Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

PRIMAVERA PAUNVERES (TÜVKA / Ugala Teater) - DRAAMA 2018

R 7.9.2018 14:00
Eesti Rahva Muuseum, Tartu
PRIMAVERA PAUNVERES
(TÜVKA / Ugala Teater)


Sasha Pepeljajevi visuaalteatri lavastus

Lavastaja, koreograaf ja kunstnik
Sasha Pepeljajev

Tekst
Oskar Luts ja Karl Koppelmaa (Teater Kelm)

Dramaturg
Karl Koppelmaa (Teater Kelm)

Lavakujundus
Sasha Pepeljajev, Eero Ehala (TÜ VKA)

Valguskujundus
Kristo Kuusik, Karolin Tamm, Mari-Riin Villemsoo (TÜ VKA)

Muusikaline kujundus
Sasha Pepeljajev, Kenn-Eerik Kannike (TÜ VKA)

Videokujundus
Kärt Petser, Carmen Seljamaa, Johanna Mägin (TÜ VKA), Karl Koppelmaa, Sasha Pepeljajev

Kunstniku assistendid
Külli Tamjärv ja Ülle Saluvere (TÜ VKA)

Osades
TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu tudengid: Elar Vahter, Hans Kristian Õis, Henessi Schmidt, Karolin Jürise, Peep Maasik, Mari Anton, Grete Konksi, Stefan Hein, Silva Pijon, Mathias-Einari Leedo, Maarja Tammemägi, Kristjan Poom, Elena Koit ja Loviise Kapper

Tantsulis-visuaalne koostöölavastus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga, mille aluseks on Oskar Lutsu noorsooromaan “Kevade”, Igor Stravinski muusika balletile “Kevadpühitsus” ja Sandro Botticelli maal “Primavera. Kevade allegooria”.

Laval põimuvad kokku ja läbi rahvalik ning kaasaegne. See on moodne Luts teatrilaval.

Itaalia kunstniku Sandro Botticelli maal “Primavera” väljendab liikumist karnaalsest, füüsilisest armastusest platoonilisse, vaimsesse armastusse. Lutsu “Kevades” Arno ja Teele vahel midagi lihalikku küll ei toimu, unistatakse pulmadest, millega loomulikult kaasnevad ihulikud rõõmud, kuid teose kogu rahvale pähe kulunud lõpus Arno siiski keeldub Teele kutsest minna Rajale uut maja vaatama. Ta eelistab lilli, heinamaad, päikesepaistet ning “hüppab kähku vankrile ja sõidab kodu poole, ilma et ta enam kordagi Teele poole vaataks” – platooniline armastus võidab.

Kui Stravinski paganlikul müütosel põhinevas ning karnaalsusest nõretavas „Kevadpühitsuses“ viiakse läbi iidset riitust, mille lõpuks “väljavalitu” sureb ohvritantsus, siis “Primavera Paunveres” on kaasaegne Lutsu “Kevade” riitus kuskil tantsuruumis, diskoteegis.

Tõesti, Lutsu tegelased elavad ju ka kaasajal. Kas mööduks ükski päev, kus me ei kohtaks Arnot või Teelet, Liblet või õpetaja Lauri, isegi Julk-Jüri?

Neile, kes on Aleksandr Pepeljajevi lavastustega varasemalt kokku puutunud, ei tohiks tulla üllatusena, et lavastust “Primavera Paunveres” vaatama tulles ei satu silmitsi Oskar Lutsu “Kevadega” täpselt nõnda, nagu autor selle kunagi kirja pani. Kui soovida, võib Pepeljajevi lavastusi nimetada visuaalseks teatriks, füüsiliseks teatriks, tantsuteatriks, kuid see on veidi petlik. Pepeljajevi lavastuste nautimiseks on esmane siiski vaataja kujutlusvõime.

Nagu “Kevade” oli Arvo Kruusemendi (küll varasemalt teise režissöörina töötanud) esimene film, nii on ka “Primavera Paunveres” TÜ VKA 12. lennu esimene diplomilavastus. Ja ei tasu unustada, et “Kevade” ilmumise ajal oli Luts kõigest 25-aastane noormees, kelle jaoks oli “Kevade” debüütromaan.

Sündmuse koduleht: http://draama.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
PRIMAVERA PAUNVERES (TÜVKA / Ugala Teater) - DRAAMA 2018 R 7.9.2018 14:00 Eesti Rahva Muuseum, Tartu 15.50
Hinnainfo
15€
Festivali etendustel on üks, soodsam, piletihind, mis kehtib kõigile.
Toimumiskoht
Muuseumi tee 2 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Teatri Festival SA
Kalevi 15 Tartu 51010 Tartumaa
53074499
info@festival.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas