Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ballett ''Don Quixote''

P 11.8.2019 19:00
PIRITA KLOOSTRI VAREMED
26.10 - 120.50
Ballett DON QUIXOTE

11.08 kell 19.00

Tbilisi Z. Paliashvili nimeline riiklik ooperi- ja balletiteater (Gruusia)

Muusika Ludwig (Léon) Minkus
Lavastajad Nina Ananiashvili (Tbilisi Z. Paliashvili nimelise riikliku balletiteatri kunstiline juht) ja Aleksei Fadejetšev
Stsenograaf Vjatšeslav Okunev
Moskva Novaja Opera orkester

„Mis saabub ja mida ma soovin, on jubedalt erinev,” kirjutas kord üks eesti poeet. Küllap sedasama tundis ka Hispaania hinge kandja, kurva kuju rüütel Don Quijote. Tema kompromissitu võitlus surematute väärtuste eest, kõige naeru, muiete ja heasõbralike soovituste kiuste, on üha ajakajalisem tänases maailmas, mis on tõejärgne ja – vaadakem hilisõhtul peeglisse – ideaalidest väsinud. Mis kõneleb meie hinges, vaevukuuldavalt, siis tormiks tõustes, mida me vahel ehk isegi endale tunnistada ei taha? Miguel de Cervantes teadis, varsti juba pool aastatuhat tagasi, ja sellepärast teda klassikuks loetaksegi.

Austria-Ungari päritolu Ludwig Minkus, kes oli aastaid Peterburis ja Moskvas keiserlike teatrite ametlik helilooja, seisis otse klassikalise balleti lätetel. Paljudele tema teostele lõi esimese koreograafia Marius Petipa ise, mille parim näide on teie ees. Tbilisi balletiartistid kannavad ette maailma balletimuusika tähtteose, hispaania kõladega meeliskleva „Don Quixote”.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Ballett ''Don Quixote'' P 11.8.2019 19:00 PIRITA KLOOSTRI VAREMED 26.10 - 120.50
Hinnainfo
Piletihind: 45 / 40 / 32 EUR / VIP 150 EUR
VIP pilet kehtib kahele
Toimumiskoht
Merivälja tee 18 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee