Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Rokk-ooper ''Junona ja Avos'' / Рок-опера ''Юнона и Авось''

E 29.10.2018 19:00
Alexela Kontserdimaja, Tallinn

„Junona ja Avos“ on kõige tuntum ja suurem Venemaal esitatud rokkooper, mis on saanud legendiks

Igavese armastuse valusa loo lavastuse autorid on helilooja Aleksei Rõbnikov ja luuletaja Andrei Voznessenski.


Ooperi „Junona ja Avos“ esietendus toimus 1981. aastal Moskva Lenkomi teatris ning juba üle 40 aasta esitatakse seda harukordset rokkooperit täissaalidele. 1983. aastal esitles kuulus Prantsuse moekunstnik Pierre Cardin ooperit „Junona ja Avoss“ prantsuse publikule Espace Сardini teatris, misjärel toimusid selle eriti menukad külalisetendused üle kogu maailma: Ameerika Ühendriikides, Saksamaal, Hollandis... Pärast seda lavastati ooperit ka Poolas, Ungaris, Tšehhis, Saksamaal ja Lõuna-Koreas.

Kokku on maailmas toimunud umbes 2000 etendust!

On müüdud üle 2 miljoni plaadi!

Aleksei Rõbnikovi teater esitles 2009. aasta suvel rahvusvahelisel Pierre Cardini festivalil Prantsusmaal rokkooperi „Junona ja Avos“ uut lavastust, mis sai suure menu osaliseks. Aleksei Rõbnikovi lavastuse täielik autoriversioon on maailma muusikateatrite žanris tõsine uuendus ja üleskutse tagasipöördumiseks autorite esialgse idee juurde. Selles versioonis on vene vaimuliku muusika traditsioonid, rahvaluule ja laialtlevinud „linnamuusika“-stiil ühendatud autori ilmekate, ideeliste ja esteetilise eelistustega ning seeläbi on ooperi dramaatilisus omandanud veelgi suurema koloriidi.

Peamine rõhk on etenduse muusikalisel osal. Rokkooperi soolonumbrid on seadnud nimekas laulja, Venemaa Föderatsiooni teeneline kunstnik Žanna Roždestvenskaja, kes on Aleksei Rõbnikovi rokkooperite esimene peaosatäitja ja paljude nõukogude filmišlaagrite esitaja („Helista mulle, helista!“, „Ennustaja laul“). Žanna Šmakova suurepärane koreograafia (muusikalide „Buratino“, „Lavastajad“ ja „Eastwicki nõiad“ ning rokkooperi „Joaquín Murieta“ koreograaf-lavastaja) muudab rokkooperi eredaks, unustamatuks vaatemänguks.

Etenduse pealavastaja on Aleksandr Rõhlov, Moskva muusikateatri üks parimaid lavastajaid, kes on tuntud oma kontserdiprogrammide ning teatri- ja televisioonitöö poolest.

Etenduses osalevad Moskva säravad artistid, Aleksei Rõbnikovi teatri uue laine tähed. Krahv Rezanovi osas Valeri Anohhin, Nikolai Drozdovski ja Nikita Pozdnjakov. Conchita osas Natalja Krestjanskih ja Svetlana Bakajeva. Teistes osades Aleksei Rõbnikovi teatri juhtivad näitlejad: Jevgenia Blagova, Nikolai Ljutov, Ekaterina Kultšitskaja, Ivan Agafonov, Egor Nikolajev, Pavel Zibrov, Leonid Sivets jt.
Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Rokk-ooper ''Junona ja Avos'' / Рок-опера ''Юнона и Авось'' E 29.10.2018 19:00 Alexela Kontserdimaja, Tallinn
Hinnainfo
18:00 Avatakse Kontserdimaja uksed ja kohvikud
19:00 Algab etendus. Vaheaeg 30 minutit.
Hilinejaid saali ei lubata! Vabandame!
20:50 Orienteeruv lõpp


ÜRITUSTE LISAINFO
• Soovitatav vanus alates 6. eluaastast
• Pildistamine ja filmimine ei ole lubatud
• Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel.
• Ürituse keel: vene
• Hilinejaid saali ei lubata!
• Piletid müügil ka toimumise päeval Solaris Keskuse Piletilevi kassas
• Ratastoolis külastaja piletitellimus saata: info@piletilevi.ee
• I rõdu 1 ja 2 rea ning II rõdu 1 rea kohad on piiratud nähtavusega. Serval paikneb ohutuspiire

Kõikidele Alexela Kontserdimajas toimuvate ürituste piletihindadele lisandub teenustasu 0.90€ / pilet, mis suunatakse ettevõtte keskkonnasäästlikusse arengusse.
Toimumiskoht
Estonia pst. 9 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
SIA ARKADA LTD
Brivibas street 136-1 Riga LV-1012 Läti
+371 26541319
sia.geradots@mail.ru
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas