANDREAS LEND, ALLAN JAKOBI - KAMMERÕHTU ILU / BEAUTY OF CHAMBER EVENING

T 31.7.2018 19:00
Kehtna Peetri kirik
5.50 - 7.50

31.07 Kehtna kirik kl 19

KAMMERÕHTU ILU

ANDREAS LEND
 (tšello)
ALLAN JAKOBI (akordion)


KAVA

I.Stravinsky  – Suite Italienne
                         Introduzione
                         Serenata
                         Tarantella
                         Minuetto e Finale

G.Grigorjeva – Molitva

R.Toi – AIR

H. Villa-Lobos – Bachianas Brasileiras nr.1 Introdução (Embolada)
                         – Bachianas Brasileiras nr.5. Aria Cantilena

J.Sibelius – Valse triste

A.Pärt – Fratres


ANDREAS LEND ja ALLAN JAKOBI 
alustasid koostööd aastal 2014 sooviga esitada klassikalist repertuaari uue värvipaletiga. Akordioni ja tšello tämbrid sulanduvad lummavalt hästi kokku - kõlapilt on orkestraalne, ent samas salongilik. Duo repertuaar varieerub barokist kaasaegse muusikani, nende hulgas on järgnevad heliloojad: J.S. Bach, Marin Marais, Igor Stravinski, Manuel de Falla, Ernst Bloch, Arvo Pärt, David Popper, Heitor Villa-Lobos, Enrique Granados, Astor Piazzolla, Vittorio Monti, Fritz Kreisler jt. Lend'i ja Jakobi pühendunud, särav ning virtuoosne interpretatsioon lausa kutsub kuulajat kaasa rändama nendega helide maailma.

ANDREAS LEND
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias. Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag jt). A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel, mille hulka kuuluvad I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) jt. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud paljudes välisriikides kaasaarvatud Taanis, Saksamaal, Itaalias jt ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika Festivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd mitmete keelpillikvartettide ja -orkestritega ning hetkel on ta tegev Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestris, keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble's ning on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.

ALLAN JAKOBI
on ereda väljenduslaadiga Eesti akordionimängija, kes on lõpetanud akordioni eriala Tallinna Muusikakoolis (1987, õp. Juta Kirs) ja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (1992, õp. Jaan Sommer). Ta on täiendanud end orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (1996-'97, õp. Reet Brauer) ning osalenud mitmel akordionistide meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt). A. Jakobi tegutseb vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris. Ta on esinenud festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis ning samuti “Jazzkaarel” ja “Jazz Fiestal”. A. Jakobi on teinud 1999. aastast alates koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arderi ja Ants Nuudiga (kava “Elavad klassikud”) ning aastast 2000 Tiit Petersoniga (kava “Tangoballett”). Ta on kuulunud rahvamuusikaansamblitesse (Peiarid, Savijalakesed), kellega on esinenud USA-s ja paljudes Euroopa riikides. Ta on olnud laval ja ka salvestustel koos mitmete Eesti väljapaistvate solistide ning ansamblitega (Gerli Padar, Ivo Linna, Rein Rannap, Uno Loop, Tarmo Pihlap, Erkki Otsman, Mart Sander, Henry Laks, Erich Krieger, Evelin Samuel, Boris Lehtlaan, ansamblid Hitty Bitty, Apelsin, Slobodan River, Akordionitrio, Mr. Lawrence, Trio Naturale, Pärnu Linnaorkester, RO Estonia ja Vanemuise Sümfooniaorkester). Aastast 2004 juhib A. Jakobi firmat Akordion Centrum OÜ, mis impordib Baltimaadesse Itaalia akordioneid.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
ANDREAS LEND, ALLAN JAKOBI - KAMMERÕHTU ILU / BEAUTY OF CHAMBER EVENING T 31.7.2018 19:00 Kehtna Peetri kirik 5.50 - 7.50
Hinnainfo
Tavapilet 7€
Sooduspilet 5€
(õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.
Toimumiskoht
Lellapere Kehtna vald Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt