Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Follow the Yellow Brick Road - PÖFF Shortsi eriprogramm ja külalistuur Fotografiskas / EESTI KEELES

P 6.12.2020 17:00
Fotografiska Tallinn

November on traditsiooniline PÖFFi kuu ja suurte väärtkino sõpradena otsustasime koostöös PÖFFiga ühendada fotokunsti filmikunstiga ja selleks ei saaks olla paremat valikut meie näitustest kui Alex Prageri “Tere tulemast koju”.

 22.novembril ja 6.detsembril algusega kell 17:00 toimub Fotografiskas Alex Prageri näitusest “Tere tulemast koju” inspireeritud PÖFF Shortsi eriprogramm “Follow the Yellow Brick Road”. Õhtu juhatab sisse erituur Piibe Kolkaga Prageri näitusel peale mida saab juba näha nelja omanäolist lühifilmi maailma tunnustatud tegijatelt.

Piibe Kolka on filmitegija ja videokunstnik, keda huvitavad reaalsuse ja fiktsiooni vahealad ning igapäevase olemise performatiivsus. Ta on veetnud mõned aastad USA suurlinnatänavate melodraamades seda videokaamerasse püüdes ning avab Prageri näitust Hollywoodi viidete ja William Egglestoni mõjulise värvikireva tänavadraama vaatenurgast.


„Follow the Yellow Brick Road” on lühifilmide programm, mis peegeldab Prageri töö teemasid ja tehnikaid, muutes meie arusaama traditsioonilisest narratiivist ning uurides ühtlasi publiku ja vaatluste komplitseeritud suhtedünaamikat. Sellise pealkirjaga, mis on samuti võetud ühest Hollywoodi klassikast, filmiprogramm aitab meil leida radu, mis viivad Prageri tööle lähemale, ning ka radu, mis viivad sellest kaugemale.
Lühifilmid juhatab sisse PÖFFi lühifilmide programmi juht Laurence Boyce.

Filmid:

  • „Mäng” (Rež. Matthias Müller, Christoph Girardet, Saksamaa, 2003, 7 min)

Leitud arhiivimaterjalist kokku monteeritud film, kus on näha publikut reageerimas laval või ekraanil toimuvale. Sündmus on kantud üle lavalt publikusse, kellest saavad näitlejad etteaimamatus draamas. Me ei näe, millele nad reageerivad, vaid seda, kuidas läbi montaaži muutub üksikisiku käitumine kollektiivseks. 

  • „Avakosmos” (Rež. Peter Tscherkassky, Austria, 1999, 10 min)

    Filmi „The Entity” (1980) materjali põhjal monteeritud abstraktne õudusunenägu.

 

  • „Uso Justo” (Rež. Coleman Miller, USA, 2005, 22 min)

Eksperimentaalfilmide režissöör mängib ohtlikku mängu väljamõeldud linna Uso Justo elanikega. Kõik segavad vahele: arst ja tema sõber, haiglaõde, kes on terve elu unistanud filmistaariks olemisest; rühm detektiive, kes püüavad oma sugulasi tagant lükata; haige laps, kes ei taha näha rohkemat kui liblikad… Me näeme, kuidas süütu haigladraama võib muutuda eksistentsiaalseks kaoseks.

  • „Mäng tuules” (Rež. Alex Prager, USA, 2019, 8 min)

Meeleline dialoogita kunstifilm, mis jälgib mõtisklevat meest (Dimitri Chamblas) tegemas kolgitud autoga nostalgilist sõitu läbi Los Angelese. Ta on eksinud maailmas, mis mõjub osalt väljamõeldud mälestuse ja osalt kauge unistusena. Pärast silmsidet tumedajuukselise naisega (Riley Keough) teeb naise elu ootamatu pöörde, leides end oma minevikus. Ta liigub tormakalt läbi aegruumi, seistes silmitsi ja heites ära kihte oma vanast minast.

  • Ürituse lõpp on orienteeruvalt kell 19:00.
  • Kohtade arv on piiratud. Soeta pilet kindlasti ette.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Follow the Yellow Brick Road - PÖFF Shortsi eriprogramm ja külalistuur Fotografiskas / EESTI KEELES P 6.12.2020 17:00 Fotografiska Tallinn 16.90
Hinnainfo
Pilet 16€
 
Piletit ostes jälgi, mis keeles üritus toimub
Ürituse lõpp on orienteeruvalt kell 19:00.
Kohtade arv on piiratud. Soeta pilet kindlasti ette.
Toimumiskoht
Fotografiska Tallinn
Telliskivi 60a-8 Eesti
Sündmuse korraldaja
Fotograafia Tallinn OÜ
Telliskivi tn 60a/8 Tallinn Harjumaa
info.tallinn@fotografiska.com
reg.nr: 14370427
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Eelmüük on lõppenud Fotografiska jooga Fotografiska jooga Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Klubikontsert: Lexsoul Dancemachine Klubikontsert: Lexsoul Dancemachine Fotografiska Tallinn, Eesti 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Fotografiska Tallinn näituste pilet / Fotografiska Tallinn exhibition ticket Fotografiska Tallinn näituste pilet / Fotografiska Tallinn exhibition ticket - Fotografiska Tallinn, Eesti 5.90 - 30.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Fotografiska Mindful Mornings: teehommik näitusesaalis Fotografiska Mindful Mornings: teehommik näitusesaalis Fotografiska Tallinn, Eesti 10.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Laupäevased fototuurid Fotografiskas / EESTI KEELES Laupäevased fototuurid Fotografiskas / EESTI KEELES Fotografiska Tallinn, Eesti 5.90 - 21.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!