Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Palmse Jõuluküla programm koos teatrietendusega ''Pailapsiin ja piilurite must nimekiri''

K 13.12.2017 13:00
PALMSE MÕIS, aidahoone
19.00
Pailapsiin ja piilurite must nimekiri

Päkapikud on lapsi alati piilunud ja jõuluvanale nende käitumisest ette kandnud. Aga et mõni marakratt, kes tühise eksimuse pärast musta nimekirja on sattunud, kingitusest ilma jääb, rohuteadlastele Aleksander Suhkrule ja Peeter Piprale sugugi ei meeldi. Nad otsustavad välja mõelda imerohu, mis paharetist silmapilk pailapse teeb. Kuid veel tähtsam on piilurite must nimekiri üles leida, ja see nii ära kaotada, et paber kunagi jõuluvana kätte ei sattuks.

Loo autor on  Ene-Maris Tali. Lavastaja on Ivo Eensalu, kunstnik Tiina Alver. Mängivad näitejad Ivo Eensalu, Toomas Krall, Kadri Bergmann, Tanel Bergmann ja Priit Öövel. 

Etendust mängitakse Palmse jõulukülas ning iga laps saab ka Pailapsiini kommikoti.

Palmse jõuluküla

Jõuluajal, 30. novembrist - 20. detsembrini saab Palmse mõisast Jõuluküla, kuhu ootab teid külla jõuluvana ja tema päkapikupere.


Tegevused ja ajakava

1. Jõuluvana kamber

Kohtumisel jõulutaadiga saab selgeks, kui vana on jõuluvanade suguvõsa, miks ja millal hakati kingitusi jagama, mis imeväel liigub kell, et jõuluvana jõuluõhtul iga lapse juurde jõuaks ning millal ja kuidas toimetavad kingitusi kohale jõuluvana vennad teistes riikides.

2. Päkapikkude töökoda

Päkapikkude kõige tähtsam töö on kingituste valmistamine. Jõulukülas on on nende ülesanne ka ehete valmistamine ja kuuse ehtimine. Oma oskusi jagavad nad oma töötoas teistelegi.

3. Päkapikkude sepikoda

Jõulukellade helin saadab jõuluvana kõikjal - need annavad teada tema tulekust. Sepp-päkapikk näitab, kuidas valmib jõulukell. Räägitakse ka tulest, tule tähendusest. Ajast, kui talvisel pööripäeval tähistati Päikese sünnipäeva ja miks süüdatakse jõuluajal küünlad ja teised jõulutuled.

4.  Jõulutall

Jõuluajal tuleb kindlasti ka loomadele head-paremat viia ning neilegi häid soove soovida. Koos Tallipäkapikuga saab lambaid paitada ja hobuseid patsutada, neile jõulumaiust viia. Tal on kindlasti kaasas ka viljavihk, sest just viljapeo skandinaaviapärane nimetus jul on andud pühadele nime "jõulud".

5. Jõuluteater

Tavaliselt me päkapikkude jõulueelseid askeldusi ei näe, aga teatris on see võimalik.

Lisaks

Avatud on Päkapikkude postkontor, kust saab oma kodustele või sõpradele Palmse jõuluküla erilise margi ja templiga kaardi saata.

Jõulukülas saab teha Palmse mõisa hobustega saani või kalessisõitu.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Palmse Jõuluküla programm koos teatrietendusega ''Pailapsiin ja piilurite must nimekiri'' K 13.12.2017 13:00 PALMSE MÕIS, aidahoone 19.00
Hinnainfo

Internetipoest ostes lisandub kuvatud pileti maksumusele internetipoe teenustasu 0.50 € pileti kohta

Pilet 19€

Kestus ca 3h

Toimumiskoht
Palmse küla Vihula vald Eesti
Sündmuse korraldaja
Sihtasutus Virumaa Muuseumid
Tallinna 3a Rakvere 44306 Lääne-Virumaa
+372 3225500
info@svm.ee