Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

OLGA ZAITSEVA, OLIVER KUUSIK, RAIKO RAALIK, TIINA KÄRBLANE - FESTIVALI AVAKONTSERT / OPENING CONCERT

L 25.8.2018 19:00
Tallinna Raekoda
12.50 - 15.50

25.08 Raekoda kl 19

FESTIVALI AVAKONTSERT - OOPERIGALA

Olga Zaitseva (sopran),
Oliver Kuusik (tenor),
Raiko Raalik (bass)
Tiina Kärblane (klaveril)

Kavas: Donizetti, Tšaikovski, Dvořák, Tamberg jt

Marje ja Kuldar Sink’i preemia “Noor laulja 2018” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt


OLGA ZAITSEVA
omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis ja omandas magistrikraadi Interpretatsioonipedagoogika laulu erialal. Ta on täiendanud ennast prof. Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas. Zaitseva on pälvinud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas (2008 ja 2012), võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud teisel vabariiklikul vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 anti Olga Zaitsevale Eesti Teatriliidu poolt Kristallkingakese auhind „noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest“ esitamise Almirena – Georg Friedrich Händeli ooperis „Rinaldo“ ja Giannetta – Gaetano Donizetti ooperis "Armujook" rollide eest (mõlemad Rahvusooperis Estonia).
Tema ooperirollide repertuaari kuuluvad Almirena, Donna, Merineitsi (Händeli „Rinaldo“), Giannetta (Donizetti „Armujook“), II lilleneiu (Wagneri „Parsifal“), karjuseneiu (Raveli „Laps ja nõidus“), Tebaldo (Verdi „Don Carlo“), Frasquita (Bizet „Carmen“), Sacerdotessa (Verdi „Aida“), Figaro Pulm („Barbarina“). Kontsert-ettekandes on ta laulnud Kupava rolli (Rimski-Korsakov „The Snow Maiden“) ja sopranipartiid Fauré reekviemis op. 48.


OLIVER KUUSIK
on oma põlvkonna üks väljapaistvamaid ooperisoliste Eestis, kes alustas lauluõpingiud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Virgilius Noreika juhendamisel ning on lõpetanud Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri ja ooperistuudio Londonis (prof. Rudolf Piernay, 2006). Ta töötas aastatel 2008-2017 Rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena. Tähtsamatest rollidest kuuluvad tema repertuaari: Faust (Gounod “Faust”), Nemorino (Donizetti „Armujook“, Liverpool, UK), Don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Sesto (Händel “Julius Caesar”), Fenton (Verdi „Falstaff“) jpt. Ta on osalenud Fleishmani ooperi „Rothschildi viiul“ plaadistamisel koos Liverpooli Kuningliku Sümfooniaorkestriga ning laulnud Enjolras’i osa Schönberg/Boublil’ muusikalis „Hüljatud“. O. Kuusik on hinnatud kammer- ja oratooriumisolistina osalenud üle kahekümne viie erineva suurvormi ettekannetel ning andnud kontserte nii Eestis kui mitmel pool välismaal. 2010. a. pälvis O. Kuusik Eesti Teatriliidu „Kristallkingakese“ aastapreemia, 2009 valiti ta „Jeune Amabassadeur Lyrique“ laureaadiks (Montreal, Canada), 2008 omistati talle Britteni ooperi „Kruvipööre“ eest Eesti Teatriliidu aastapreemia ja teda on tunnustatud SEB panga publikupreemiaga “Aasta Solist 2011”. O. Kuusik on Klaudia Taevi nim. V Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi (2007) III preemia laureaat ja Kremlingi eripreemia laureaat parima Saksa muusika tõlgenduse eest, Hendrik Krummi nim. lauljate konkursi I preemia laureaat (2006), Eesti laulukonkursi Noor Laulja (2002) I preemia laureaat ning talle on omistatud PLMF preemia "Noor muusik 2005". Tema kohta on ilmunud kiitvaid arvustusi maailma nimekates väljaannetes nagu Opera Now, Opera Magazine, The Stage, The London Times jpt.


RAIKO RAALIK
alustas oma lauluõpinguid H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Taisto Noore lauluklassis. Hetkel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas, bakalaureuse II kursusel dots. Taavi Tampuu juhendamisel. Lisaks õpingutele on ta laulnud mitu hooaega Savonlinna ooperifestivali kooris. Solistina teeb ta kaasa Vanemuise teatris Tauno Aintsi lasteooperis “Guugelmuugelpunktkomm”. 2017. aastal pälvis R. Raalik Marje ja Kuldar Sink'i nimelise preemia "Noor laulja 2017".


TIINA KÄRBLANE
on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi professor Bruno Luki klaveriklassis 1985. aastal. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris professor Tamara Fidleri juhendusel. Esimene töökoht oli Tallinna Riikliku Konservatooriumi keelpilliosakonnas kontsertmeistrina. Samal ajal toimusid mitmed kontserdireisid mööda endist NSV Liitu Sojuzkontserdi teenistuses (solistina viiuldaja Jüri Gerretz). Õpetustöö jätkus alates 1991. aastast Kuopio Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias. Tiinal on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel (Riia, 1984; Genf, 1990; konkursandina A. Leibur). Aastatel 2000-2014 oli Tiina Kärblane Tampere Rakendusliku Kõrgkooli (TAMK) teenistuses, õpetades ka saateklassi ja korrepetitsiooni. Aastatel 2003-2013 oli ta Tampere Ooperi korrepetiitor. See töö viis ta kokku väga paljude Soome ja Euroopa väljapaistvate lauljate, lavastajate ja dirigentidega. 2013. aasta sügisest on ta õpetanud EMTA ooperistuudios ja 2014. aasta sügisel algas töö RO Estonias.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
OLGA ZAITSEVA, OLIVER KUUSIK, RAIKO RAALIK, TIINA KÄRBLANE - FESTIVALI AVAKONTSERT / OPENING CONCERT L 25.8.2018 19:00 Tallinna Raekoda 12.50 - 15.50
Hinnainfo
Tavapilet 15€
Sooduspilet 12€ (õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta
Toimumiskoht
Raekoja plats 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas