Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

INES MAIDRE, TALLINNA HUVIKESKUS KULLO LASTEKOOR ELLERHEIN / TALLINN HOBBY CENTRE KULLO CHILDREN'S CHOIR ELLERHEIN - IMELINE HELIN / WONDERFUL MELODY

P 5.8.2018 19:00
Rapla kirik
5.50 - 7.50

5.08 Rapla kirik kl 19

IMELINE HELIN 

INES MAIDRE (orel)
Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor ELLERHEIN
dirigendid ANNELI MÄEOTS ja ILONA MUHEL
klaveril REINUT TEPP


Kontserdile eelneb kell 18.00 vestluskohtumine Rapla kiriku aias festivali patrooni
EELK peapiiskop Urmas ViilmagaKAVA

Peeter Süda (1883-1920)
Prelüüd ja fuuga g-moll

Cyrillus Kreek (1889-1962)                  
Mu süda ärka üles

Veljo Tormis (1930-2017)
“Kevad" tsüklist "Modaalsed etüüdid"
(sõnad: rahvaluule)

Maris Lend (*1957)
Ave Maria

Ülo Vinter (1924-200)
Laul Põhjamaast  (sõnad
E.Vetemaa(19362017))           

Karl August Hermann (1851- 1909)
Lauljate teretus (sõnad K. A. Hermann) 

Veljo Tormis (1930-2017)     
3 laulu tsüklist "Vanavanemate viisivakk"
(sõnad: rahvaluule)
Meie kiisul kriimud silmad
Ketramas
Kas on linnukesel muret

Peeter Süda
Pastoraal
Scherzino

Alfred Karindi (1901-1969)
Hällilaul

Ülo Vinter (1924-2000) 
“Kodulaul" lastemuusikalist „Kevade“ (sõnad: Ü. Vinter)

Heino Kaljuste (1925-1989) 
Tütre tänu (sõnad:rahvaluule)

Riho Esko Maimets (*1988) 
Imeline helin (sõnad: E. Enno (1875-1934))

Zoltan Kodaly (1882-1967)                 
Ave Maria

Mari Jürjens (*1988)  
Paradiis (sõnad : Jürjens, seade A.  Lemba)

Rein Rannap (*1953)  
Eesti muld ja eesti süda (sõnad: L. Koidula (1843-1886))

Peep Sarapik (1949-1994) 
Ta lendab mesipuu pole
(sõnad: J. Liiv (1864- 1913))

Rudolf Tobias (1873-1918)
Fuuga d-moll


INES MAIDRE
on oma mitmekülgse repertuaari ja virtuoosse mängustiiliga üks tunnustatumaid Eesti organiste. Tema tõlgenduses kõlavad ühtviisi meisterlikult nii varajane barokk, värvikas romantism kui ka kaasaegne muusika ning tema orelimäng on leidnud tunnustust peene stiilitunde poolest.
I. Maidre lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi prof. Bruno Luki klaveriklassis ja orelierialal prof. Hugo Lepnurme juures. 1989-91 täiendas ta end oreli erialal Pariisis Ecole Niedermeyeris Daniel Rothi juhendamisel (Prix d’Excellence avec felicitations). 1994-1998 õppis Maidre Norras Bergeni Griegi Akadeemias klavessiini ja barokkinterpretatsiooni Hans Knut Sveeni juhendamisel. 1991 võitis I. Maidre Prantsusmaal Versaille’ rahvusvahelisel organistide võistlusel (Concours Musicale d’Ile de France) I preemia. 1986-1992 töötas ta Tallinna Riiklikus Konservatooriumis oreliõppejõuna. Alates aastast 2000 on ta tegev orelidotsendina Bergeni Griegi Akadeemias Norras. Ta on osalenud paljudel Eesti ja välismaistel muusikafestivalidel (Amsterdam, Nürnberg, Berliin, Hamburg, Haarlem, Brüssel, Bergen, Riia jm) ning esinenud mitmetes kuulsates katedraalides (Westminster Abbey Londonis, Notre-Dame ja St Sulpice Pariisis). Koostöös erinevate orkestritega Martin Fischer-Dieskau, Leo Krämeri, Neeme Järvi, Tõnu Kaljuste jt juhatusel on ta soleerinud mitmete orelikontsertide ettekandel. 2008 viibis I. Maidre kontsertreisil Lõuna-Ameerikas ja 2011 turneel USA-s, kus andis mitmeid kontserte ja meistrikursusi. Ansambli Musica Celines klavessinisti-organistina esineb ta sageli erinevates barokkprogrammides. Tema koostööst erinevate solistidega on sündinud huvitavad kavad, mis ühendavad orelit nii Gregooriuse laulu, tantsu, viiuli, harfi, trompeti, süntesaatori kui keelpillikvartetiga. I. Maidre on olnud mitmete eesti heliloojate oreliteoste esmaesitajaks ja salvestanud orelimuusikat paljude riikide raadiotele ja heliplaadifirmadele (Toccata Classics, Forte, Antes, Eres). Temalt on ilmunud CD-d - Kellad orelis, Cantus Nordicus, Hommage á la Cathedrale, Peeter Süda, Rudolf Tobiase ja Anti Marguste Oreliteosed ning Revived in Tango (2013). I. Maidre on pälvinud Eesti Kultuurikapitali aastapreemia.


TALLINNA HUVIKESKUS KULLO LASTEKOORIS ELLERHEIN
laulavad õpilased paljudest Tallinna koolidest vanuses 10-14 eluaastat. Enamik lauljatest tulevad koori mudilaskoorist, laulavad lastekooris kolm aastat, misjärel jätkub nende lauljatee tütarlastekooris.
Õpetust antakse solfedžo-, koori-, harmoonia- ja individuaalsetes hääleseadetundides. Laulude õppimisel kasutatakse JO-LE-MI süsteemi, mis annab lastele hea noodilugemise oskuse.
Ellerheina lastekoor annab peamiselt kontserte Eestis, kuid mitmel korral on osaletud ka rahvusvahelistel koorikonkurssidel ja festivalidel Saksamaal, Rootsis, Itaalias, Austrias, Belgias.
Tavaks on saanud iga-aastased kooristuudio Ellerhein kevadkontserdid Estonia kontserdisaalis, jõulukontserdid Tallinna kirikutes ja mitmed heategevuskontserdid.
Vabariiklikel lastekooride konkurssidel on koor saavutanud mitmel korral auhinnalisi kohti. 2015 suvel võitis lastekoor Viinis toimunud rahvusvahelisel World Peace Choral Festivalil esikoha ja kulddiplomi. 2016. aasta aprillis osaleti rahvusvahelisel konkursil European Music Festival for Young People Neerpeltis, Belgias ja saavutati lastekooride ning rahvamuusika kategoorias kaks esikohta "cum laude".
Kooriga töötavad dirigendid Anneli Mäeots ja abidigirent Ilona Muhel ning kontsertmeister Reinut Tepp, kes jagab lastele teadmisi ka muusikaajaloost. Hooajal 2015/2016 töötas kooris abidirigendina Gerli Aet Arras.


ANNELI MÄEOTS
alustas muusikaõpinguid Nõmme Lastemuusikakoolis, jätkas Tallinna Muusikakoolis ning on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi Jüri Variste kooridirigeerimise klassis.
Ta on Ellerheina lastekoori peadirigent ning koorijuhtimise õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis. Tema juures on alustanud dirigeerimisõpinguid Olari Elts, Risto Joost, Tomi Rahula, Mihhail Gerts, Liis Kolle, Maret Alango, Jaanika Kuusik jt.
Anneli Mäeots on olnud mitme laulupeo üldjuht.


ILONA MUHEL
on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli (õp. Anneli Mäeots) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (prof. Toomas Kapten) kooridirigeerimise erialal.
Alates 2011. aastast töötab abidirigendina lastekooris Ellerhein.


REINUT TEPP
on hinnatud Eesti klavessinist, kes lisaks muusikutegevusele mitmetes koosseisudes on tegev ka kammermuusika ja klavessiiniõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Aastast 1987 töötab kontsertmeistrina lastekooris Ellerhein.
Reinut Tepp alustas muusikaõpinguid Tallinna 7. Keskkooli muusikaklassis, õppides aastatel 1976–1979 Samuel Lazikini juhendamisel klaverit. Õpinguid jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis, mille Tepp lõpetas aastal 1987 Ell Saviaugu klaveriklassis. Aastal 1993 lõpetas Reinut Tepp Tallinna Riikliku Konservatooriumi klaveri erialal prof. Laine Metsa juhendamisel ning aastal 1996 samas magistrantuuri prof. Laine Metsa klaveriklassis ja prof. Imbi Tarumi klavessiiniklassis. Lisaks on Tepp täiendanud end klavessinistina Huguette Dreyfusi meistrikursusel Prantsusmaal Villecroze´is.
Aastast 1998 on Reinut Tepp tegev kammerorkestris Kremerata Baltica (kunstiline juht Gidon Kremer). Ta on esinenud orkestriga arvukatel kontsertidel ja festivalidel paljudes paikades üle maailma sh Carnegie Hall, Royal Albert Hall ja Tōkyō Suntory Hall ja andnud kontserte koos nimekate interpreetidega sh Michaela Petri, Sergio Azzolini, Kalev Kuljus, Markku Luolajan-Mikkola, Florian Donderer, Dimitri Sinkovski ja Maria Fedotova. Reinut Tepp on teinud koostööd mitmete kollektiividega sh Tallinna Barokkorkester, Rondellus, Cantores Vagantes, Corelli Consort, Swedish Chamber Orchestra (Örebro), Baltic Baroque ja Tallinna Kammerorkester. Lisaks veel Sinfonietta Riga ja Klaipeda kammerorkester, mille koosseisudes on musitseeritud Reinhard Goebeli, Enrico Onofri, Tatjana Grindenko, Andrew Lawrence-Kingi ja Normunds Šne juhtimisel.
Aastal 2010 pälvis Reinut Tepp Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva muusikalise partnerluse eest paljudes kollektiivides.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
INES MAIDRE, TALLINNA HUVIKESKUS KULLO LASTEKOOR ELLERHEIN / TALLINN HOBBY CENTRE KULLO CHILDREN'S CHOIR ELLERHEIN - IMELINE HELIN / WONDERFUL MELODY P 5.8.2018 19:00 Rapla kirik 5.50 - 7.50
Hinnainfo
Tavapilet 5€
Sooduspilet 3€
(õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.
Toimumiskoht
Kalda 2 Rapla Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas