Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Viljandi pärimusmuusika festival 2018 TORMIS QUARTET JA ELLERHEIN

L 28.7.2018 14:00
A.Le Coq Kirsimäe lava
15.00
VOORAND/ KOIKSON/ SOOÄÄR/ DANIEL (TORMIS QUARTET) JA TÜTARLASTEKOOR ELLERHEIN

Kvartett Voorand/Koikson/Sooäär/Daniel ja tütarlastekoor Ellerhein kohtusid esmakordselt laval Tel Avivis MustonenFesti raames käesoleva aasta veebruaris. Kuna kontsert õnnestus ootamatult hästi, on hea meel, et seda kava saab esitada ka Viljandi pärimusmuusika festivali publikule. Õnneks leidus Tel Avivis publiku hulgas inimene, kes filmis kontserti osaliselt ning kaks lugu sellest on nähtavad ka Youtube'is.

Kadri Voorand ja Jaak Sooäär on aktiivsete koorilauljatena juba noorest east fännanud Veljo Tormise helikeelt ning maestroga on mõnda aega olnud teemaks, et tema loomingut võiks esitada ka jazzi-improvisatsioonilises keskkonnas. Mõte sai teoks Jazzkaare eestvõtmisel seoses Tormise 85. juubeli tähistamisega, kui Sügisjazzi hooaja avas kontsert "Kummardus Veljo Tormisele". Selleks puhuks ühinesid Voorandi ja Sooäärega Liisi Koikson ja Paul Daniel ning kuna uue projekti debüüt õnnestus väga hästi, otsustati koos ansambli tegemist jätkata. Käesoleva aasta aprillis ilmus kvartetil album "Tormisele". Tänaseks on kvartett esinenud Soomes, Suurbritannias, Saksamaal ja Eesti peamistel folgi- ja jazzfestivalidel ning pälvis etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul.

Tütarlastekoori Ellerhein (Tallinna Huvikeskus Kullo) asutas 1951. aastal professor Heino Kaljuste (1925-1989). Aastatel 1970-2012 oli tütarlastekoori dirigent Tiia-Ester Loitme. Alates aastast 2012 on koori dirigent Ingrid Kõrvits. Koormeister ja solfedžoõpetaja on Ülle Sander (alates 1981), vokaalpedagoogid Vilja Sliževski ja Egle Veltmann ning kontsertmeister Kadri Toomoja.
Viimase kümne aasta jooksul on erinevad koorifestivalid ja –konkursid viinud koori Kanadasse, Jaapanisse, Austriasse, Hispaaniasse, Andorrasse, Küprosele, Ungarisse, Itaaliasse, Iisraeli, USAsse ja Saksamaale. Pälvitud on arvukalt auhinnalisi kohti, kolmel konkursil ka Grand Prix.
2017. aastal osales koor rahvusvahelisel koorikonkursil Tallinn 2017, kus saavutas kaks esikohta – nais- ja meeskooride ning rahvamuusika kategooriates - ning osales kuue koori seas ka grand prix’ voorus. Juuli alguses oli koor kutsutud festivalile Kissinger Sommer Saksamaal. Koostöös Bremeni Saksa kammerfilharmoonikutega (dirigent Paavo Järvi) esitati ja salvestati Felix Mendelssohn Bartholdy “Suveöö unenägu”. Juulis 2017 esineti 11. ülemaailmsel koorimuusika sümpoosionil Hispaanias Barcelonas. Koostöös NO99 teatri, Berliini kontserdimaja sümfooniaorkestri, lavastajate Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo ning dirigent Olari Eltsiga osaleti kolmel kontsert-etendusel “Pööriöö uni” Berliini kontserdimajas.
Veebruaris 2018 osales tütarlastekoor Ellerhein MustonenFestil Iisraelis ja andis hulgaliselt kontserte.

Kadri Voorand - laul
Liisi Koikson - laul
Jaak Sooäär - kitarr
Paul Daniel - kitarr

dirigent Ingrid Kõrvits

www.facebook.com/VoorandKoiksonSooaarDaniel
www.ellerhein.ee

Sündmuse koduleht: http://www.viljandifolk.ee/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Viljandi pärimusmuusika festival 2018 TORMIS QUARTET JA ELLERHEIN L 28.7.2018 14:00 A.Le Coq Kirsimäe lava 15.00
Hinnainfo
Piletihind 15€

Viljandi pärimusmuusika festivali kontsertide pikkus on 60 minutit. (va ööklubi ja Tantsumajad)
Toimumiskoht
Viljandi Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas