Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

OKSANA SINKOVA, MADIS KARI, NEEME OTS, MARKO MARTIN

K 29.8.2018 19:00
Hopneri maja, Tallinn
8.50 - 12.50

29.08 Hopneri maja kl 19

Oksana Sinkova (flööt), Madis Kari (klarnet), 
Neeme Ots (trompet), Marko Martin (klaver)

Kavas: Saint-Saëns, H. Kareva, R. Kangro, M. Kuulberg jt


OKSANA SINKOVA
on Eesti üks väljapaistvamaid flöödimängijaid. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe cum laude (õp. Neeme Punder, Matti Helin ja Imants Sneibis) ning kaitsnud magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA). Ta on täiendanud end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis (2004-2005) ning EMTA doktorantuuris (2006-2011). O. Sinkova on võtnud osa paljudest tunnustatud flöödimängijate meistriklassidest (Matti Helin, Maarika Järvi, Patrick Gallois, Renate Greiss-Armin, Barbara Giesler- Haase, Moshe Aron Epstein jpt). Ta töötab Narva sümfooniaorkestri flöödirühma külaliskontsertmeistrina aastast 1999 ja ta on olnud teatri Vanemuine flöödirühma kontsertmeister (2000-2008) ning RO Estonia sümfooniaorkestri flöödirühma liige (2008-2011). Samuti on ta mänginud rahvusvahelises Euroopa noorte festivaliorkestris (European Festival Orchestra). O. Sinkova on võitnud mitmeid rahvusvahelisi ja rahvuslikke konkursse nagu Eesti lastemuusikakoolide vaheline konkurss (1991), üleliiduline konkurss “Noor Virtuoos” (1991), Eesti muusikakoolide vaheline konkurss (1994, 1995), Grand Prix Eesti muusikakoolide vahelisel konkursil (1997) ning EMTA ja Sibeliuse Akadeemia J. S. Bachi konkursil (1998), peapreemia Yamaha konkursil (1999) ja üleriigilisel Bachi konkursil (2000) ning ta on olnud Con Brio 2000 ja rahvusvahelise Andrejs Jurjāns’i nim. konkursi finalist (Riia, 2001), samuti rahvusvahelise konkursi Pacem in Terris laureaat (Bayreuth, 2005). Talle on omistatud PLMF preemia ”Noor Muusik 2008”. O. Sinkova on esinenud soolokontsertidega ja solistina mitmete orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, Rootsi keelpilliorkestriga Camerata Nordica on toimunud kontserdireisid Itaalias, Rootsis ja Walesis. Teda on kutsutud esinema festivalidele Itaalias, Slovakkias ja Tšehhi Vabariigis, samuti on ta üles astunud Tallinna Kammermuusika festivalil, Tallinna Talvefestivalil, Rapla Kirikumuusika festivalil jm. Tema soolorepertuaar sisaldab virtuoosset flöödimuusikat maailma muusikavaramust. O. Sinkova on olnud žüriiliige erinevatel konkurssidel ja aastast 2008 töötab ta õppejõuna EMTA’s.


MADIS KARI
on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid klarnetiste, kes on õppinud G. Otsa nim. Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Ta on täiendanud end Londonis, Royal College of Music’is, milles õppimise ajal võitis ta Frederick Thurstoni nim. aastaklarnetisti auhinna (1997) ja Senior Exhibitioner stipendiumi. Koostöös pianist Marko Martiniga saavutati Howarth’i Suurbritannia noorte klarnetistide konkursil III preemia (1998). M. Kari on töötanud Richmond Chamber Symphony orkestris klarnetirühma kontsertmeistrina ning klarnetiõpetajana mitmes koolis Londonis ja selle lähiümbruses. Aastast 2002 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris klarnetirühma abikontsertmeistrina ja õpetab Tallinna Muusikakeskkoolis. M. Kari annab järjepidevalt kontserte üle Eesti ja on oodatud esineja Tallinna Kammermuusika Festivalil ning Tallinna Talvefestivalil. Ta on esindanud Eestit World Philharmonic Orchestra’s Pariisis ja on kaastegev nii Tallinna Kammerorkestri kui ka NYYD ansambli projektides. M. Kari on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.


NEEME OTS
alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011). Õpingud jätkusid samas magistrantuuris, kus Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.


MARKO MARTIN 
on oma põlvkonna üks tunnustatumaid Eesti pianiste. M. Martin on klaverimängu õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Guildhall School of Music and Drama’s. Ta on pälvinud mitmeid auhindu ja preemiaid, osalenud mitmetes meistriklassides, soleerinud paljude orkestrite ees ning andnud kontserte Eestis, Lätis, Skandinaaviamaades, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Suurbritannias. Tema pianismi iseloomustab energia ja lüürilisuse köitev harmoonia, eriti Liszti, Brahmsi ja Schuberti loomingus. Samuti on ta tunnustatud 20. sajandi muusika esitajana. Tal on ilmunud kaks heliplaati Schuberti ja Liszti loominguga ning heliplaat Eduard Tubina viiulimuusikast koos viiuldaja Sigrid Kuulmann Martiniga. Aastast 2002 töötab ta EMTA-s õppejõuna. Ta on Eesti Interpreetide Liidu (EIL) ja Muusikute fondi PLMF stipendiaat.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
OKSANA SINKOVA, MADIS KARI, NEEME OTS, MARKO MARTIN K 29.8.2018 19:00 Hopneri maja, Tallinn 8.50 - 12.50
Hinnainfo
Tavapilet 12€
Sooduspilet 8€ (õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)


Koolieelikutele on sissepääs tasuta
Toimumiskoht
Raekoja plats 18 Tallinn Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas