Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

IMPOSTRIX sündroom / Синдром САМОЗВАНКИ

T 5.3.2019 19:00
Vene Teater, Tallinn
13.10 - 18.50
IMPOSTRIX sündroom (̶k̶o̶l̶m̶ ̶neli lugu)
William Shakespeare’i, Lev Tolstoi ja Nikolai Leskovi teoste põhjal

Lavakava autor ja lavastaja Tatjana Kosmõnina
Kunstnik Jekaterina Sedova
Kostüümikunstnik Svetlana Agurejeva
Muusikaline kujundus – Katrin Kvade
Koreograaf Olga Privis
Video – Nadja Grintš

Peaosades Natalja Murina, Alina Karmazina, Jekaterina Kordas
Teistes osades Dmitri Kosjakov

Kui mägi ei tule Muhamedi juurde, siis läheb Muhamed mäe juurde ja kui näitlejanna ei saa pikkade aastate jooksul unistuste rolli, siis … võtab ta selle ise, sisemiselt oma jultumuse peale võpatades. Lavastus „IMPOSTRIX sündroom (̶k̶o̶l̶m̶ ̶neli lugu)“ on Vene Teatri kolme näitlejanna (õigemini nelja, sest lavastaja on ka näitleja) katse teostada oma kõige julgemaid unistusi. Kaunitar Natalja Murina on kogu aeg tahtnud mängida impulsiivset ja piinlevat Hamletit. Õrnuse ja naiselikkuse kehastus Alina Karmazina unistab juba ammu halastamatu ja kirgliku Katerina Lvovna rollist („Mtsenski maakonna leedi Macbeth“). Ning naerupall ja lõbus lõõritaja Jekaterina Kordas tunneb ja teab kõige paremini, miks viskus rongi alla Anna Karenina. Tatjana Kosmõnina oli neile südamesoovide teostamisel abiks.

Meid ootab kolmest iseseisvast osast koosnev lavastus. Kolm monoetendust eri žanrites ja erinevate näitlejaeksistentsivõimalustega. „Ma tahan näidata, kui mitmekülgselt andekad meie näitlejannad on. Samal ajal tahan uurida näitlejate olemust, mõista, mis on „näitlejaampluaa“ ja kas on võimalik sellest väljuda,“ räägib Tatjana Kosmõnina.

Impostrix sündroomi nime all kirjeldavad psühhiaatrid seisundit, mille korral inimene ei ole suuteline oma teeneid ega oma võimeid objektiivselt hindama. Ta elab pidevas hirmus, et kohe-kohe ta „paljastatakse“. Sagedamini avaldub see sündroom naistel – mitte juhuslikult pole selle julge projekti tiim peaaegu eranditult naistest koosnev. „Keskealise naise hirm (valjuhäälselt endast teada anda, oma arvamust avaldada, oma võimetele tähelepanu tõmmata) ja sellest hirmust ülesaamine on lavastuse inspiratsiooniallikas ja liikumapanev jõud,“ selgitab Tatjana Kosmõnina.

Esietendus 2. detsembril kell 18.00 väikeses saalis
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
IMPOSTRIX sündroom / Синдром САМОЗВАНКИ T 5.3.2019 19:00 Vene Teater, Tallinn 13.10 - 18.50
Hinnainfo
Draama
Väike saal
Soovitatav vanusele 14+
Etenduse kestus 1 tund ja 20 minutit
Toimumiskoht
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+372 5272002
rita@veneteater.ee
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas