Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

OLGA ZAITSEVA, MICHAEL HYOKUN HA, PIIA PAEMURRU - XII TALLINNA TALVEFESTIVAL / WINTER FESTIVAL

N 21.2.2019 19:00
Tallinna Raekoda
7.50 - 12.50
Tallinna Raekoda

21. veebruar kell 19.00

Olga Zaitseva (sopran)
Michael Hyokun Ha (tenor, Korea; 2018 T.O.S.C.A konkursi võitja, Itaalia)
Piia Paemurru (klaver)

Kavas: Donizetti, Puccini, Ponchielli jt


OLGA ZAITSEVA
omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dots. Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis ja magistrikraadi interpretatsioonipedagoogika laulu erialal. Ta on täiendanud ennast prof. Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas. Zaitseva on pälvinud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas (2008 ja 2012), võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud teisel vabariiklikul vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 anti Olga Zaitsevale Eesti Teatriliidu Kristallkingakese auhind „Noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest“ rollide eest Almirena – Georg Friedrich Händeli ooperis „Rinaldo“ ja Giannetta – Gaetano Donizetti ooperis "Armujook" (mõlemad Rahvusooperis Estonia).
Tema ooperi rollide repertuaari kuuluvad Almirena, Donna, Merineitsi (Händeli „Rinaldo“), Giannetta (Donizetti „Armujook“), II lilleneiu (Wagneri „Parsifal“), karjuseneiu (Raveli „Laps ja nõidus“), Tebaldo (Verdi „Don Carlo“), Frasquita (Bizet' „Carmen“), Sacerdotessa (Verdi „Aida“), Barbarina („Figaro pulm“). Kontsert-ettekandes on laulnud Kupava partiid (Rimski-Korsakovi „Snegurotška“) ja sopranipartiid Fauré reekviemis op. 48.

MICHAEL HYOKUN HA
on Lõuna-Korea päritolu tenor, kes alustas lauluõpinguid Seouli Hanyangi Ülikoolis ning jätkas Freiburgi Riiklikus Muusikaülikoolis ja Mozarteumi Ülikoolis Salzburgis. Ta on võtnud osa Margreet Honigi, Dame Gwyneth Jonesi ja Rudolf Knolli meistrikursustest Mozarteum Salzburgi suveakadeemias ning saanud täiendõpet sellistelt itaalia meistritelt nagu Gianfranco Cecchele, Nicola Martinucci ning Mietta Sighele. Pärast magistrikraadi omandamist 2012. aastal tegi ta koostööd Staatstheater Braunschweigi ooperiteatriga, kus ta on sellest ajast saadik laulnud erinevaid rolle, mille hulka kuuluvad Nemorino (Donizetti „Armujook“), Tamino (Mozart „Võluflööt“), Aquilio (Vivaldi „Farnace“), II Mantua hertsog (Verdi „Rigoletto“), Canio (Leoncavallo „Pagliacci“), Turiddu (Mascagni „Talupoja au“) jt rollis. Hooajal 2017/18 esines ta külalisena Nemorino rollis Taani Rahvusooperis. M. Ha on laulnud UNICEF'i galal Cologne’is (Saksamaa) ning ta astus ülesse Hamburgi Sümfooniaorkestri uusaasta galal jaanuaris 2018 esitades kuulsaid ooperiaariaid. M. Ha on Richard Wagneri Ühingu stipendiaat ja aastal 2018 pälvis ta „Riccardo Zandonai preemia“ samanimelise helilooja aaria parima tõlgenduse eest XXV Riccardo Zandonai nimelisel konkursil Riva del Gardas (Itaalia). Samal aastal võitis ta T.O.S.C.A konkursi Andoras (Itaalia).

PIIA PAEMURRU
on Eesti üks hinnatumaid ansamblipartnereid eelkõige ooperilauljatele, kuid kontserditegevus on teda kokku viinud paljude väljapaistvate muusikutega nagu E. Hannan, R. Achieng, V. Noreika, J. Ryhänen, M. Voites, M. Palm, P. Lill, N. Kurem, H.-L. Võsa, O. Kuusik, A. Saal, K. Plaas, M. Mel-nik, P. Volmer, A. Mikk, R. Soom, T. Jõks, H. Lokuta, P. Püvi, A. Klas-Fagerlund, M. Tampere-Bezrodny, P. Paemurru, A.-L. Bezrodny, A. Lend, V. Vurm jpt. Ta on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi (prof. Laine Mets, MA 1999) ning töötab aastast 1986 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana. P. Paemurru on esinenud solistina ning erinevate ansamblite koosseisudes Baltimaades, Skandinaavias, Saksamaal ja Venemaal. Ta on pälvinud mitmetel laulukonkurssidel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel K. Taev’i lauljate konkursil. Koos Rootsi laulja Ingegerd Björklund’iga on valminud 2 CD-plaati ja ilmunud on CD Marje Sink’i jõululauludega, solistideks Pille Lill, Aare Saal ja Oliver Kuusik (PLMF, 2006).
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
OLGA ZAITSEVA, MICHAEL HYOKUN HA, PIIA PAEMURRU - XII TALLINNA TALVEFESTIVAL / WINTER FESTIVAL N 21.2.2019 19:00 Tallinna Raekoda 7.50 - 12.50
Hinnainfo
Pilet 12€ / 7€

Sooduspilet: õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige
Toimumiskoht
Raekoja plats 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas