Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

XVI Pärimusmuusika Lõikuspidu REEDE

R 5.10.2018 19:00 - L 6.10.2018 23:59
Pärimusmuusika ait, Viljandi
15.00

REEDE, 5. OKTOOBER

19.00 – Eesti ETNO ringreis 2018 
 
"Eesti Etno 2018 ringreis" on jätkuprojekt Eesti ETNO laagrile. Projekti idee seisneb selles, et suvisest Eesti ETNO 2018 laagrist osavõtnute seast valitakse välja kuus silmapaistvamat muusikut ja kaks juhendajat, kes kohtuvad uuesti sügisel, et üheskoos teha väike kontserttuur Eestis. Lisaks kontsertidele viiakse igas peatumispaigas läbi õpituba, kus õpetatakse kohalikele muusikahuvilistele erinevate maade lugusid/laule. Ringreisi üks peatuspaikasid on juba neljandat aastat Pärimusmuusika Lõikuspidu.
   
20.00 – Etnokulpide Gala – otseülekanne ETV2
Etnokulpide idee on algusest peale olnud lisaks muusikute tunnustamisele ka pärimusmuusika valdkonnale tähelepanu tõmbamine, milleks Publikuhääletus head võimalust pakub. Hääletus viiakse läbi koostööd Raadio2'ga (osalejate arv on viimase paari aastaga kasvanud mõnesajalt 2600 inimeseni).

21.15 – ViuVäuVau
Trio ViuVäuVau-s mängivad kolm viiuldajat Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli pärimusmuusika osakonnast.  Marta, Kärt ja Karoliine võitsid 2018. a kevadel Noorte Pärimusbändide konkursil EPMK turundus- ja kommunikatsiooniosakonna eripreemia ning TÜ VKA eripreemia, ning on õhinal ettevalmistanud kava selleaastase Lõikuspeo jaoks. Trio viib teid reisile läbi mitmete paikade, kuid kõlavad ka lood meie kõigi kodukantidest.  Nende helikeelt võiks kirjeldada, kui svinginiidiga nõelutud etnokangast.

22.30 – Nedsaja Küla Bänd
Nedsaja Küla Bändi mehed teavad, kuidas pidu tööle tõmmata. Nende loomingusse on pugenud rohkelt energiat, romantikat ja üllatusi! Aastate jooksul külanaistele meelepäraseks lihvitud kõlapilt sobib tantsuks igal hetkel. Väga laiahaardelist repertuaari iseloomustab kergelt rahvalik kõla, mille alustalaks on Toomas Valgu meloodiline karmoškamäng, Paul Hundi kõlavad kitarritaustad ja Iisak Sulev Andrelleri seatud bassisammud ning loomulikult kolm meeshäält.

00:00 - MandoTrio   
MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris. Lisaks topeltkeelte tärinale kasutab MandoTrio stomp-boxi ja octaverit, et lisada bassi ja trummi.
Aga miks mandoliinid? Sest kunagi ei saa neil küllalt mandoliinipolkast ning veidi mandoliinitremolot lisab peole vaid vunki juurde! Ja olgem ausad: kui tihti te ikka trehvate kolme mandoliinimängijat? MandoTrio missiooniks on nakatada inimesi mandoliinihullusesse. Hans on pärit Tallinnast, Kristjan Liimalast ning Tanel Jõgevalt, kuid neid on üle Eesti kokku toonud Viljandi, TÜVKA ja põline kiindumus mandoliinidesse pärimusmuusikas.
   

Sündmuse koduleht: http://www.folk.ee/ait/sundmused/event/12-suendmused/1367-xvi-parimusmuusika-loikuspidu&filter_month=10&filter_year=2018

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
XVI Pärimusmuusika Lõikuspidu REEDE R 5.10.2018 19:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 15.00
Hinnainfo
Festivalipass 30 €
Noortepass 20 € (kehtib 13.-26. aastasele õppivale noorele). Festivalile tulles võta kaasa isikut- ja õppimist tõendav dokument, selle alusel vahetatakse noortepass käepaela vastu.
Reedene päevapass 15 €
Laupäevane päevapass 20 €

Kõik alla 12-aastased (k.a) saavad festivalile tasuta.
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee