Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Jevgeni Griškovets - 'Eessõna' / Евгений Гришковец - 'Предисловие'

K 16.1.2019 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
28.40 - 76.10
Jevgeni Griškovets´i uus etendus „Eessõna”

Viimased 10 aastat, alates 2008. aastast, teen ning lavastan ühe monoetenduse üle kolme aasta. See on alati väga eriliselt pikk ning pingeline töö. Kuid käesoleval aastal lõpetasin lõpuks ometi oma romaani „Meeleheidete teater või meeleheitel teater“. Selle raamatu kallal olen töötanud juba kolm aastat ning see on kõrvale surunud kõik muud ideed ja mõtted. Ma isegi mõtlesin selle peale, et käesoleval aastal mitte uut näidendit välja tuua.

Aga nagu tihti juhtub… äkitselt tuli veider ja ootamatu lahendus… Sündis lavaline eessõna sellele romaanile, mida praegu kirjutan. Mõistsin, et tahan ja kindlasti ka teen sellele raamatule lavalise eessõna. Eessõna selles mõttes, et nagu ennetav jutt. Ja mitte kirjapandud jutt, vaid ette kantud sõna.

Romaani pealkirjaks on „Meeleheidete teater või meeleheitel teater“. See mahukas raamat on kirja pandud eluloolise jutustusena, kuid romaani peategelaseks ei ole mitte inimene ja mitte niivõrd inimene, kuivõrd kutsumus, mis inimese liikuma paneb ning juhib inimest temale arusaamatu eesmärgi poole.

See, mille ma lava jaoks välja olen mõelnud, et ole loominguline õhtu. See pole jutustus sellest, kui lõbus ja kui keeruline oli vahel romaani kirjutada.

Sellest saab etendus pealkirjaga „Eessõna“. Selles etenduses püüan rääkida kirjanduse ning kirjandusliku kuju tekkimise kõige salajasemast protsessist, mis tuleneb faktilisest eluloost ja igapäevastest juhtumistest. See etendus on paljus pühendatud imelisele, seejuures aga väga ärevale, sageli aga ka kohutavale meenutamise protsessile. Tahan laval rääkida ja näidata seda, mis toimub inimesega, kes sukeldub minevikku… Millisena ta oma mälestustesse läheb ja millisena ta sealt naaseb.
Aga veel tahan teha laval seda, millest kunagi oma lavalist tegevust alustasin; ja seda, mida ma peaaegu 30 aastat olen laval teinud.
Jevgeni Griškovets

Sündmuse koduleht: http://www.fortius.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Jevgeni Griškovets - 'Eessõna' / Евгений Гришковец - 'Предисловие' K 16.1.2019 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 28.40 - 76.10
Hinnainfo
05.12-15.12 kõik piletid on 10% soodsamad.

Ajakava
:
18:00 avatakse Kontserdimaja uksed ja Teatrikohvik
19:00 Algab kontsert. Ilma vaheajata. Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:00 Orienteeruv lõpp

Ürituse lisainfo
• Üritus toimub vene keeles
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolikohtade tellimiseks helistada 6659534 või kirjutada info@piletilevi.ee
  Ratastoolikohad asuvad I rõdul viimase rea taga, kui rõdu ei avata paigutatakse ratastoolikohad parterisse
  Sissepääs ratastooliga: Solaris Keskuse 1 korruselt Artis Kino lifti kõrval olevast uksest või liftiga parklakorruselt

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.90€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
ART-Fortius MTÜ
Tatari 22-8 Tallinn 10016 Harju
55927427
fortius@fortius.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas