Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XVI Pärimusmuusika Lõikuspidu LAUPÄEV

L 6.10.2018 17:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
20.00

LAUPÄEV, 6. OKTOOBER

12.00 Aida kohvik (Tasuja 6) - Regina ja Maria Mänd

13.00 Park Hotell Viljandi kohvik (Johan Laidoneri plats 8) - Duo Ruut
Ruut on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal naerdes koos veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane, mõlemad õpivad Tallinnas Vanalinna Hariduskolleegiumis. Kummaliste asjaolude kokkulangemisel leidsid nad end kord mängimas kahekesi ühte rahvakannelt, olemata kumbki tegelikult kandlemängija. See osutus ootamatult huvitavaks ja paljusid võimalusi pakkuvaks mänguviisiks. Selgus, et kannelt on võimalik kasutada üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud omanäolistest rahvamuusika töötlustest.


14.00 Rohelise Maja Kohvik (Koidu 2) - Duo TRAAT
Duo TRAAT teeb muusikat keelpillidel, pillikeeled on traadist. Kitarri ja viiuli traatide vahel võngub muusika, mis leiab endas elemente jazzist ja folgist ja DNA-reparatsioonmuusikast. Omaloomingu vahele pikitud ka mõni rahvalik pala.

15.00 Amrita Cafe (Tallinna mnt 29A) - Jäälilled
Meie, Emma, Rute ja Elinor, oleme juba ammusest ajast sõbrannad ja koolikaaslased. Jäälillede triona oleme tegutsenud kõigest aastakese, kuid oleme erinevates koosseisudes ka varem palju koos mänginud. Muusikat õpime Viljandi Muusikakoolis ning käime hea meelega ka mööda pärimusmuusikalaagreid - ikka selleks, et rohkem ja rohkem pärimusmuusikat mängida! Meie proovid on alati naeru ja nalja täis ning sealt saadud energia võtame endaga ka lavale kaasa. Kõige rohkem inspireerivad meid muidugi Viljandi pärimusmuusika festivalja kogenud pärimusmuusikud.

   
17.00 – Viljandi Noorte Sümfooniaorkester Eesti ETNO-ga
Noorte ETNO koolitajate lõpueksami ülesanne on kuulmise järgi õpetada lugusid Viljandi Noorte Sümfooniaorkestrile (VNSO). VNSO ja noorte ETNO koolitajatega liituvad laval Cätlin Mägi, Maarja Soomre ja Villu Talsi, kes solistina kõiki lugusid kontserdil eest võtavad?. Lood seavad orkestrile ETNO koolitajad.


19.00 Villu Talsi
Villu Talsi on üks meie säravamaid mandoliinimängijaid, kelle värvipaletile mahuvad Curly Strings, Gjangsta, Tuulikki Bartosik Trio, Estonian Folk Orchestra, VEM, pedagoogitöö TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, nooruspõlvest Meelelahutaja, Sininepilveke ja Voltmeeter. Selle kõige varjus kehastub ta vahel kitarrikangelaseks ning terasemad kõrvad on teda kuulnud ka tenorbandžoga muinasjutte vestmas. Ehkki ta inspiratsiooniallikad asuvad siin- ja sealpool riigi- ning žanripiire, seob Villu kogu kompoti oma mõnusalt humoorika pillimehe stiiliga üheks harmooniliseks ökosüteemiks.


20:15 Nagy Bögö
Nagy Bögö - kooslus, mis arutleb oma muusikas elu varjundikülluse üle. Kas päeva kirkale valgusele järgneb alati öö pilkane pimedus või võtab vahel just öö enda kanda elu eredamad hetked, mille kõrval kahvatub argipäev? Otsides vastust sellele küsimusele, viib Nagy Bögö oma kuulaja teekonnale, mida tihti ette ei võeta. Laveerides päeva ja öö, rõõmu ja kurbuse, valu ja armastuse müstilisel piirimail, seovad muusikud erinevate rahvaste pärimuse omaloominguga, saades mõjutusi blues'ist, jazz'ist, funk’ist ja rock'ist. See on bänd, mille liikmed ei karda värvida üle piirjoonte.

21:00 Dil Mastana (India)
Põhja Indiast täpsemalt Thari kõrbe süddames asuvast Radžastanist pärit mustlasansambel musitseerib pulbitseva energia ja ülima meisterlikkusega. Nende traditsiooniteadlikkus ja enesekindlus on südameid võitnud üle terve maailma ning viimaks on nad jõudnud ka siia. Nende muusika hõlmab erinevaid emotsioone, sügavast melanhooliast vastupandamatu rõõmuni. Repertuaar koosneb peamiselt sufismi teemadest ja pärimusmuusikast.
  
23:30 - Black Bread Gone Mad  
Black Bread Gone Mad on viie muusiku ühine elektrijaam, kus akusid laadida ja loomisele keskenduda. Black Bread Gone Mad muusika loojad, ansambliliikmed Lee Taul, Martin Aulis, Mati Tubli, Merike Paberits ning Peeter Priks, on kõik erinevate maade folkmuusika suured fännid. Kogu koosseisu looming pärineb liikmete omast sulest, mida on tuntavalt mõjutanud erinevate rahvaste pärimusmuusika, 70ndate rokk ja tänapäeva pop-muusika. Ansambli liikmete soov on luua Eesti pärimumuusika maastikule uut ja värskendavat helipilti - luues enda omaloomingut, lähtudes erinevate maade pärimusest.

Siiani on ansambel üles astunud peamiselt Viljandis, kus avati Pärimusmuusika Aida 2017nda aasta hooaja, esineti Viljandi Pärimusmuusika Festivali Lõikuspeol (2017) ning tehti septembris koostööd ka Viljandi linnaga, kui kunstikuu raames toimus Viljandi järverannas suur tuleshow tantsijatega. Lisaks oldi soojendusbänd ka Nikns Sunsi plaadiesitlustuuri kontserdil (2018), mis sedapuhku toimus Tallinna Kultuuriklubis Kelm lisaks soojendati ka Zetode plaadiesitluskontsert Tartu Genialistide Klubis (2018). Selle suve suureks kontserdiks oli ülesastumine juuli kuus toimunud Viljandi pärimusmuusika festivalil. Sügisel annab Black Bread Gone Mad kontserdi 13.septembril TÜ VKA uue õppeaasta avapeol, 15.septembril Raplas toimuval Kultuurifestivalil Särin ning 6.oktoobril Viljandi pärimusmuusika festivali Lõikuspeol.

Sündmuse koduleht: http://www.folk.ee/ait/sundmused/event/12-suendmused/1367-xvi-parimusmuusika-loikuspidu&filter_month=10&filter_year=2018

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
XVI Pärimusmuusika Lõikuspidu LAUPÄEV L 6.10.2018 17:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 20.00
Hinnainfo
Festivalipass 30 €
Noortepass 20 € (kehtib 13.-26. aastasele õppivale noorele). Festivalile tulles võta kaasa isikut- ja õppimist tõendav dokument, selle alusel vahetatakse noortepass käepaela vastu.
Reedene päevapass 15 €
Laupäevane päevapass 20 €

Kõik alla 12-aastased (k.a) saavad festivalile tasuta.
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee