Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

IRINA ZAHHARENKOVA, ANAHIT NERSESYAN, IZUMI TATENO, RALF TAAL - VI EIVERE KLAVERIFESTIVAL / PIANO FESTIVAL

P 5.8.2018 15:00
Eivere mõis
10.50 - 15.50

5.08 Eivere mõis kell 15

GALAKONTSERT


Anahit Nersesyan (Armeenia), Irina Zahharenkova (Eesti/Soome), Izumi Tateno (Soome/Jaapan), Ralf Taal

Kavas: Schumann, Chopin, Liszt, Debussy, L. Sumera jt


ANAHIT NERSESJAN
on tunnustatud Armeenia pianist. Ta õppis Tšaikovski nim. Muusikakoolis Jerevanis (1961–1972, prof. E. Voskanjan) ning jätkas haridusteed Moskva Riiklikus Konservatooriumis (prof. V. Merzhanov, 1972–1977), kus omandas magistrikraadi. Ta on võtnud osa paljudest rahvusvahelistest konkurssidest ja festivalidest: VI Rahvusvaheline Johann Sebastian Bachi Konkurss (1980, esikoht ja kuldmedal, Saksamaa), J. S. Bachi 300. aastapäeva festival (1984, Saksamaa), Rahvusvaheline Konservatooriumi Festival (2014, Sankt Peterburg) ja rahvusvaheline festival, mis on pühendatud T. Šebanova mälestuseks (2015). Ta on läbinud meistrikursuseid Karol Lipiński Muusikaakadeemias Varssavis (1985, Poola) ja Tokyo Muusikakolledžis (1994–1995, Jaapan). A. Nersesjan on olnud mitmete rahvusvaheliste žüriide liige: Rahvusvaheline J. S. Bachi Konkurss Saarbrückenis (1992, Saksamaa), Rahvusvaheline Rahmaninovi Konkurss (1994, 1995, 2004, 2008, Venemaa), Rahvusvaheline Balakirevi Konkurss (2014, Krasnodar, Venemaa), Rahvusvaheline Konkurss „Minsk 2014“ (2014, Valgevene), V. Merzhanovi 95. sünniaastapäevale pühendatud festival (2014, Tambov, Venemaa) jt. A. Nersesjan on andnud hulgaliselt soolokontserte, sh Armeenia genotsiidi 100. aastapäevale (2015, Saksamaa) ning P. Tšaikovski 175. sünniaastapäevale (2015, Jerevan, Armeenia) pühendatud kontserdid. Ta on andnud mitmeid meistrikursuseid Rimski-Korsakovi Konservatooriumis (Sankt Peterburg, Venemaa), Sanokis (Poola) ja Krasnodaris (Venemaa) ning esinenud Saksamaal, Prantsusmaal, Kanadas, Soomes, Ungaris, Austrias, Jaapanis, Baltimaades, USA-s ja Poolas. Ta on esinenud koos mitmete tunnustatud dirigentidega, sh Khanjian, Tjeknavorian, Manino (Itaalia), van Tristen (Holland), Koch, Emin Khachaturian jt. Samuti on ta andnud mitmeid kontserte Komitasi Kvartetiga. A. Nersesjani heliplaadid olid populaarsed endises Nõukogude Liidus ning samuti Saksamaal ja Jaapanis, kus ta on käinud mitmel korral kontserttuuril. Ta on andnud välja muusikat plaadifirmade Meloodia ja Altus alt. Aastal 2007 omistati A. Nersesjanile Teeneka Armeenia Artisti tiitel. Alates 1977. aastast töötab ta õppejõuna Komitasi nimelises Jerevani Riiklikus Konservatooriumis.


IRINA ZAHHARENKOVA
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kus lõpetas magistriõpingud 2003. aastal (prof. L. Semper). Irina õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003-2011 ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias kaitses ta magistrikraadi 2010. aastal (prof. Hui-Ying Liu Tawaststjerna). Irina on osalenud paljude väljapaistvate muusikute meistrikursustel ning esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis. Samuti on teda kutsutud solistina mitmete orkestrite ette. Irina annab pidevalt kammerkontserte esinedes nii klaveri kui klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati: 2010 ja 2012 Classical Recordsi ning 2009 DVD Estonian Records Productioni väljaandes. Irina repertuaar on väga lai hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal elab ja õpetab Irina Zahharenkova Soomes ning on EMTA õppejõud. Lisaks on Irina õppinud veel ka orelit, keemiat ja Eesti-Soome filoloogiat.


IZUMI TATENO
on Jaapani üks väljapaistvamaid pianiste, kes on andnud üle 3000 kontserdi kõikjal maailmas ning teinud üle saja helisalvestuse. Ta on lõpetanud Tokyo Rahvusliku Kaunite Kunstide ja Muusika Ülikooli. Alates 1968. aastast elab nii Helsingis kui Tokyos. Ta on Sibeliuse Akadeemia professor ja Jaapani Sibeliuse ühingu president. Aastatel 1982 ja 1988 soleeris Izumi Tateno Helsingi Filharmoonia orkestri ees nende Jaapani turneel. 1984. aastal esines ta Tokyo Filharmoonia orkestri ees Euroopa kontserdireisil. 1995. aastal võttis osa Peterburi „Valgete Ööde“ festivalist. Samal aastal andis soolokontserte Jaapanis ja Helsingis, tähistamaks oma kontserttegevuse 35. aastapäeva. Schuberti 200. sünniaastapäeva puhul astus ta lavale seitsmest kontserdist koosneva sarjaga, andes üle 50 kontserdi nii Jaapanis kui Soomes. 1998. aastal sai temast iga-aastase Oulunsalo muusikafestivali „Izumi Tateno and His Friends” kunstiline juht.
9. jaanuaril 2002 tabas I. Tatenot Soomes kontserti andes rabandus, mille tagajärjel arenes parema kehapoole halvatus. Pärast taastumist pöördus ta 2004. aasta kevadel kontserditegevuse juurde tagasi ja esines sooloõhtutega Jaapanis, mängides üksnes vasaku käega. Sellest ajast peale on ta köitnud paljude inimeste tähelepanu ning on oma suure muusikakirega neid sügavalt liigutanud. Veel praegugi jätkab ta karjääri kontsertpianistina ning rida heliloojaid on talle pühendanud uudisteoseid, nende hulgas Pehr Henrik Nordgren, Michio Mamiya, Hikaru Hayashi, Yasuo Sueyoshi, Takashi Yoshimatsu, Coba (Yasuhiro Kobayashi) ja Kensaku Tanikawa. 2007. aastal tõi ta esiettekandele Jaapani esimese vasaku käe klaverikontserdi “Cepheus note”, autoriks Takashi Yoshimatsu. Izumi Tateno on soleerinud paljude nimekate dirigentide käe all nagu Rafael Frühbeck de Burgos, Jiři Belohlavek, Eliahu Inbal, Charles Dutoit, Kurt Masur, John Pritchard, Mariss Jansons, Paavo Berglund, Okko Kamu, Jukka-Pekka Saraste, Hiroyuki Iwaki ja Hiroshi Wakasugi. Tema erakordselt lai repertuaar ulatub klassikast kaasaegsete teosteni. Talle on omistatud arvukaid preemiaid ja aunimetusi, sh II preemia rahvusvahelisel Messiaeni konkursil (1968), Jaapani Välisministeeriumi aumärk (1996), Soome Sibeliuse Ühingu poolt välja antud Sibeliuse medal (2006), Tõusva Päikese Orden (2008) jt.


RALF TAAL
on oma põlvkonna üks tunnustatumaid pianiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on edukalt osa võtnud mitmest konkursist pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees tehes koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu Eri Klas, Paavo Järvi, Anu Tali jpt ning andnud arvukalt soolokontserte. Samuti on ta hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele, muuhulgas Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt. R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning aastal 2011 pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga "Magic of Sound" (Estonian Record Productions).
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
IRINA ZAHHARENKOVA, ANAHIT NERSESYAN, IZUMI TATENO, RALF TAAL - VI EIVERE KLAVERIFESTIVAL / PIANO FESTIVAL P 5.8.2018 15:00 Eivere mõis 10.50 - 15.50
Hinnainfo
Tavapilet 15€
Sooduspilet 10€
(õpilane, tudeng, pensionär, muusikaõppeasutuse õpetaja, EIL liige)

Koolieelikutele on sissepääs tasuta.
Toimumiskoht
Eivere küla Paide vald Kesk-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja