Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Kammermuusika Raekojas / Chamber Music in Town Hall

P 2.12.2018 17:00
Tallinna Raekoda
15.50 - 25.50
Kammermuusika Raekojas

2. detsember kell 17.00

Tallinna Raekoda


Klaveritrio
Maia Cabeza (viiul, Kanada/USA)
Vlorent Xhafaj (tšello, Albaania/Prantsusmaa)
Irina Zahharenkova (klaver, Eesti/Soome)

Kavas: Gabriel Fauré Klaveritrio op. 120
Franz Schubert Klaveritrio nr. 1 D 898MAIA CABEZA
on Argentiina päritolu viiuldaja, kes on sündinud Jaapanis. Bakalaureusekraadi omandas ta Curtise Muusikainstituudis (Philadelphia, USA) õppides koos Ida Kavafiani and Joseph Silversteiniga ning ta oli Berliini Filharmoonilise „Karajani“ orkestriakadeemia liige aastatel 2012-2014. M. Cabeza sai magistrikraadi Berliinis Hanns Eisleri nim. Muusikakõrgkoolis (Antje Weithaas). Käesoleval ajal naudib ta mitmekülgset esinejakarjääri solisti, kammermuusiku ja orkestrijuhina. Ta on olnud edukas mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ning tema suurimate auhindade hulka kuuluvad I preemia 2013. aasta Leopold Mozarti viiulikonkursil Augsburgis ja II preemia (Bachi-preemia) 2018. aasta J. S. Bachi konkursil Leipzigis. Solistina on ta esinenud mitmete väljapaistvate orkestritega, sh Augsburgi Filharmoonia orkester, Peterburi Riiklik Sümfooniaorkester, Viini Kammerorkester, Philadelphia Orkester, Müncheni Raadio orkester, Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz orkester, Edmontoni Sümfoonia- ja Detroiti Sümfooniaorkester. Tema soolo- ja kammermuusika esinemised on viinud teda tipp-kontserdisaalidesse, sh Carnegie saal, Wigmore’i saal, Teatro Colón ja Berlin Philharmonie saal. Aastal 2016 andis ta välja positiivset vastukaja saanud debüütplaadi Oehms Classics’i alt, millel on kontrastsed soolo- ja kammermuusikateosed Mozartilt ja Schnittkelt. M. Cabeza mängib C. G. Testore viiulil (u 1700), mis on antud talle auhinnana Deutsche Stiftung Musikleben Fondi poolt Hamburgis, Saksamaal.

VLORENT XHAFAJ
alustas tšelloõpinguid kuueaastaselt. 16-aastasena võitis ta „Noorte talentide“ konkursil I koha ning läks mõned nädalad pärast seda Prantsusmaale, jätkates õpinguid V. Marin-Queyrase juhendamisel Pariisi Regionaalkonservatooriumis, mille lõpetas 2003. aastal auhinnalise diplomiga. Samal ajal võttis ta meistrikursuseid tunnustatud muusikutelt, kelle hulka kuulusid Alban Bergi Kvartett, Philippe Muller, Enrico Dindo, Tilmann Wick, Miklos Perenyi, Mario Brunello. Aastal 2004 võeti tšellist Anne Gastineli klassi Lyoni Kõrgemas Muusika- ja Tantsu Konservatooriumis, mille ta lõpetas magistrikraadi ja esimese auhinnaga tšello erialal ja kammermuusikas. Ta oli maailma parimate noorteorkestrite nagu Vaikse Ookeani Sümfooniaorkester, Schleswig-Holsteini Festivaliorkester, Lucerne’i Festivaliorkestri Jugend liige tšellorühma kontsertmeistrina aastatel 2007 ja 2009, mängides selliste dirigentidega nagu Valery Gergiev, Pierre Boulez, Herbert Blomstedt, Esa-Pekka Salonen, Sir Neville Marriner jt. Kammermuusikuna on V. Xhafaj esinenud sellistes kontserdisaalides nagu Ircam (Pariis), Philarmonie (Köln), KKL (Luzern), Salle Molière (Lyon), Cité de la Musique (Pariis), Palais des Congres (Strasbourg), Concertgebouw (Amsterdam), Suntory Hall (Tokyo), Teatro Coliseo (Buenos Aires), Teatro Bradesco (Sao Paulo) jt. Tema kammermuusikutest partnerite hulka kuuluvad Tedi Papavrami, Boris Brovtsyn, Francois-Frederic Guy, Ilya Gringolts, Akiko Suwanai, Nikita Boriso Glebsky, Alexander Kobrin jpt. V. Xhafaj mängib regulaarselt sellistes koosseisudes nagu Ensemble Intercontemporain, Auvergne’i Kammerorkester, Lyoni Ooperi orkester ja Orchestre de la Suisse Romande, Kuninglik Filharmooniaorkester ning Strasbourg’i Filharmooniaorkester.

IRINA ZAHHARENKOVA
on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta alustas klaverimänguga nelja-aastaselt koos emaga ja jätkas Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kus lõpetas magistriõpingud 2003. aastal (prof. L. Semper). Irina õpingud jätkusid EMTA doktorantuuris aastatel 2003-2011 ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias kaitses ta magistrikraadi 2010. aastal (prof. Hui-Ying Liu Tawaststjerna). Irina on osalenud paljude väljapaistvate muusikute meistrikursustel ning esinenud rahvusvahelistel festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis. Samuti on teda kutsutud solistina mitmete orkestrite ette. Irina annab pidevalt kammerkontserte esinedes nii klaveri kui klavessiini sooloteostega. Ilmunud on kaks kompaktplaati: 2010 ja 2012 Classical Recordsi ning 2009 DVD Estonian Records Productioni väljaandes. Irina repertuaar on väga lai hõlmates teoseid barokist kaasaegse muusikani. Käesoleval ajal elab ja õpetab Irina Zahharenkova Soomes ning on EMTA õppejõud. Lisaks on Irina õppinud veel ka orelit, keemiat ja Eesti-Soome filoloogiat.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Kammermuusika Raekojas / Chamber Music in Town Hall P 2.12.2018 17:00 Tallinna Raekoda 15.50 - 25.50
Hinnainfo
Piletid: 25/15€, müügil Piletilevis ja 30 min. enne kontserti kohapeal
Toimumiskoht
Raekoja plats 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Samas toimumiskohas