Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Koguperelavastus 'Süüria rahvalood'

T 19.12.2017 18:00
Näita kirjeldustPeida kirjeldus
Helen Rekkoriv visuaalset lummav lavastus “Süüria rahvalood” oli Eesti teatri aastaauhindade nominent etenduskunstide ühisauhinna kategoorias!

Väljendid nagu „seitsme maa ja mere taga“, „kord ennemuistsel ajal“ ning „elasid kord“ toovad pea igale iidsete lugude tarkust austavale inimesele silme ette põneva ja fantaasiarikka maailma. Läbi aegade on muinasjuttude ja rahvalugude peamine funktsioon olnud kanda edasi allegoorilist elamise juhendit, mille peamine võlu seisneb lugudes peituvais inimlikes moraalsetes väärtustes. Samas tõstatavad lood oma mitmeplaanilisusega alati ka küsimusi väärtuste universaalsuse, tõdemuste objektiivsuse ning subjektiivsuse kohta ning jätavad kuulajale võimaluse vaadelda loo erinevaid filosoofilisi kihistusi vastavalt isiklikule kogemuspagasile, pakkudes sel viisil avastamisrõõmu nii nooremale kui ka vanemale kuulajale.

Trupp eesti teatriloojaid on asunud detektiivitööle, et analüüsida Süüria rahvalugudes peituvaid tarkuseid ning tõdesid. Eemärgiks on uurida ning vaadelda lugusid läbi võimalikult laia spektri, saamaks aimu kultuurilisest ja pärimuslikust taustast tulenevatest erinevustest ning ka sarnasustest.

Lavastuse dramaturgia aluseks on raamat “Folktales from Syria”, mis koondab endasse süüria poeedi Samir Tahhani poolt kogutud pärimuslugusid. Samir Tahhan käis lugudekorjel 1980ndatel. Võrreldes eestlastele tuntud jakob hurtade ning teiste folkloorientusiastidega leidis Tahhani kogumisretk aset küll sajand hiljem, ent sarnaselt, reisides Aleppo lähistel ning kirjutades üles telkide ees teed rüüpavate vanainimeste poolt pajatatud rahvalugusid, sai temagi veel viimasel hetkel n.ö sabast kinni sellel põlvkonnal, kelle kadumisega oleks kaotsi läinud ka rikkalik rahvapärimus.

Lavastaja: Helen Rekkor
Dramaturg: Liis Väljaots
Kunstnik: Maarja Pabunen
Videokunstnik: Kristin Pärn
Heliloojad ja helikujundajad: Martin-Eero Kõressaar ja Villem Rootalu
Valguskunstnik: Priidu Adlas
Laval: Artur Linnus, Katrin Kalma, Rauno Kaibiainen ja Kärt Reemann
Kaasprodutsent: Teatriühendus Misanzen

Esietendus Vaba Laval 29. oktoobril 2016 Vaba Lava teatrikeskuses suures saalis.

Soovitatav al 5.a

http://vabalava.ee/programm/suuria-rahvalood/

Täispilet 18€
Sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär, puudega isik, puudega isiku saatja tasuta)12€
Perepilet (kuni 2 last (k.a. 18a) ja 2 täiskasvanut) 39€
Kärgperepilet (kuni 6in) 69€

Sündmuse koduleht: http://vabalava.ee/programm/suuria-rahvalood/

Sündmused