Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

EESTI RAHVUSMEESKOOR / ESTONIAN NATIONAL MALE CHOIR - AVAKONTSERT 'VARI JA VALGUS' / OPENING CONCERT "SHADOW AND LIGHT'

N 26.7.2018 19:00
Rapla kirik
7.50 - 12.50

26.07 Rapla kirik kl 19

FESTIVALI AVAKONTSERT - VARI JA VALGUS

EESTI RAHVUSMEESKOOR (RAM) 
solist IRIS OJA (metsosopran)
orelil ENE SALUMÄE
kaastegevad RAHVUSOOPER ESTONIA POISTEKOORI LAULJAD 
dirigent MIKK ÜLEOJA


KAVA

Vache Sharafyan (*1966)
“Stabat mater” metsosopranile
ja meeskoorile (2017)

Andres Lemba (*1968)
"Missa" meeskoorile, poistekoorile ja orelile (2011–2015)
- Preludium Kyrie (orel)
- Kyrie (koor)
- Interludium Gloria (orel)
- Gloria (koor)
- Interludium Credo (orel)
- Credo (koor)
- Interludium Sanctus (orel)
- Sanctus (koor)
- Interludium Agnus Dei (orel)
- Agnus Dei (koor)


EESTI RAHVUSMEESKOOR
2004. aastal võitis RAM koorimuusika kategoorias Eesti esimese Grammy (Sibeliuse kantaatide salvestus firmale Virgin Classics, kaastegevad tütarlastekoor Ellerhein, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja dirigent Paavo Järvi). Viimase viie aastaga on valminud viis CD-plaati, nende seas Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum”, mis pälvis 2015. aastal Eesti muusikaauhindade galal parima klassikaalbumi tiitli. Värskeim album ilmus Aurora märgi all ning sisaldab norra helilooja Henrik Ødegaardi loomingut. Ilmumist ootab plaat itaalia heliloojate Giovanni Bonato ja Giovanni Gabrieli teostega.
Alates hooajast 2011 / 2012 on koori kunstiline juht ja peadirigent Mikk Üleoja. Eelnevatel aastakümnetel on koori juhatanud Harald Uibo, Uno Järvela, Olev Oja, Kuno Areng, Ants Üleoja, Ants Soots, Kaspars Putniņš jt. Rahvusmeeskoori repertuaar ulatub renessanssist 21. sajandi muusikani. Eesti heliloojate kõrval on RAMile muusikat loonud sellised maailmanimed nagu Dmitri Šostakovitš, Otar Taktakišvili, Gavin Bryars ja Giovanni Bonato.
Eesti Rahvusmeeskoor on oma pika ajaloo jooksul andnud üle 6400 kontserdi kõikjal Eestis, endise Nõukogude Liidu suuremates keskustes ning mitmel pool Euroopas, Iisraelis, Kanadas ja Ameerika Ühendriikides. 2015. aastal esines koor a cappella-kavade ja suurvormidega mitmes riigis: veebruaris Venemaal (Peterburg) ja Iisraelis (Tel Aviv, Jeruusalemm), mais-juunis Prantsusmaal (Chateauroux) ja mitmes Kanada linnas, juunis Saksamaal (Hannover) ning oktoobris Hiinas (Shanghai, Peking).
2016. aastal andis RAM kontserte Peterburi mainekas Kapella-saalis, Armeenias (Vanadzori muusikakool, Jerevani Hatšaturjani nimeline kontsertsaal) ja Gruusias (Thbilisi konservatooriumi suur saal). Augustis esineti Belgia festivalil “Nuits des Choeurs”.
2015. aastal omistati Eesti Rahvusmeeskoorile ja Mikk Üleojale riiklik kultuuripreemia avalikkuse ette jõudnud väljapaistvate tööde eest.


IRIS OJA
on vabakutseline laulja ja koormeister. Olles magistrikraadiga ooperilaulja, meeldib talle siiski väga laulda koos ansamblite ja väiksemate kooridega, uurida erinevate muusikute häälte ja isiksuste vahelisi muusikalisi suhteid.
Iris Ojal on pikaajaline loominguline side Paul Hillieriga. Iris kuulub Hillieri juhitava rahvusvahelise vokaalansambli Theatre Of Voices koosseisu ning on tegev tema mitmetes koorides nii laulja kui koormeistrina. Peale selle on Iris laulja omanäolises Eesti uue muusika ansamblis Resonabilis, teeb tihedat koostööd Eesti ansamblitega YXUS, U: ja jazzansambliga UMA ning Portugali ansambliga Remix. Iris on olnud ka Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja ja solist aastatel 2000-2011.
Lisaks erinevatele ansamblikooslustele annab Iris Oja ka soolokontserte ning on tunnustatud suurvormisolist. Ta on salvestanud mitmeid sooloplaate ning osalenud paljudel koorisalvestustel.
Kuigi Irisele meeldib laulda võimalikult erinevate ajastute muusikat, on ta enim tuntud oma kaasaegse muusika interpretatsiooni poolest. Lisaks mitmetele välismaistele loojatele on pea kõik Eesti nimekamad heliloojad kirjutanud talle lugusid, mida Iris on sageli ka salvestanud ja kontsertidel korduvalt esitanud.


ENE SALUMÄE
on tunnustatud organist, kes esineb regulaarselt kodu- ja välismaal solisti ja kammermuusikuna koostöös erinevate vanamuusikaansamblite, kooride, solistide ja orkestritega. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Helsingi Sibeliuse Akadeemia koorijuhtimise, kirikumuusika ja oreli erialal ning täiendanud end klavessiini, oreliimproviseerimise, varajase muusika alal ning rahvusvahelistel meistrikursustel. Salumäe on tegutsenud organist-koorijuhina mitmetes kogudustes Eestis ja Soomes sh pikaaegne töö EELK Tallinna Piiskoplikus Toomkoguduses ning oreli- ja kirikumuusika õppejõuna TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias ja EELK Usuteaduse Instituudis ning laste oreliõppe propageerijana ja orelikursuste pidajana. Ta on olnud mitmete kirikumuusika-alaste ettevõtmiste initsiaator ja korraldaja ning kontserdisarjade kunstiline juht. Ene Salumäe on asutanud ja juhatanud mitmesuguseid ansambleid, sh Arrotajad ja MederConsort. Salumäe on välja töötanud ja uuendanud kirikumuusika ainekavasid ja korraldanud temaatilisi koolitusi. Ta on ka osalenud salvestustel Eesti Raadio fondi ja Soome Yleisradio'le, koostöös eri kollektiividega on Salumäe salvestanud mitmeid helikandjaid. Ene Salumäe on Organum Seura ja Rahvusvahelise Hümnoloogia Seltsi liige, Eesti Klavessinisõprade Tsunfti ja Eesti Hümnoloogia Seltsi ning Eesti Orelisõprade Ühingu asutajaliige. 2005. aastal pälvis Ene Salumäe Kuusalu valla asutatud esimese Hugo Lepnurme nimelise tunnustusstipendiumi kirikumuusika-alase koolitustegevuse ja orelimuusika aktiivse edendamise eest.

MIKK ÜLEOJA
on lõpetanud 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia prof Ants Üleoja dirigeerimisklassis ja kaitsnud samas 2004. aastal muusikamagistrikraadi (juhendaja prof Toomas Siitan). Ta on laulnud Maailma Noortekooris (1989–1992), Eesti Rahvusmeeskooris (1994–1996), Eesti Filharmoonia Kammerkooris (1996–2000) ning gregooriuse laulu ansamblis Vox Clamantis (1998–2011). Mikk Üleoja on olnud Püha Miikaeli poistekoori dirigent, kammerkoori Mattone ja Kaarli koguduse kontsertkoori peadirigent ning õpetanud dirigeerimist Viljandi Kultuuriakadeemias. Aastatel 1998–2011 oli ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister. Alates hooajast 2011/2012 on Mikk Üleoja Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent.
Mikk Üleoja dirigeerimisel on ilmunud kuus plaati, neist kaks – Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum” ja äsja ilmunud Henrik Ødegaardi autoriplaat “Te lucis ante terminum” – on salvestatud Eesti Rahvusmeeskooriga. Eesti Filharmoonia Kammerkooriga salvestatud plaat “Luule, see ei tule tuulest” (2007) sai Eesti Kultuurkapitali 2007. aasta preemia ning salvestis nimetati aasta parimaks kooriplaadiks. Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum” võitis 2015. aasta Eesti muusikaauhindade (EMA) jagamisel aasta klassikaalbumi tiitli. Mikk Üleoja on aasta dirigent 2014. 2015. aastal omistati Mikk Üleojale ja Eesti
Rahvusmeeskoorile riiklik kultuuripreemia avalikkuse ette jõudnud väljapaistvate tööde eest.
on lõpetanud 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia prof Ants Üleoja dirigeerimisklassis ja kaitsnud samas 2004. aastal muusikamagistrikraadi (juhendaja prof Toomas Siitan). Ta on laulnud Maailma Noortekooris (1989–1992), Eesti Rahvusmeeskooris (1994–1996), Eesti Filharmoonia Kammerkooris (1996–2000) ning gregooriuse laulu ansamblis Vox Clamantis (1998–2011). Mikk Üleoja on olnud Püha Miikaeli poistekoori dirigent, kammerkoori Mattone ja Kaarli koguduse kontsertkoori peadirigent ning õpetanud dirigeerimist Viljandi Kultuuriakadeemias. Aastatel 1998–2011 oli ta Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister. Alates hooajast 2011/2012 on Mikk Üleoja Eesti Rahvusmeeskoori kunstiline juht ja peadirigent.
Mikk Üleoja dirigeerimisel on ilmunud kuus plaati, neist kaks – Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum” ja äsja ilmunud Henrik Ødegaardi autoriplaat “Te lucis ante terminum” – on salvestatud Eesti Rahvusmeeskooriga. Eesti Filharmoonia Kammerkooriga salvestatud plaat “Luule, see ei tule tuulest” (2007) sai Eesti Kultuurkapitali 2007. aasta preemia ning salvestis
nimetati aasta parimaks kooriplaadiks. Galina Grigorjeva autoriplaat “In paradisum” võitis 2015. aasta Eesti muusikaauhindade (EMA) jagamisel aasta klassikaalbumi tiitli. Mikk Üleoja on aasta dirigent 2014. 2015. aastal omistati Mikk Üleojale ja Eesti
Rahvusmeeskoorile riiklik kultuuripreemia avalikkuse ette jõudnud väljapaistvate tööde eest.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
EESTI RAHVUSMEESKOOR / ESTONIAN NATIONAL MALE CHOIR - AVAKONTSERT 'VARI JA VALGUS' / OPENING CONCERT "SHADOW AND LIGHT' N 26.7.2018 19:00 Rapla kirik 7.50 - 12.50
Hinnainfo
Tavapilet 12€
Sooduspilet 7€
(õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.
Toimumiskoht
Kalda 2 Rapla Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas