Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Dave Murphy (Iirimaa) ja Jyrki Koivisto (Soome)

L 31.3.2018 17:00
Vanalinna Muusikamaja
5.50 - 30.50
Dave Murphy (IRL) ja Jyrki Koivisto (FIN) 31.03.18 kell 17 Vanalinna Muusikamajas  (Uus 16c, Tallinn)

31. märtsil kell 17 esinevad Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) iiri flöödimängija ja laulja Dave Murphy ning soome kitarrist Jyrki Koivisto. Kontserdi juhatab sisse EMTA pärimusmuusika kandle eriala magistrant Eva Väljaots ja pärast ametliku osa lõppu veab regilauluringi rahvaluule- ja-muusikateadlane, EMTA pärimusmuusika eriala õppejõud Janika Oras.
Kontserdil kõlavad iiri laulud ja lood – ikka elust enesest, leitud ja kaotatud armastusest. „See on südamete avanemine uues ajas, aga vanal moel“, nendib Dave.

Iirlane DAVE MURPHY on oma sügava hääle ja osava flöödimänguoskusega oodatud mitmel pool maailmas. Ameerika ja Aasia kõrval on ta pikemalt tegutsenud Soomes ning palju koos musitseerinud siinsete pärimusmuusikute, eelkõige vendade Johansonidega. Tema ellu on jäänud ka periood, mil pidas Eestit oma teiseks koduks.
Dave on olnud iiri ansamblite Prosper ja Tre sünni juures ning olnud ansambli Anoise liige. Need kollektiivid on ta toonud ka Viljandi pärimusmuusika festivalile. Veel on ta osalenud sellistes iiri kooslustes nagu Hobhatchers, Pócaí Folamh ja Reel Music ning olnud iiri rahvamuusika koguja oma kodumaakonnas County Wicklow.

Soomlane JYRKI KOIVISTO teenib oma igapäevast leiba preestriametis, kuid on Soomes tunnustatud ka iiri muusika näppepillide mängijana. Dave ja Jyrki teevad Muusikamajas oma märtsikuise kontserdi pärast viie aasta pikkust pausi ja Reval Folgil on hea meel olla selle tunnistajaks.
Kontserdi juhatab sisse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika kandle eriala magistrant EVA VÄLJAOTS. Ta on kanneldaja, kes seikleb meelsasti erinevate helimaastike piirilmaadel ning otsib läbi improvisatsiooni oma pillile uut kõla. Eva mängib ka folgisugemetega uusloomingu ansamblis Sinitrii.

Pärast kontserti on nii muusikud kui publik oodatud ühisesse lauluringi – eest veavad EMTA pärimuslaulu ansambli tudengid koos oma õpetaja, rahvaluule- ja muusikauurija JANIKA ORASEGA. Tooge omagi laulud kaasa!

UKSED
avatakse kell 16 ja kontserti on mõnus oodata kohviku “Koloniaal” hõrgutistega.

LAPSED
Muusikamaja ülakorrusel saavad lapsed soovi korral olla mängutoas.

KUULA LISAKS:
Anoise Viljandi Pärimusmuusika Festivalil
Anoise ja Johansonid

MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontsertide sarja korraldamises tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala tudengite, õppejõudude ja vilistlastega.

Kontsertsarja eesmärk on tuua Tallinnasse senisest enam pärimusmuusikat ja sellel põhinevat autoriloomingut mitmekesise helikeele- ning instrumendivalikuga muusikutelt nii Eestist kui välismaalt. Samuti on soov, et suureneks huvi õppida pärimusmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks pakub Reval Folk kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika haaratud rohkem igapäevaellu.

Toetajad: EV Siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Veebimajutus.ee, kohvik “Koloniaal”, Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Reval Café

Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, EV100, Eesti Folkloorinõukogu.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Dave Murphy (Iirimaa) ja Jyrki Koivisto (Soome) L 31.3.2018 17:00 Vanalinna Muusikamaja 5.50 - 30.50
Hinnainfo
Tavapilet 13 €
Õpilane/õpetaja/tudeng 8 €
Pensionär 5 €
Perepilet (kuni 2 täiskasvanut ja lapsed) 20 €
Erivajadustega klient 5 €
Palume kaasa võtta soodustust tõendava dokumendi!

Toetajapilet 30 €
Toetajapilet on inimesele, kes soovib kontserdisarja toimumisse rohkem panustada


Lastele vanuses 0-7 (k.a.) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Uksed avatakse kell 16
Ürituse kestus on 3 tundi koos vaheajaga
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Reval Folk MTÜ
Sütiste tee 22-78 Tallinn 13411 Harjumaa
info@revalfolk.ee