Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

ABONEMENT - Muinasjutud Mikkeli muuseumis EESTI KEELES

P 24.9.2017 12:00 - P 27.5.2018 23:59
Weizenbergi 28, Tallinn
Muinasjutud Mikkeli muuseumis

Septembrist maini ootab iga kuu viimasel pühapäeval kell 12.00 südamlik ja tark muinasjutuvestja külla 5–9-aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga uues loominguliste programmide sarjas „Muinasjutud Mikkeli muuseumis“. Muinasjutud aitavad lastel ennast kergemini muuseumikeskkonda sisse elada, avastada enda jaoks palju inspireerivaid vanade meistrite kunstiteoseid ja saada põnevaid elamusi. Igal kohtumisel vaadeldakse ühte teost ja loetakse samalt maalt pärit muinasjuttu. Tunni lõpus aitab tekkinud tundeid väljendada ja teadmisi kinnistada põnev loovtöö. Ainulaadne võimalus muinasjutuliseks rändamiseks imelisse kunstimaailma. Muinasjutud Mikkeli muuseumis ei lõpe kunagi …

Muinasjutuvestja: Andrus Roos

Loominguliste programmide sarja toimumisajad:

24.09.2017 kell 12.00 EGIPTUSE MUINASJUTT
29.10.2017 kell 12.00 HIINA MUINASJUTT
26.11.2017 kell 12.00 HOLLANDI MUINASJUTT
17.12.2017 kell 12.00 HISPAANIA MUINASJUTT
28.01.2018 kell 12.00 TAANI MUINASJUTT
25.02.2018 kell 12.00 SAKSA MUINASJUTT
25.03.2018 kell 12.00 ITAALIA MUINASJUTT
29.04.2018 kell 12.00 PRANTSUSE MUINASJUTT (erandina Kadrioru kunstimuuseumis)
27.05.2018 kell 12.00 INGLISE MUINASJUTT

Perehommiku üheksa korra kaardi soetamisel maksab abonement 65 eurot.
Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 9 € (üks laps ja üks täiskasvanu).
Pere iga järgmise lapse pilet 3,50 €.

24.09.2017
Egiptuse muinasjutt
See lugu avab uksed Egiptuse salamaailma, et tundma õppida muistsete egiptlaste jumalaid, ilmastikuolusid, suurejoonelisi ehitisi, eluviise ja tõekspidamisi. Arheoloogide kombel leiavad lapsed Mikkeli muuseumis Põhja-Aafrikast pärit erilise kunstiteose, nn Faijumi portree. See väike pilt kätkeb endas palju saladusi ning võib pajatada igasuguseid lugusid. Muinasjutuvestja tutvustab Egiptuse portree loomise reegleid, mida saab pärast loovtöös koos järele proovida.

29.10.2017
Hiina muinasjutt
See lugu viib meid kaugele Idamaale – siidi, portselani ja budismi sünnipaika. Mööda kujuteldavat Suurt Hiina müüri astudes kohtame viit püha looma: draakonit, kilpkonna, Bixiet, Qilini ja fööniksit. Mõni neist tuleb meiega kaugelt reisilt muuseumisse tagasi ning leiab koha kunstiteostel – vaaside ornamendil või skulptuurides. Muinasjutuvestja aitab neid kõiki üles leida, et seejärel endale kaitsev amulett meisterdada.

26.11.2017
Hollandi muinasjutt
See lugu viib meid Hollandi merereisile, Delfti linna, kus 17. sajandil hakati valmistama sinivalget Delfti fajanssi ja kus tekkis uus eriline maalikunsti suund! Vaatame koos merd kujutavaid pilte ja saame teada, kes olid marinistid. Seekord pajatab muinasjutt meile sellest, miks on merevesi soolane. Iga osaleja saab kaasa võtta omatehtud lipu kujuteldavalt purjelaevalt, millega muinasjutulisele reisile mindi.

17.12.2017
Hispaania muinasjutt
Muinasjutt „Leib“ viib meid rännakule Kristuse aega. Justkui selle loo illustratsiooniks ripub muuseumis aukohal maal „Õhtusöök Emmauses“, mis kujutab Kristuse ilmumislugu. Muinasjutuvestja meenutab vanasõnu leivast ja paneb lapsi mõtlema, kas pidulaual saab olla aukohal vaid leib. Loovtööna valmivad savist jõuluehted, mida saab pärast kuusepuule riputada.

28.01.2018
Taani muinasjutt
Ühe tuntuma muinasjutuvestja, kirjanik Hans Christian Anderseni lugu „Inetu pardipoeg“ viib lapsed koos vanematega linnuõuele. Tundmatu 17. sajandi saksa kunstniku maalil „Linnuõu“ on kujutatud palju väga erineva iseloomuga linde – nagu kuulsas muinasjutuski. Tunnis proovitakse end kujutada mõne linnuna. Tunni lõpus valmistatakse endale suureks kasvanud „inetu pardipoeg“ – luik, kes tantsib koos lastega Pjotr Tšaikovski kuulsa „Luikede järve“ meloodia saatel.

25.02.2018
Saksa muinasjutt
Meisseni portselani vaadates läheme külla mitmele muinasjutule. Kogu muuseum muutub võlumaaks. Saksa keeles kutsutakse seda imede maad Shlaraffenlandiks. Koos Robert Schumani lauluga tervitavad lapsi lustlikud ahvikesed, koerakestega daam, tähelepanelik faasanite pesakond, tugev mooramees kimliga, elegantne lilleneiu, noor aednik ning paljud teised. Seekord on loovülesandeks oma muinasloo väljamõtlemine kõige enam meelde jäänud portselankuju kohta ja ühe miniatuurse kujukese restaureerimine. Laseme fantaasial lennata!

25.03.2018
Itaalia muinasjutt
Muinasjutt „Telliskivi ja vaha“ kutsub avastama imelist teatrimaailma. Kohtumisel proovitakse kehastuda commedia dell’arte tegelasteks ja mängida läbi lõbusat näidendit. Lastele on abiks žestid ja miimika ning loovtööna valminud omatehtud maskid. Selleks et itaalia rahvateatri õhkkonda paremini tunnetada, näitab meie tark muinasjutuvestja Jacques Callot’ oforte commedia dell’arte tegelastega. Edasi rändame mereäärsesse linna – vaadeldes Veneetsiat kujutavaid maale korraldame ka oma maskide karnevali!

29.04.2018
Prantsuse muinasjutt (toimub erandina Kadrioru kunstimuuseumis)
Selleks et kujutada ennast ehtsas Prantsuse kuningriigis, tuleb mõelda eelkõige uhkele pidusöögile. Tavaliselt kaunistati laudu ilusate vaasidega, samuti võis neil sageli näha kuninglikus Sevres’i portselanimanufaktuuris valminud esemeid. Rikkaliku kullatisega ja säravate maalingutega kaetud nõud olid tõelised kunstiteosed, mis kaunistasid kuningate ja aadlike paleesid. Selleks et ka oma kodus pidusöögile suursugusust lisada, valmivad loovtööna rikkalike mustritega kunstitööd, mida igaüks saab koju kaasa võtta. Selle tunni muinasjutt aga räägib sellest, kas meil on ikka vaja suurt rikkust, kui ka tunded on jahedast väärismetallist.

27.05.2018
Inglise muinasjutt
See lugu viib salapärasesse inglise parki, kus muinasjutuvestjaga mööda maagilisi teid jalutades võib kohata haldjaid ja päkapikke, aga ka kiirustavat valget küülikut, kes kella vaatab. Värviline metsotinto „Missis Carnac“ aitab lastel end kujutada 18. sajandi pargis jalutamas. Selleks et pargis ajaveetmine veelgi mõnusam oleks, võetakse kaasa loovtööna valminud daamilik aksessuaar – lehvik. Kõiketeadev muinasjutuvestja õpetab lastele lehvikukeele põhireegleid.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
ABONEMENT - Muinasjutud Mikkeli muuseumis EESTI KEELES P 24.9.2017 12:00 Weizenbergi 28, Tallinn
Hinnainfo
Perehommiku üheksa korra kaardi soetamisel maksab abonement 65 €.
Toimumiskoht
Weizenbergi 37 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Eesti Kunstimuuseum
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn 10127 Harjumaa
+372 6066400
kadriorg@ekm.ee
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas