Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

CARMEN SUITE. Maria teatri solistid / Балет 'Кармен Сюита'. Звёзды Мариинского театра

E 15.4.2019 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn
20.60 - 69.40
Maria teatri solistid esitlevad:
MAIA PLISSETSKAJALE pühendatud balletiõhtu


Algus kell 19.00
Kestus: 2 tundi koos vaheajaga
Soovitatav vanusele al 10. eluaastast

1. osa
Ballett „Carmen-süit“ G. Bizet’ – R. Štšedrini muusikale, Alberto Alonso koreograafia.

2. osa
Maria ja Mihhaili teatri solistide balletigala. Maia Plissetskaja muutus juba oma eluajal legendiks. Hiilgav baleriin ning vabadust armastav, kindla kodanikupositsiooniga, särav ja võluv naine – sellisena elab ta ka täna miljonite fännide südames kogu maailmas.
On õnnelik asjaolude kokkusattumine, kui ühte punkti koondub kõik kõige andekam. Maia Plissetskaja ammust, kauakantud unistust toetasid helilooja Rodion Štšedrin, koreograaf Alberto Alonso ja dirigent Gennadi Roždestvenski. 1967. aastal sündis üks kahekümnenda sajandi kõige inspireerivamatest ballettidest – „Carmen-süit“. Lavastuse kohale kogunesid pilved, mis tegid geniaalse töö peaaegu maatasa. Aitas Maia Plissetskaja kompromissitu järjekindlus ja ... aeg. Aeg paneb kõik paika.
Täna avaldavad Peterburi teatrite väljapaistvaimad balletitähed oma etendusega austust suure baleriini mälestusele.
Peterburi Maria ja Mihhaili teatrite juhtivad tantsijad lõid balletiõhtu ühe 20. sajandi suurima baleriini mälestuseks, lülitades programmi ühevaatuselise Carmen-süidi ja parimad numbrid Maia Plissetskaja repertuaarist. Maia Plissetskaja oli vastupandamatu kõigis oma rollides, alates Odette-Ottiliest „Luikede järves“ ja Kitrist „Don Quijotes“ kuni Aeginani „Spartacuses“, kuid tema elu kõige tähtsamaks balletirolliks sai „Carmen-süit“. Roll ja selle esitaja kinnistusid publiku teadvuses sedavõrd, et vaid vähesed julgesid pärast Plissetskajat „Carmen-süiti“ tantsida. Alles siis, kui 2005. aastal tähistati Suures Teatris Maia Mihhailovna 80. sünnipäeva, tõi peakoreograaf Aleksei Ratmanski tema õnnistusel Carmen-süidi Suure teatri lavale Maria Aleksandrovna esituses tagasi. Seejärel esitasid Svetlana Zahharova ja Uljana Lopatkina oma tõlgenduse. 2010. aastal ilmus „Carmen-süit“ ka Maria teatrisse.
Täna särab Peterburi Mihhaili teatri laval solist Oksana Bondareva. Tema partner on Maria teatri esitantsija, Venemaa teeneline kunstnik Igor Kolb. Pöördudes Maia Plissetskaja pärandi poole, otsustasid väljapaistvad kunstnikud mitte piirduda triumfiga Peterburis. Meil teiega on äärmiselt vedanud, et võime üheaegselt meenutada legendaarset Plissetskajat ja nautida tänapäeva baleriinide vaimustavat kunsti.

Maia Plissetskaja ütles rohkem kui üks kord: – „Carmen elab nii kaua, kui mina elan“. Nüüd on saatus andnud talle põhjust öelda teisiti: „Mina suren. Carmen jääb“.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
CARMEN SUITE. Maria teatri solistid / Балет 'Кармен Сюита'. Звёзды Мариинского театра E 15.4.2019 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn 20.60 - 69.40
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab etendus. Vaheaja kestus 30 min.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
21:00 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanusele al 10. eluaastast
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Pildistamine/ filmimine ei ole lubatud
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee                                        
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.90€/ pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
SIA ARKADA LTD
Brivibas street 136-1 Riga LV-1012 Läti
+371 26541319
sia.arkada@mail.ru
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas