Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Päästke kammerjunkur Puškin / Spasti kamer-junkera Pushkina /СПАСТИ КАМЕР-ЮНКЕРА ПУШКИНА

T 24.4.2018 19:00
Vene Teater, Tallinn
16.50 - 29.50
Mihhail Heifets

"PÄÄSTKE KAMMERJUNKUR PUŠKIN"


16+

lugu sooritamata jäänud kangelasteost


Lavastuse autor Iossif Raihelgaus

Kunstnik Aleksei Tregubov

Liikumisjuht Svetlana Kuzjanina


Muusika - P. Tšaikovski, B. Tšaikovski, G. Rossini, R. Wagner


Puškin - see on meie kõigi oma. Nii ütles 150 aastat tagasi poeet ja kirjanduskriitik Apollon Grigorjev.  See lause on tuntud suuremale osale vene teatrikülastajatest. Kuid kes meist võib öelda, et ta teab Puškinist kõike? Tema täielikku elulugu? Kõiki tema luuletusi?

Lavastuse esimene fraas on väljakutsuv: "Puškinit vihkasin ma juba lapsepõlves..." Iisraeli dramaturgi Mihhail Heifetsi näidend "Päästke kammerjunkur Puškin" räägib siiski mitte vihkamisest, vaid armastusest.  Lihtne inimene, kodanik Pitunin, elab oma tavalist elu. Sellist elu, mille kohta Puškin ühes oma näidendis on öelnud: ilma eriliste ideedeta, ilma rahvusliku enesemääratluseta, ilma kõrgete ideaalideta, ilma paatoseta.

Peategelane vihkas juba lapsepõlves kõike, mis seotud Puškiniga. Viieaastaselt sai ta lasteaias kasvatajalt karistada just Puškini pärast. Poiss pandi nurka seisma, sest ta ei kuulanud tähelepanelikult Puškini luuletusi, mida kasvataja ette luges.  Hiljem võimendas viha suure poeedi vastu kooliõpetaja. Ja siis juhtus tema elus midagi ootamatut: Puškin hakkab näidendi peategelast aitama. Imelisel moel seguneb "väikese inimese" Pitunini elu suure poeedi elulooga ja tänu sellele saab tema elu mõtte. Mõtte, mis on omane tõelisele kangelasele.

Naljakas, irooniline, paradoksaalne ja peamine - täiesti äratuntav lugu jutustatakse ilma võimendatud paatoseta usaldusväärselt ja ausalt näidendi peategelase poolt. Noormees osaleb duellil koos Puškini vaenlastega, sealhulgas saatusliku d'Anthesiga, võideldes samal ajal oma isiklike vaenlastega - kurja õpetajaga, kohalike kurikaeltega. Kes selles duellis võitjaks jääb? Kas tal õnnestub päästa kammerjunkur Puškin d'Anthese kuuli eest? Kas tal õnnestub päästa iseennast?

Lavastuses teevad kaasa:


Aleksandr Ovtšinnikov, Ivan Mamonov, Nikolai Golubev, Tatjana Tsirenina, Daniella Selitska.

Etendus kestab ilma vaheajata 2 tundi

Esietendus 19. oktoobril 2013.Teatri koduleht: www.neglinka29.ru/

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Päästke kammerjunkur Puškin / Spasti kamer-junkera Pushkina /СПАСТИ КАМЕР-ЮНКЕРА ПУШКИНА T 24.4.2018 19:00 Vene Teater, Tallinn 16.50 - 29.50
Hinnainfo
Etendus on vene keeles

Soodustus: ei ole

(tel. 6114911 või kassa@veneteater.ee)
Toimumiskoht
Vabaduse Väljak 5 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Vene Teater SA
Vabaduse väljak 5 Harjumaa
+372 5272002
rita@veneteater.ee